Υεμένη Δυο φορές στην Υεμένη και ακόμα δεν την έχω χορτάσει!

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Mπραβο Χρηστο.:clap:
Ελπιζω ομως να μας δωσεις συντομα τη συνεχεια.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Greeklad με έχεις μαγέψει. Περιμένω τη συνέχεια.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
απίστευτη αφήγηση!!
Ισως θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά την πρόταση που σου έγινε παραπάνω (το βιβλίο εννοώ):clap:
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Το να γράψω για την Υεμένη μετά από δύο χρόνια και μάλιστα χωρίς να έχω κρατήσει σημειώσεις είναι όντως πολύ δύσκολο. Ευτυχώς που τράβηξα πολλές φωτογραφίες οι οποίες με βοηθούν να ξαναθυμηθώ αρκετά πράγματα και καταστάσεις. Υπάρχουν όμως και στιγμές τόσο έντονα χαραγμένες στο μυαλό μου από αυτό το ταξίδι που πραγματικά τις ζω ενώ τις διηγούμαι.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
greeklad said:
Υπάρχουν όμως και στιγμές τόσο έντονα χαραγμένες στο μυαλό μου από αυτό το ταξίδι που πραγματικά τις ζω ενώ τις διηγούμαι.
Αυτό φαίνεται, φίλε.
Απλά ειναι τοσο ελκυστικός ο τρόπος που γράφεις ( και δεν εννοώ μόνο τις περιγραφές), που μας ταξιδευει και μας.
Να σαι καλά ( και οι απανταχού ξαδέλφες σου)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω με τουs προλαλλησαντεs , εκπληκτικη αφηγηση!
Πολλη Υεμενη εχει πεσει τελευταια :lol: αλλα ειναι ωραιο να βλεπουμε με διαφορετικεs ματιεs
το ιδιο μεροs.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
greeklad
οι φωτογραφίες σου απαιχτες !!!!!!! εντελώς κινηματογραφικές ...πές μου δυό λογια για την εποχή που ειναι καλά να παω.. με γέμισες μυστήριο .:shock:
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλή εποχή ειναι από Σεπτέμβρη και μετά. Το καλοκαίρι βρέχει και το χειμώνα κάνει κρύο. Αυτά για τη Σαναά γιατί όσον αφορά τα ανατολικά το καλοκαίρι χτυπάει 45αρια. Αντολικά είναι καλύτερα από Νοέμβριο και μετά και μέχρι Μάρτιο. Στα ανατολικά δεν έχει συχνές βροχές.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μέ όσα γράφεις ,και όπως τα περιγράφεις ,μου φαίνεται οτι ο επόμενος προορισμός θα ειναι υεμένη ...
φοβερή περιγραφή και με πολύ ευγένεια !!!!
να εισαι καλά .
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Greeklad θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έμεινες μόνο στη στεριά ή αν επισκεφθηκες και κάποιο από τα νησιά της Υεμένης. Για την ακρίβεια έπεσε στην αντίληψή μου το Socotra Island Welcom to Socotra Island adventure και έχω πάθει την πλάκα μου! Η Υεμένη ξαφνικά ανέβηκε πολλά σκαλοπάτια στη λίστα μου και μάλιστα τέλη Φεβρουαρίου που θέλω να ταξιδέψω είναι πολύ καλή περίοδος για το Socotra! Ομως δεν βρίσκω το πώς μπορώ να πάω, έχει μεν αεροδρόμιο με κωδικό SCT αλλά σε όσα site κι αν έχω μπει κανένα δεν μου δίνει πτήσεις SAH - SCT (Σαναά - Σοκότρα).:roll: Καμιά ιδέα? Κάνω κάτι λάθος????
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Η υεμένη μου φαίνεται ονειρεμένη και θέλω οπωσδηποτε κάποια στιγμη να πάω. όμως ακούω για επιθέσεις και για απαγωγές. Δεν ισχυουν?
 

marcob

Member
Μηνύματα
69
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
επι την ευκαιρία καλώς ήρθες greeklad
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom