Δωρεάν μπάνιο σε 20 άγνωστες παραλίες στην Αττική

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος ΗΠΑ
τα διαμαντια που ειναι ρε παιδια? :p
 

hera

Member
Μηνύματα
127
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Bologna & around
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική..
Rosa Mundial said:
γενικα δεν υπαρχει καμια παραλια της προκοπης εδω κοντα? και τσαμπα εννοειται.....αν ειναι να πληρωνω εισοδο, ξαπλωστρα και βενζινη, παω στο αγκιστρι !
Και σε αυτές που πληρώνεις πάντως σε Γλυφάδα-Βουλιαγμένη, δεν βουτάς κ στην καλύτερη και πιο καθαρή θάλασσα που υπάρχει. Όσο πηγαίνεις προς Σούνιο, αυξάνονται οι επιλογές, αλλά η απόσταση και το κόστος.
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
Όταν έμενα στο άστυ πήγαινα πολύ συχνά σε μια μικρή παραλία απεναντι απο τη Λίμνη Βουλιαγμένης. Δεν μπορώ να πω οτι είχε κρυστάλλινα νερά αλλά σε σχεση με κάτι άλλες που συχαίνεσαι να είσαι και στα 100 μέτρα μακρυα, μια βουτίτσα άνετα την έκανες.
Καλά το άρθρο τρελό cult οπως είπε κάποιος παραπάνω! Απευθύνονται και σε κατοικους της Αττικής τρομάρα τους!~!!!
Δεν έχω πατήσει ποτέ σε παραλία με είσοδο πρώτον γιατί ιδεολογικά το θεωρώ γελοίο να εμπορεύεται κάποιος ένα φυσικό τοπίο λες και έχει αγοράσει τη θάλασσα (οι ξαπλώστρες αντε να πω οκ, αν και αποφευγω και τις παραλίες με ξαπλώστερς γτ μου χαλάνε την αισθητικη) και δεύτερον είναι πιο σιχαμερες και απο αυτές που δεν πληρώνεις είσοδο!
Ενα καλό λόγο θα πω και για το Μαύρο Λιθάρι, αν και με το που μπαινουν οι τρελές ζέστες δεν πεφτει καρφίτσα αλλα και κάποιες παραλίες προς Καβούρι είναι αξιοπρεπείς,
Καλή περίπτωση είναι και το Λουτράκι με την Κόρινθο αλλά και περισσότερο η Εύβοια για κάτι ποιοτικότερο και αρκετά κοντινό στο Άθενς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Kατά τη γνώμη μου η νούμερο ένα επιλογή για ημερήσια απόδραση και μπάνιο είναι τα Αγκίστρι. Και μόνο που μπαίνεις στο καράβι, το μυαλό έχει ξεφύγει, νομίζεις ότι πήγες διακοπές. Άσε που γλυτώνεις τα μποτιλιαρίσματα της Κυριακής στην είσοδο και την έξοδο της πόλης!
Σε πλαζ της Αττικής δεν θα πήγαινα, η θάλασσα είναι πολύ κάτω από τις προδιαγραφές καθαριότητας που αντέχω.
 

AngelaAlex

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Συγνωμη, αλλα διαφωνώ λίγο έως πολύ με το αρθρο... Στην Αθήνα πηγαινω για μπάνιο συνηθως Ερωτοσπηλιά και γενικά από εκείνη την πλευρά...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ερωτοσπηλια απιστευτο μερος.

Απο τα καλυτερα κοντα στην αθηνα,αν οχι το καλυτερο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
11.088
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σε πλαζ της Αττικής δεν θα πήγαινα, η θάλασσα είναι πολύ κάτω από τις προδιαγραφές καθαριότητας που αντέχω.
Εξαρτάται. Υπάρχουν μερικές πολύ καλές και καθαρές επιλογές. Εγώ πηγαίνω πολύ συχνά στο Βρωμοπούσι στην Κερατέα, το οποίο έχει κρύα και πεντακάθαρα νερά. Σίγουρα δεν είναι σα να είσαι στις Κυκλάδες, αλλά το προτιμώ από τις παραλίες της Κορινθίας ή της Αίγινας για παράδειγμα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
11.088
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ερωτοσπηλια απιστευτο μερος.

Απο τα καλυτερα κοντα στην αθηνα,αν οχι το καλυτερο.
Ωραίο μέρος, αλλά πολύ βαβούρα και πολλές γόπες στην παραλία (μπλιαξ).
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα συμφωνήσω με την underwater.Στην Κερατέα έχει μικρές πεντακάθαρες παραλίες με λίγο κόσμο και απολαμβάνεις μπάνιο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Και γω στην Κερατεα παω για μπανιο ..αλλα λιγος κοσμος ειδικα τα ΣΚ .. χμ...δε θα το ελεγα.
Αν εχεις να μου προτεινεις κανενα κολπακι απομερο που δεν το ξερουν οι πολλοι ..θα το εκτιμουσα δεοντως .
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Και αφού σου το προτείνουμε, (εδώ....μεταξύ μας θα μείνει άλλωστε), τότε να δεις πόσο απόμερο και με λίγο κόσμο θα παραμείνει.... :D

Αχ, τί μας έμελε να πάθουμε με την Αττική Οδό και ανακάλυψαν όλοι τις παραλίες της νοτιοανατολικής Αττικής...
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
Εξαρτάται. Υπάρχουν μερικές πολύ καλές και καθαρές επιλογές. Εγώ πηγαίνω πολύ συχνά στο Βρωμοπούσι στην Κερατέα, το οποίο έχει κρύα και πεντακάθαρα νερά. Σίγουρα δεν είναι σα να είσαι στις Κυκλάδες, αλλά το προτιμώ από τις παραλίες της Κορινθίας ή της Αίγινας για παράδειγμα.

τέτοια γράφετε και πλακώνει κόσμος!!χάλια είναι μην πάτε :D

πλάκα κάνω ελατε οσοι θέλετε εξάλου τώρα που μένω μονιμα κατω παω μονο τις καθημερινές για μπάνιο.:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom