Δωρεάν μπάνιο σε 20 άγνωστες παραλίες στην Αττική

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εχω χρονια επισης να παω στην Κακια Θαλασσα Κερατεας.
Παλια δεν ειχε εισοδο ,τωρα εβαλαν μου φαινεται?
Ωραια παραλια για Αττικη ,ενδιαφερον νεαροκοσμος ..αλλα γινοταν απο τοτε ο κακος χαμος.
Κι αν έχει βοριά (που συνήθως έχει και μάλιστα πολύ), το μπάνιο των περισσότερων δυσκολεύει.

Άσε που είμαι σίγουρη ότι θα γίνεται και ο κακός χαμός στο παρκάρισμα τα Σ/Κ.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εγώ προτιμώ το ζωντανό και ας βγαίνει και στα 20 μέτρα από την ακτή,
απ τους βάρβαρους που κατεβαίνουν για μπάνιο και αφήνουν πίσω τους
ένα τεράστιο σκουπιδότοπο.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Συμφωνώ με Ντίνα. Το πρόβλημα είναι τα ΖΩΑ που κάνουν τις παραλίες σκουπιδότοπους και όχι μόνο. Αλλα ας μην συγχιστώ πρωί πρωί.

Όσο για την συμβουλή σου manelaki νομίζω πως είναι ότι πρέπει! Έχεις πάει? Άλλη παραλία είναι με κόσμο κι άλλη χωρίς. Λες να μας κάνει την καλή το καρχαριάκι και διώξει τους πολλούς? :D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κι αν έχει βοριά (που συνήθως έχει και μάλιστα πολύ), το μπάνιο των περισσότερων δυσκολεύει.

Άσε που είμαι σίγουρη ότι θα γίνεται και ο κακός χαμός στο παρκάρισμα τα Σ/Κ.
Α καλα δεν το συζητω για το παρκαρισμα ..και οχι μονο για Κακια Θαλασσα που ειναι η πιο γνωστη στα μερη....Δασκαλιο-Πορτο Εννια-Βγεθι-Βρωμοπουσι-Περιγιαλι-Αγια Μαρινα-Πουντα Ζεζα ..ολες εχουν θεμα.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Συμφωνώ με Ντίνα. Το πρόβλημα είναι τα ΖΩΑ που κάνουν τις παραλίες σκουπιδότοπους και όχι μόνο. Αλλα ας μην συγχιστώ πρωί πρωί.

Όσο για την συμβουλή σου manelaki νομίζω πως είναι ότι πρέπει! Έχεις πάει? Άλλη παραλία είναι με κόσμο κι άλλη χωρίς. Λες να μας κάνει την καλή το καρχαριάκι και διώξει τους πολλούς? :D
Μπα!!δε χαμπαριάζουν Χριστό.
Το ψαράκι κόβει βόλτες κι αυτοί ακούνητοι,μόνο τα παιδιά μαζεύουν.
Ο κακός χαμός γίνεται τα ΣΚ.
Πλακώνονται γιατί δεν βρίσκουν ν απλώσουν ούτε καν την πετσέτα τους.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Α καλα δεν το συζητω για το παρκαρισμα ..και οχι μονο για Κακια Θαλασσα που ειναι η πιο γνωστη στα μερη....Δασκαλιο-Πορτο Εννια-Βγεθι-Βρωμοπουσι-Περιγιαλι-Αγια Μαρινα-Πουντα Ζεζα ..ολες εχουν θεμα.
Δυστυχώς, η Αττική Οδός μας κατέστρεψε....:(
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοειται!!!...θυμαμαι βεβαια οτι και προ Αττικης Οδου ..οχι τοσο στις υπολοιπες ...αλλα στην Κ.Θαλασσα ηταν μαρτυριο το παρκινγκ.Παρκαραμε μακρια και μας ετρωγε ο ποδαροδρομος.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αλλα στην Κ.Θαλασσα ηταν μαρτυριο το παρκινγκ.Παρκαραμε μακρια και μας ετρωγε ο ποδαροδρομος.
Ναι, γιατί ένας δρόμος είναι όλος κι όλος, που καταλήγει στην παραλία. Μια σταλιά τόπος για χίλιους νοματαίους. Άντε παλιά ήταν πεντακόσιοι.

Εμείς είμαστε λίγο παρακάτω. Δεν πηγαίναμε ποτέ εκεί για μπάνιο. Μόνο καμιά βραδυνή βολτούλα :D
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Όσο για την συμβουλή σου manelaki νομίζω πως είναι ότι πρέπει! Έχεις πάει? Άλλη παραλία είναι με κόσμο κι άλλη χωρίς. Λες να μας κάνει την καλή το καρχαριάκι και διώξει τους πολλούς? :D
Δυστυχως δεν εχω παει αλλα γενικα για το Πορτο Γερμενο εχω ακουσει πολυ καλα σχολια. Γνωριζεται που αφηνει το κοσμο το ΚΤΕΛ Αττικης που περναει απο Αλεποχωρι-Βιλλια-Πορτο Γερμενο. Αν ειναι ευκολη η προσβαση στη παραλια θα παω καποια καθημερινη.

Μπα!!δε χαμπαριάζουν Χριστό.
Το ψαράκι κόβει βόλτες κι αυτοί ακούνητοι,μόνο τα παιδιά μαζεύουν.Ο κακός χαμός γίνεται τα ΣΚ.
Πλακώνονται γιατί δεν βρίσκουν ν απλώσουν ούτε καν την πετσέτα τους.
Τσ τσ τσ τσ!!! Ε οχι κι ετσι. Ξεκατινιασμα για τη πετσετα! Καλυτερα σπιτι με το κλιματιστικο παρα ετσι ρε παιδια!
 

harilander

Member
Μηνύματα
557
Likes
400
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Α καλα δεν το συζητω για το παρκαρισμα ..και οχι μονο για Κακια Θαλασσα που ειναι η πιο γνωστη στα μερη....Δασκαλιο-Πορτο Εννια-Βγεθι-Βρωμοπουσι-Περιγιαλι-Αγια Μαρινα-Πουντα Ζεζα ..ολες εχουν θεμα.
μα τόσα εκατομύρια άνθρωποι είμαστε στην Αττική , που να χωρέσουμε;και αν σκεφτείς οτι αυτες οι περιοχές ξεκίνησαν να αναπτύσωνται οικιστικά χωρις προβλεψη και σχεδιασμό, κοινώς αυθαίρετα, είναι φυσικό να γίνεται ο χαμός.Επίσης η μορφολογία του εδάφους με τις απότομες πλαγιες και πολλους λόφους δεν βοηθάει στην διαρύθμιση.Αυτές τις περιοχές τις ξέρω 40 χρόνια και πολλές φορες σκέφτομαι πως ηταν και πως έγιναν.
Το τελευταίο εξάμηνο μένω μονιμα στο εξοχικό αλλά τα Σαββατοκύριακα δεν πάω στην παραλία.
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Τα συγχαρητήριά μου στον δημοσιογράφο του Έθνους!!! Πιο καλοκαιρινό ανέκδοτο δεν έχω ξανακούσει... Μένω Πειραιά και στα βοτσαλάκια στην Καστέλα δεν βουτάω ούτε το μικρό δαχτυλάκι του ποδιού μου!!! Θα πρότεινα στον Κύριο που μας παροτρύνει να βουτίξουμε σ αυτές τις παραλίες να κάνει ένα τεστάκι σε κάθε μία ξεχωριστά και μετά να τον πάμε ολόκληρο για ανάλυση σε κάποιο μικροβιολογικό εργαστήριο, όλο και κάποιο νέο είδος μικροβίου θα ανακαλυφθεί!!!! Και ξανα συγχαρητήρια :clap::clap::clap:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Προτείνω το παρών topic να μπεί στην λίστα με τα πιο cult θέματα του forum !!!!!!!!!
μαζί με τα string της Πράγας του ''θεού'' madman

''Παραλίες για μπάνιο στην Αττική '' :haha::haha::haha::haha:.


Την μονη που τιμάμε ακόμα είναι η χαμολιά και αυτή μόνο τις καθημερινές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom