Διεθνές διπλωμα

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου θα καταλάβεις τί γράφω.
δεν καταλαβαίνω. δεν είμαι τέτοιας νοημοσύνης, ούτε και με πμ θα καταλάβαινα. είπες να σταματήσουμε το οφ τόπικ. ας το κάνουμε εδώ πληζ.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
παιδια καλησπερα! σε λιγο καιρο θα παμε μεξικο και εχω ψιλοαγχωθει.
εγω εχω το καινουργιο το διπλωμα, την καρτουλα αλλα το εχω ενα χρονο και κατι μονο. ο φιλος μου εχει το παλιο το τριπτυχο και ξεχασαμε να ασχοληθουμε. αν βγαλει το διεθνες διπλωμα θα ειμαστε καλυμμενοι;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
παιδια καλησπερα! σε λιγο καιρο θα παμε μεξικο και εχω ψιλοαγχωθει.
εγω εχω το καινουργιο το διπλωμα, την καρτουλα αλλα το εχω ενα χρονο και κατι μονο. ο φιλος μου εχει το παλιο το τριπτυχο και ξεχασαμε να ασχοληθουμε. αν βγαλει το διεθνες διπλωμα θα ειμαστε καλυμμενοι;
Yeeeeep!!!! Μια χαρά θα είστε με το διεθνές
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ευχαριστω πολυ!
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία!!!

Attachments

ctzoras

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα γράφω εδώ γιατί γενικά δεν έχω βρει άκρη ακόμα, Πιθανότατα θα ταξιδέψω σε Καμπότζη και Λάος σύντομα και με ενδιαφέρει να νοικιάσω μηχανάκι σε διάφορες περιοχές που θα βρίσκομαι , Γνωρίζει κάνεις εάν με το διεθνές δίπλωμα οδήγησης είμαι καλυμμένος και εάν ναι που μπορώ να το βγάλω ; Παρακαλώ να μου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει συγκεκριμένα για αυτές τις χώρες Ευχαριστώ πολύ !
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Έχω το δίπλωμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Στις επόμενες χώρες δεν είχα πρόβλημα, εκτός από εκεί που το αναφέρω.
Καναδάς, ΗΠΑ, Αργεντινή, Χιλή, Κολομβία, Ισημερινός, Αυστραλία (νοίκιασα 4 φορές και στην 4η μου έκαναν λίγο τους δύσκολους αλλά το δέχτηκαν), Νέα Ζηλανδία, ΗΑΕ, Ομάν, Μπαχρέιν, Γεωργία, Αζερμπαϊτζάν, Φιλιππίνες (με μια εξαίρεση στη Europcar που στο Σεμπού το δέχτηκαν αλλά στη Μανίλα όχι)
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Πριν μερικα χρονια στην Φινλανδια δεχτηκε το γραφειο ενοικιασεων το ροζ χωρις προβλημα
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Καλημέρα σας,
Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία έκδοσης διεθνούς διπλώματος οδήγησης; Δηλαδή που απευθυνόμαστε, αν έχουμε το παλιό ροζ δίπλωμα, ή αν έχουμε το καινούριο (κάρτα με λατινικούς χαρακτήρες).
Στο τελευταίο ταξίδι μας, η herz μας είπε ότι μπορούμε να ζητήσουμε την έκδοση διεθνούς διπλώματος σε οποιοδήποτε αεροδρόμιο, δωρεάν. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom