Κάρπαθος Διαμονή στην Κάρπαθο

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, θα μείνουμε 8 μέρες(7 νύχτες), έχω λίγο τρομάξει με την απόσταση από το αεροδρόμιο μέχρι την Όλυμπο, μπορείς να μου πεις, πόση ώρα είναι για κάποιον που δε γνωρίζει το μέρος;Χρειάζεται να νοικιάσουμε 4x4; Στο δρόμο υπάρχουν κατολισθίσεις ή έχει μεγενθυθεί ένα μεμονωμένο περιστατικό;Για την ενοικίαση αυτοκινήτου έριξα μια ματιά και διαπίστωσα ότι τα γραφεία τους στο αεροδρόμιο κλείνουν στις 21:00 (την ώρα που φτάνει το αεροπλάνο από αθήνα), καθώς και ότι είναι πάρα πολύ ακριβή η ενοικίαση σε σχέση με άλλα νησιά. Επίσης διάβασα ότι δεν υπάρχει βενζινάδικό εκτός πρωτεύουσας. Η Κάρπαθος είναι ταξίδι ζωής για εμένα, δεν έχω καταγωγή από εκεί(Πάτρα μένω), αλλά ονειρεύομαι το νησί αυτό από όταν ήμουν μικρή και διάβαζα για αυτή σε ταξιδιωτικά περιοδικά.
Χαχαχαχα μην αγχώνεσαι τόσο, δε ζούμε στα σπήλαια... :)

Ο δρόμος είναι μια χαρά, κατολισθήσεις δε γίνονται, κάτι πετραδάκια πέφτουν, όπως φατνάζομαι σε όσα νησιά έχουν πολλή πέτρα. Μια ώρα το βράδυ άντε 1 και 15΄ για να φτάσεις Όλυμπο. Συγνώμη, θα μείνετε Όλυμπο 7 βράδια;;; Απο Όλυμπο είμαι (στην πρωτεύουσα μένω), αλλά είναι πολύ νομίζω... Γιατί δε μένετε Πηγάδια και ενδιαμεσα απλά 2-3 μέρες Όλυμπο;

Για αυτοκίνητο απο πού κοίταξες και ποιά περίοδο είπαμε; Μπορούμε να δούμε γραφεία και εκτός αεροδρομίου φυσικά (το φέρνουν αεροδρόμιο ότι ώρα θες, μην άγχεσαι άδικα) αλλά αν έρχεσαι πχ μέσ' τον 15αύγουστο δεν μπορώ να εγγυηθώ και πολλά. Επίσης όχι τζιπ δε χρειάζεσαι!
 

ivaerg

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κάρπαθος
Δυστυχώς έχω κλείσει τα δωμάτια και δε μπορώ να τα αλλάξω, είναι στον Όλυμπο εδώ
http://www.booking.com/hotel/gr/olympos-archipelagos. Θα έρθουμε το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου. Δεν είχα αντιληφθεί πόσο απομονωμένο είναι το μέρος που θα μείνουμε. Δεν ξέρω πως να το πω στην παρέα μου, ότι θα έχουμε οδήγηση 1 ώρα μέσα στη νύχτα. Θα είναι δύσκολο να πηγαίνουμε σε παραλίες από την Όλυμπο;Επίσης έψαξα για βενζινάδικα και είδα ότι είναι όλα στην πρωτεύουσα.Για αυτοκίνητο κοίταξα στις εταιρείες που έχουν υποκατάστημα στο αεροδρόμιο, οι περισσότερες δε μου δίνουν καν αποτελέσματα γιατί γράφουν ότι κλείνουν στις 21:00. Μπορείς να μου πεις ποιά είναι η διαδρομή από το αεροδρόμιο μέχρι την Όλυμπο;Πηγαίνεις απο το δρόμο της πρωτεύουσας;Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, με βοηθάς όσο δε φαντάζεσαι!!!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δυστυχώς έχω κλείσει τα δωμάτια και δε μπορώ να τα αλλάξω, είναι στον Όλυμπο εδώ
http://www.booking.com/hotel/gr/olympos-archipelagos. Θα έρθουμε το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου. Δεν είχα αντιληφθεί πόσο απομονωμένο είναι το μέρος που θα μείνουμε. Δεν ξέρω πως να το πω στην παρέα μου, ότι θα έχουμε οδήγηση 1 ώρα μέσα στη νύχτα. Θα είναι δύσκολο να πηγαίνουμε σε παραλίες από την Όλυμπο;Επίσης έψαξα για βενζινάδικα και είδα ότι είναι όλα στην πρωτεύουσα.Για αυτοκίνητο κοίταξα στις εταιρείες που έχουν υποκατάστημα στο αεροδρόμιο, οι περισσότερες δε μου δίνουν καν αποτελέσματα γιατί γράφουν ότι κλείνουν στις 21:00. Μπορείς να μου πεις ποιά είναι η διαδρομή από το αεροδρόμιο μέχρι την Όλυμπο;Πηγαίνεις απο το δρόμο της πρωτεύουσας;Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, με βοηθάς όσο δε φαντάζεσαι!!!!!

Νομίζω ότι έχει δωρεάν ακύρωση... Έλεγξέ το και αν έχει, πρέπει να το συζητήσουμε. Παρόλο που λέω μην αγχώνεσαι, εσύ επιμένεις... Μία ώρα δεν είναι τραγική. Μια ώρα είναι η μεγαλύτερη απόστυαση, όχι η απόσταση απο τις παραλίες... Έχει παραλία απο τα 10'-60' παντού όπου θες. Τέλος πάντων. Αν μπορείς πές μου ημερομηνίες ταξιδίου και έλεγξε αν μπορείς να ακυρώσεις το δωμάτιο. Αυτά προς το παρόν...
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Έχω κλείσει και εγώ για φέτος 1η Αυγ Αντώνη..(πολυχρονος και να είσαι δυνατός)..για την ώρα επέλεξα 5 βράδια τα οποία μάλλον θα γίνουν 6 η 7...επέλεξα στα πηγάδια Αλλά δεν καίγομαι κιόλας..Γενικά ψάχνω φτηνά δωμάτια καθαρά Όχι πολυτέλειες και στην περιοχή που θα μένω να έχει κοντά να πάω να καθήσω να πιω έναν καφέ..Κανένα ποτό και καμία ταβέρνα με Καλά πιάτα..μόνος θα είμαι μάλλον όποτε αν υπάρχει κάποια άλλη περιοχή να μου προτείνεται για διαμονή..θα νοικιάσω αμάξι 2/3 μέρες ευελπιστώ για να γυρίσω το νησί
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχω κλείσει και εγώ για φέτος 1η Αυγ Αντώνη..(πολυχρονος και να είσαι δυνατός)..για την ώρα επέλεξα 5 βράδια τα οποία μάλλον θα γίνουν 6 η 7...επέλεξα στα πηγάδια Αλλά δεν καίγομαι κιόλας..Γενικά ψάχνω φτηνά δωμάτια καθαρά Όχι πολυτέλειες και στην περιοχή που θα μένω να έχει κοντά να πάω να καθήσω να πιω έναν καφέ..Κανένα ποτό και καμία ταβέρνα με Καλά πιάτα..μόνος θα είμαι μάλλον όποτε αν υπάρχει κάποια άλλη περιοχή να μου προτείνεται για διαμονή..θα νοικιάσω αμάξι 2/3 μέρες ευελπιστώ για να γυρίσω το νησί
Ευχαριστώ για τις ευχές και με το καλό να έρθεις!
Βρήκες φτηνό εισιτήριο;
Και για μόνος, τα 5 είναι σχετικά λίγα. Αν σε ενδιαφέρουν οι παραλίες, είναι λίγα, αν θες να πάς και Όλυμπο, υπολόγισε μία μέρα εκεί και είναι σίγουρα λίγα...
Οπότε διαμονή έκλεισες ή όχι; Δεν κατάλαβα, αν και θεωρώ λίγο νωρίς να έκλεισες και διαμονή, σωστά;
Για να νοικιάσεις, αφού θα είσαι μόνος σκέψου και το μηχανάκι, με ένα πχ 125cc μια χαρά πηγαίνεις παντού! Και θα σου βγεί τα μισά λεφτά.
Θα σου πρότεινα διαμονή στα Πηγάδια, όχι επειδή είναι θεϊκά (γιατί δεν είναι), αλλά ένα παραπάνω που είσαι μόνος, θα είναι όλα τα μαγαζιά στα πόδια σου να μπορείς να πηγαίνεις όποτε θές να περνάει λίγο η ώρα σου. Θα μπορούσες να μείνεις και σε 1-2 άλλες περιοχές, αλλά είναι πιο τουριστικές και οι τουρίστες πχ στις 21.00 θα κλείνονται και θα ναι νέκρα. Οπότε καταλήγεις Πηγάδια :)
Να σου πώ καταλύματα όταν μου έρχονται στο μυαλό να τα κοιτάζεις στο booking?
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Έλα φίλος..έκλεισα στο mertonas Αλλά αλλάζει..μάλλον θα της κάνω 6 η της νύχτες..αν είσαι και Κατά εκεί να πίνουμε καμία μπύρα..Δεν έχω δίπλωμα για μηχανάκι Δυστυχώς..ψάχνω να φέρω το αμάξι Αλλά μάλλον θα ζητάνε Κανένα μηνιάτικο αν φανταστώ τι ήθελαν για Κάλυμνο..Και δεύτερο το φοβάμαι λίγο γιατί χαμηλωμένα 230 άλογα για νησί δεν είναι..απλώς πες μου για το κατάλυμα γιατί πέρσι Τελικά προτίμησα την Λευκάδα και την μέρα που έφτασα την επόμενη γύρισα πίσω..κοινόχρηστο μπάνιο με Αλλά 7 δωμάτια χωρίς συρτη έκλεισα 2πλο κρεββάτι με έβαλε σε δύο.μόνα για hobbits ..πρωινό σε σακούλα κρεμασμένο στο χερούλι της πόρτας ψωμί και τυρί!! Άρπαξα μπιελα με αυτά που είδα..και αν Γενικά παίζει πολύ φασαρία εκεί που έκλεισα γιατί είμαι και εγώ πολύ ευαίσθητος στον ύπνο
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έλα φίλος..έκλεισα στο mertonas Αλλά αλλάζει..μάλλον θα της κάνω 6 η της νύχτες..αν είσαι και Κατά εκεί να πίνουμε καμία μπύρα..Δεν έχω δίπλωμα για μηχανάκι Δυστυχώς..ψάχνω να φέρω το αμάξι Αλλά μάλλον θα ζητάνε Κανένα μηνιάτικο αν φανταστώ τι ήθελαν για Κάλυμνο..Και δεύτερο το φοβάμαι λίγο γιατί χαμηλωμένα 230 άλογα για νησί δεν είναι..απλώς πες μου για το κατάλυμα γιατί πέρσι Τελικά προτίμησα την Λευκάδα και την μέρα που έφτασα την επόμενη γύρισα πίσω..κοινόχρηστο μπάνιο με Αλλά 7 δωμάτια χωρίς συρτη έκλεισα 2πλο κρεββάτι με έβαλε σε δύο.μόνα για hobbits ..πρωινό σε σακούλα κρεμασμένο στο χερούλι της πόρτας ψωμί και τυρί!! Άρπαξα μπιελα με αυτά που είδα..και αν Γενικά παίζει πολύ φασαρία εκεί που έκλεισα γιατί είμαι και εγώ πολύ ευαίσθητος στον ύπνο
Το Mertonas είναι πάρα πολύ κεντρικά, απλά δωμάτια studios είναι, δε νομίζω να θές κάτι άλλο. Το ότι είναι κεντρικά, δε σημαίνει ότι θα έχει φασαρία. Μια χαρά είναι νομίζω. Τώρα, τι να σου πώ, καλού κακού κράτα ένα ζευγάρι ωτοασπίδες σιλικόνης να'σαι σίγουρος! Πόσο το βρήκες/βραδιά; Δε νομίζω να υπάρχουν τέτοιου είδους καταλύματα στην Κάρπαθο, όπως αυτά που περιγράφεις για Λευκάδα. Γενικά, νομίζω προσέχουν αρκετά τον επισκέπτη οι επιχειρηματίες, δε σημαίνει ότι δε θα υπάρχουν και εδώ εξαιρέσεις, αλλά τέτοια πράγματα όπως με το μπάνιο, ούτε κατά διάνοια. Τώρα πρωϊνό δεν ξέρω αν έχει εκεί που πας, γιατί όπως έγραψα νομίζω είναι studios.
Εδώ θα είμαι, θα τα πούμε αν θες, κανένα πρόβλημα.

Χαμηλωμένο αμάξι, όχι, δε φέρνεις εδώ. Τι να το κάνεις αν δεν μπορείς να πάς στις καλύτερες παραλίες;

Οπότε πρέπει να δείς για αμάξι, κάτι μικρό. Να σε βοηθήσω εγώ μερικές μέρες, αλλά εγώ δουλεύω κλπ. Καλό είναι να νοικιάσεις για κάποιες και αν μπορέσω ναι. Εισιτήρια έκλεισες; Μετά μπορούμε και για αυτοκίνητα. Κατέβασε το Karpathos Guide δωρεάν στο κινητό σου και θα βρείς όλα τα ενοικιαστήρια αυτοκινήτων μέσα. Όχι τιμές, αλλά λίστα για να μπορέσεις να ξέρεις τι και πόσα έχει.
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
175 η 5 νύχτες..εντάξει δεν καίγομαι για το πρωινό..ένα φούρνο να έχει κάπου εκεί και είμαι Μια χαρά...ελπίζω να έχουν τα μπαλκόνια Μόνο παντζούρια γιατί είμαι ευαίσθητος στο φως..πάντα σιλικόνης μαζί απαραίτητα..Όχι ακόμη δεν έκλεισα εισιτήρια..Θέλω να δω αν έρχεται φέτος η astra από Θεσσαλονίκη και τι τιμές έχει..Επειδή θα πάω και Ρόδο Θέλω να δω για το αμάξι Αλλά δεν με καίει..μάλλον θα κατεβώ με αεροπλάνο Κάρπαθο,μετά Ρόδο με πλοίο και επιστροφή με αεροπλάνο..θα κατεβάσω και την εφαρμογή....με το καλό θα κεράσω ποτό και θα μου πεις που να πάω..πέρσι έψαχνα το ακρωτήρι της κυρας και έκανα 15 χιλιόμετρα αεροδρόμιο Μέχρι που ξηλωσα προφυλαχτηρα...αν δεν σε θέλει!!! Μια χαρά είναι το δωμάτιο μάλλον..καθαρό να είναι και ανθρώπους να συννενοηθουμε να έχει όλα τα άλλα θα τα βρούμε..σε ευχαριστώ
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Γεια σας,το παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος όπου και αν πήγα...Ένας τέλειος οδηγός θα έλεγα!Τώρα όμως ζορίζομαι και θέλω τα φώτα σας για την τελεια οπως φαινεται απο τις φωτο Καρπαθο.Θα την επισκεφθω Ιουλιο μηνα,ακομα δεν εκλεισα, για 8 βραδια.Θεωρω οτι ειναι καλα.Μετα την Ροδο και την Παρο θελω ηρεμα πραματα φετος.Θαλασσα ολη μερα καλο φαγητο και για βραδυ ηρεμα πραματα,να χω να πιω ενα ποτακι ομως καπου.Απο οτι ειδα απο φωτο η χωρα δεν με ενθουσιασε.Θελω πιο νησι και οχι τσιμεντο.Το προβλημα μου ειναι η διαμονη γιατι το νησι ειναι μεγαλουτσικο.Σκεφτηκα να μεινω καπου στην μεση π.χ Μεσοχωρι,απο την αλλη σκεφτηκα να μοιρασω την διαμονη.Τι να κανω???
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Γεια σας,το παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος όπου και αν πήγα...Ένας τέλειος οδηγός θα έλεγα!Τώρα όμως ζορίζομαι και θέλω τα φώτα σας για την τελεια οπως φαινεται απο τις φωτο Καρπαθο.Θα την επισκεφθω Ιουλιο μηνα,ακομα δεν εκλεισα, για 8 βραδια.Θεωρω οτι ειναι καλα.Μετα την Ροδο και την Παρο θελω ηρεμα πραματα φετος.Θαλασσα ολη μερα καλο φαγητο και για βραδυ ηρεμα πραματα,να χω να πιω ενα ποτακι ομως καπου.Απο οτι ειδα απο φωτο η χωρα δεν με ενθουσιασε.Θελω πιο νησι και οχι τσιμεντο.Το προβλημα μου ειναι η διαμονη γιατι το νησι ειναι μεγαλουτσικο.Σκεφτηκα να μεινω καπου στην μεση π.χ Μεσοχωρι,απο την αλλη σκεφτηκα να μοιρασω την διαμονη.Τι να κανω???
Καλημέρα!
Πώς σκέφτεσαι να μετακινηθείς στο νησί; Θα φέρεις αυτοκίνητο, θα νοικιάσεις κάτι; Μηχανάκι; Και πώς θα έρθεις, αεροπορικώς ή με πλοίο; Αν σκέφτεσαι με αεροπλάνο, πρέπει να το κοιτάζεις συχνά, μόλις πέσει η τιμή κάτω απο 100 ευρώ μετ' επιστροφής να κλείσεις, γιατί τώρα το έχουν ακριβά ακόμη.

Διαμονή, μην το σκέφτεσαι, στο κέντρο θα μείνεις, ιδίως αν έχεις μεταφορικό μέσο. Το βράδυ είναι πολύ όμορφα, έχει όλα τα μαγαζιά εδώ, έχει πεζόδρομους κλπ. Αν μείνεις απο αλλού, όση ηρεμία και να θες, απλά θα βαρέσεις ενέσεις! Την ημέρα δε σε νοιάζει, ξυπνάς το πρωί, κατεβαίνεις για έναν καφέ στις παραλιακές καφετέριες πάνω απο τη θάλασσα, δίπλα στο συντριβάνι (που δε λειτουργεί πάντα) και μετά πάς σε κάποια παραλία, αντίθετα απο όπου φυσαέι ο άνεμος την εκάστοτε ημέρα, εκτός αν είσαι σερφίστας! Την πόλη θα την ξαναδείς το βράδυ πια που αλλάζει μορφή... Τι ωραία... σε κανένα μήνα όλα θα αρχίσουν να γίνονται όπως τα περιγράφω!!! :):):)
Ναι μεν είναι μεγάλο το νησί, όμως η μεγαλύτερη απόσταση που θα χρειαστεί να κάνεις είναι για την Όλυμπο, που θα σου πάρει 1 ώρα, 1 και κάτι, οπότε δε χρειάζεται να μείνεις κάπου ψηλά για να είσαι πιο κοντά, σιγά, τι να γλιτώσεις ένα τέταρτο ας πούμε;

Αν το κανονίσεις, μετά βλέπουμε τις λεπτομέρειες... ξενοδοχεία, εστιατόρια κλπ. Α και αν χρειαστεί να νοικιάσετε αμάξι, δες το απο νωρίς! Μετά τα εισιτήρια-ξενοδοχείο, ακολουθεί αυτό! Μετά τις 20/7 ειδικά, δε βρίσκεις ούτε ρόδα! (ή βρίσκεις με το αντίστοιχο αντίτιμο...)
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Καλημέρα!
Πώς σκέφτεσαι να μετακινηθείς στο νησί; Θα φέρεις αυτοκίνητο, θα νοικιάσεις κάτι; Μηχανάκι; Και πώς θα έρθεις, αεροπορικώς ή με πλοίο; Αν σκέφτεσαι με αεροπλάνο, πρέπει να το κοιτάζεις συχνά, μόλις πέσει η τιμή κάτω απο 100 ευρώ μετ' επιστροφής να κλείσεις, γιατί τώρα το έχουν ακριβά ακόμη.

Διαμονή, μην το σκέφτεσαι, στο κέντρο θα μείνεις, ιδίως αν έχεις μεταφορικό μέσο. Το βράδυ είναι πολύ όμορφα, έχει όλα τα μαγαζιά εδώ, έχει πεζόδρομους κλπ. Αν μείνεις απο αλλού, όση ηρεμία και να θες, απλά θα βαρέσεις ενέσεις! Την ημέρα δε σε νοιάζει, ξυπνάς το πρωί, κατεβαίνεις για έναν καφέ στις παραλιακές καφετέριες πάνω απο τη θάλασσα, δίπλα στο συντριβάνι (που δε λειτουργεί πάντα) και μετά πάς σε κάποια παραλία, αντίθετα απο όπου φυσαέι ο άνεμος την εκάστοτε ημέρα, εκτός αν είσαι σερφίστας! Την πόλη θα την ξαναδείς το βράδυ πια που αλλάζει μορφή... Τι ωραία... σε κανένα μήνα όλα θα αρχίσουν να γίνονται όπως τα περιγράφω!!! :):):)
Ναι μεν είναι μεγάλο το νησί, όμως η μεγαλύτερη απόσταση που θα χρειαστεί να κάνεις είναι για την Όλυμπο, που θα σου πάρει 1 ώρα, 1 και κάτι, οπότε δε χρειάζεται να μείνεις κάπου ψηλά για να είσαι πιο κοντά, σιγά, τι να γλιτώσεις ένα τέταρτο ας πούμε;

Αν το κανονίσεις, μετά βλέπουμε τις λεπτομέρειες... ξενοδοχεία, εστιατόρια κλπ. Α και αν χρειαστεί να νοικιάσετε αμάξι, δες το απο νωρίς! Μετά τα εισιτήρια-ξενοδοχείο, ακολουθεί αυτό! Μετά τις 20/7 ειδικά, δε βρίσκεις ούτε ρόδα! (ή βρίσκεις με το αντίστοιχο αντίτιμο...)
Καλησπερα ... Αρα δηλαδη να κλεισω εισιτηριο για Ροδο και μετα νε περιμενω να πεσουν οι τιμες απο Ροδο για Καρπαθο???Και αν δεν βρω???Δεν θελω παλι Ροδο ουφ...


Λοιπον μονο αεροπορικως σκεφτομαι.Αυτοκινητο ηδη εχω βρει σε πολυ καλη τιμη.15 με 30 Ιουλιου θα ερθω.Προς το παρον θελω να κλεισω τα αεροπορικα να μου φυγει το αγχος και φυσικα το αυτοκινητο που εχω βρει ηδη.Οσο για το δωματιο μπορει να χεις δικιο κατι θα ξερεις.
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Λοιπον μονο αεροπορικως σκεφτομαι.Αυτοκινητο ηδη εχω βρει σε πολυ καλη τιμη.15 με 30 Ιουλιου θα ερθω.Προς το παρον θελω να κλεισω τα αεροπορικα να μου φυγει το αγχος και φυσικα το αυτοκινητο που εχω βρει ηδη.Οσο για το δωματιο μπορει να χεις δικιο κατι θα ξερεις.
Καλημέρα!
Το αμάξι δεν μπορείς να το κλείσεις με δωρεάν ακύρωση;
Αεροπορικά μιλάμε για απευθείας δρομολόγιο Αθήνα-Κάρπαθο, τι να το κάνεις μέσω Ρόδου; Απλά τώρα έχει τα ακριβά εισιτήρια, αλλά πέφτουν, απλά πρέπει να το ελέγχεις. Αν δεν πέσουν, δε χάνεις τίποτα, θα παραμείνουν στην ίδια τιμή, αλλά θα το αγοράσεις αργότερα. Ωστόσο όμως έχεις την ευακιρία μήπως τα βρείς φτηνά.Λογικά κατά τις 15/4 που κάνουν αναθεώρηση δρομολογίων κλπ ίσως τις αλλάξουν και αυτές τότε. Αλλά στο λέω γιατί πέρυσι ο κολλητός έκλεισε με 200 ευρώ πηγαινέλα απο νωρίς και μήνες μετά (Μάιο-Ιούνιο-δε θυμάμαι) έκλεισε άλλος φίλος για Αύγουστο (!!!) με 96 πηγαινέλα... Αν δείς ότι περνάει ο καιρός και δεν πέσει η τιμή, κλείνεις το ακριβό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom