Δύο ισχυρές εκρήξεις στο αεροδρόμιο των Βρυξελλών....

Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Υπάρχει κάποιος άλλος που να ανησυχεί το ίδιο με εμένα σε αυτό το forum για συμπαράσταση
Νομίζω ότι σχεδόν όλοι στο φόρουμ έχουν ανησυχήσει. Όμως κανείς δεν πρέπει να ακυρώσει ταξίδι γι' αυτό το λόγο ή να σταματήσει να ταξιδεύει. Αυτή τη συμπαράσταση θέλω και έτσι θα συμπαρασταθούμε μεταξύ μας ειδάλλως μας νίκησαν!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Νομίζω ότι σχεδόν όλοι στο φόρουμ έχουν ανησυχήσει. Όμως κανείς δεν πρέπει να ακυρώσει ταξίδι γι' αυτό το λόγο ή να σταματήσει να ταξιδεύει. Αυτή τη συμπαράσταση θέλω και έτσι θα συμπαρασταθούμε μεταξύ μας ειδάλλως μας νίκησαν!
Συμφωνώ αλλά...
Προσωπικά δε θα σταματήσω να ταξιδεύω όμως επειδή θεωρώ ότι το ταξίδι είναι χαρά,ξεγνοιασιά,ξεκούραση,περπάτημα σε κεντρικές τουριστικές περιοχές θα βγάλω από τη λίστα μου για λίγο καιρό κάποιες χώρες εφόσον έχω πλείστες άλλες επιλογές.Κι ο λόγος που θα το κάνω δεν είναι επειδή φοβάμαι ότι έχω κάποιες λίγες πιθανότητες ως τουρίστας να ενεπλακώ σε τρομοκρατική επίθεση αλλά γιατί δε θα μου άρεσε να πάω κάπου με φόβο και τρομοκρατία που θα μειώσει την ευχαριστησή μου.
Αν ήταν να πάω για δουλειά δε θα είχα πρόβλημα πάντως.
Αν είναι να μου συμβεί μπορεί να μου συμβεί παντού.Η ζωή συνεχίζεται.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προσωπικά δε θα σταματήσω να ταξιδεύω όμως επειδή θεωρώ ότι το ταξίδι είναι χαρά,ξεγνοιασιά,ξεκούραση,περπάτημα σε κεντρικές τουριστικές περιοχές θα βγάλω από τη λίστα μου για λίγο καιρό κάποιες χώρες εφόσον έχω πλείστες άλλες επιλογές
Συμφωνώ...χωρίς αλλά.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Προσωπικά δε θα σταματήσω να ταξιδεύω όμως επειδή θεωρώ ότι το ταξίδι είναι χαρά,ξεγνοιασιά,ξεκούραση,περπάτημα σε κεντρικές τουριστικές περιοχές θα βγάλω από τη λίστα μου για λίγο καιρό κάποιες χώρες εφόσον έχω πλείστες άλλες επιλογές.Κι ο λόγος που θα το κάνω δεν είναι επειδή φοβάμαι ότι έχω κάποιες λίγες πιθανότητες ως τουρίστας να ενεπλακώ σε τρομοκρατική επίθεση αλλά γιατί δε θα μου άρεσε να πάω κάπου με φόβο και τρομοκρατία που θα μειώσει την ευχαριστησή μου.
Συμφωνώ σε όλα.Προσωπικά αν είχα κανονίσει π.χ.ταξίδι στο Βέλγιο ή στην Τουρκία, τώρα κοντά προφανώς και δεν θα πήγαινα...Σαφώς και είναι λίγες οι πιθανότητες,αλλά το έθεσες πολύ σωστά.Πάω κάπου ταξίδι για να το ευχαριστηθώ, όχι να ανησυχώ(έστω και λίγο) και κυρίως χωρίς να προκαλώ ανησυχία σε δικούς μου ανθρώπους που θα καρδιοχτυπούσαν αν πήγαινα τώρα κοντά σε αυτά τα μέρη....
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
Έχω αρχίσει και φοβάμαι τώρα... Έχω κανονίσει ένα ταξίδι για Βερολίνο στις 6 Απριλίου και πραγματικά το σκέφτομαι... Η άποψη σας ποια είναι????? Υπάρχει κάποιος άλλος που να ανησυχεί το ίδιο με εμένα σε αυτό το forum για συμπαράσταση ή είμαι μόνη μου? χαχχαχα
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να επηρεάσω προς καμία κατεύθυνση γιατί θεωρώ ότι είναι ένα θέμα αυστηρά προσωπικό και πολύ σοβαρό. Θα σου πω όμως ότι ταξιδεύω αύριο (Παρασκευή) πρωί για Βερολίνο με απίστευτη χαρά και ενθουσιασμό όπως σε κάθε ταξίδι. Τα συναισθήματά μου έλαβαν πολλές διακυμάνσεις. Όταν ενημερώθηκα για τα γεγονότα αρχικά αποφάσισα να το ακυρώσω, έβγαλα έρπη από το άγχος και τη στεναχώρια και είπα όπως έχει προαναφερθεί ότι θέλω να είμαι χαλαρή και να μην αγχώνομαι. Στη συνέχεια όμως αποφάσισα να μη βάλω τον φόβο μπροστά 1) γιατί με αυτή τη λογική θα ακυρώσω όλα τα επόμενα ταξίδια που έχω κανονίσει στην Ευρώπη 2) γιατί υπερτερεί η χαρά και ο ενθουσιασμός από ότι ο φόβος 3) γιατί θεωρώ ότι πλέον σε καμία πόλη της Ευρώπης δεν είμαστε ασφαλείς και ότι είναι απαραίτητο για μένα να κάνω αυτό που με κάνει χαρούμενη κάθε στιγμή. Εύχομαι να πάνε όλα καλά, να επιστρέψω χαρούμενη και ανανεωμένη και να είμαστε όλοι λίγο περισσότερο αισιόδοξοι για το μέλλον.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προσωπικά αν είχα κανονίσει π.χ.ταξίδι στο Βέλγιο ή στην Τουρκία, τώρα κοντά προφανώς και δεν θα πήγαινα.
Εγώ θα πήγαινα.Κάνω δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο στους ελληνικούς δρόμους με το αυτοκίνητό μου και χιλιάδες με το ποδήλατό μου. Δείχνω για άτομο που φοβάται εύκολα?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Εγώ θα πήγαινα.Κάνω δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα το χρόνο στους ελληνικούς δρόμους με το αυτοκίνητό μου και χιλιάδες με το ποδήλατό μου. Δείχνω για άτομο που φοβάται εύκολα?

Αν ένα ταξίδι στις Βρυξέλλες αυτή τη στιγμή θα σου προκαλούσε ευχαρίστηση προφανώς καλά θα έκανες.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν ένα ταξίδι στις Βρυξέλλες αυτή τη στιγμή θα σου προκαλούσε ευχαρίστηση προφανώς καλά θα έκανες.
Με αδικείς, βγάζεις λάθος συμπέρασμα. Δεν μου προκαλεί ευχαρίστηση η δυστυχία του κόσμου.Στις Βρυξέλλες δεν θα πήγαινα τώρα, αυτό εννοείται, ότι έγραψα ήταν αλληγορικό και ως νόημα είχε δυο σκέλη
1)Δεν θα ακύρωνα το ταξίδι για να μη νιώσω το δυσάρεστο συναίσθημα της ακύρωσης και της προσωπικής μου ήττας απέναντι στο φόβο και ας μην το ευχαριστηθώ και τόσο
2)Καθημερινά αντιμετωπίζουμε μεγαλύτερους κινδύνους αλλά ίσως γιατί μάθαμε να ζούμε μ' αυτούς, ίσως η προβολή απ' τα κανάλια είναι μικρότερη, ίσως δεν ξέρω τι άλλο, δεν μας φοβίζουν τόσο.Όπως π.χ. τα τροχαία, οι στατιστικές λένε ότι κάθε μέρα χάνουν τη ζωή τους 6-8 άνθρωποι κατά μέσο όρο, σαν να γίνεται μια έκρηξη κάθε μέρα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομίζω,οτι όποιος ταξιδεύει με αεροπλάνο,να φτάνει νωρίτερα στο αεροδρόμιο απο τον χρόνο που υπολόγιζε πριν,γιατί πιστεύω οτι θα υπάρχουν καθυστερήσεις στον έλεγχο....
Δεν ξερω που βασιζεται αυτη η εκτιμηση και για ποιο αεροδρομιο, αλλα τη μερα εκεινη, υψηλης κινησης για το Βενιζελος δεν υπηρχε καμμια καθυστερηση ακριβως το αντιθετο. Κινηση στο κεντρο ναι στο αεροδρομιο ολα πολυ ησυχα με παρα πολυ κοσμο. Ο κοσμος δεν φοβάται, αλιμονο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom