Ηνωμένο Βασίλειο Εδιμβουργο διαμονη

Maraki1989

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα παιδιά...!!! Είμαι καινούρια στο forum και επειδή έχω απελπιστεί θα ήθελα τη βοήθεια σας...!! :(
Λοιπόν την επόμενη βδομάδα ταξιδεύω για Σκωτία, για Stirling συγκεκριμένα. Φτάνω Εδιμβούργο αργά το βράδυ και είπαμε με ο αγόρι μου να μείνουμε ένα βράδυ εκεί και την επόμενη μέρα να πάρουμε το τρένο για Stirling. Έχω ψάξει όλα τα sites και δυστυχώς δεν βρίσκω ένα ξενοδοχείο που να είναι αξιοπρεπές και σε καλή τιμή για μια διανυκτέρευση. Μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου προτείνει κάτι?? :?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..!! ;)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ντρέπομαι που το λέω, αλλά αν και έχω πάει πολλές φορές Εδιμβούργο δεν έχω ιδέα για τα ξενοδοχεία του.

Παρ' όλα αυτά, μια και είστε νέα παιδιά και είναι μόνο για ένα βράδυ, μπορώ να σου προτείνω το εξής hostel, το οποίο έχει και private δίκλινα: Castle Rock Hostel, Edinburgh, Scotland: Book Now!.

Πριν λίγες μέρες ήμουν στην ίδια φάση με εσάς (πήγα Γλασκώβη όπου φιλοξενήθηκα, αλλά επειδή το πρώτο βράδυ δεν προλάβαινα το τραίνο λόγω του ότι η πτήση της easy φτάνει αργά διανυκτέρευσα στο Εδιμβούργο). Προτίμησα το συγκεκριμένο hostel λόγω τοποθεσίας και reviews και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Πολύ ωραίοι και ιδιαίτεροι χώροι, πολύ φιλικό προσωπικό, καταπληκτική τοποθεσία ΔΙΠΛΑ στο κάστρο και αρκετά καθαρό. Εγώ έμεινα σε 4κλινο γυναικείο κοιτώνα, το κρεβάτι μια χαρά, κοιμήθηκα σαν πουλάκι! Όπως σου είπα όμως έχει και δίκλινα (αλλά με κοινό μπάνιο).

Τσέκαρέ το, θα σου βγει και πολύ φθηνότερα από ένα ξενοδοχείο.
 

aspradis

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλησπέρα,
Πρόκειται να ταξιδέψω 22 με 26/04/2014 στο Εδιμβούργο και ψάχνω για κάποια οικονομική διαμονή σε δίκλινο. Μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου προτείνει κάτι?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Κι εγώ το ίδιο ψάχνω για 21-25 Απριλίου??????????
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Είμαι το τελευταίο άτομο να συμβουλευτείς για ξενοδοχεία (συνήθως μένω σε hostel) αλλά μια βραδιά είχα μείνει σε αυτό:
http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_..._Central_Queen_Street-Edinburgh_Scotland.html
Το οποίο είναι καρακέντρο σε ωραία και ασφαλή περιοχή, σε φοβερή τιμή, βέβαια δεν προσφέρει τίποτε πάνω από έναν ύπνο, αλλά είναι ήσυχο, καθαρό, άνετο και άμεση εξυπηρέτηση, τι άλλο θές
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Travelodge δαγκωτο! Εχει πολλα αν θες να σου πω σε ποιο εμεινα.
 

aspradis

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλησπέρα, σε Travelodge κατέληξα και συγκεκριμένα στο Travelodge Edinburgh Central Queen Street...Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή, απλά δεν έχει πρωινό και ψάχνω να βρω που θα τρώμε....Astirpal το διάβασα το άρθρο σου "Λίγο από Σκωτία" λίγες μέρες μετά που έκλεισα παρόλο που είμαι φανατικός αναγνώστης του φόρουμ δεν το διάβασα έγκαιρα. Μου αρέσουν αυτά που γράφεις και ταιριάζουν πολυ με το δικό μου σχεδιασμό....αν έχεις κάτι άλλο καλό να προτείνεις εκτός από αυτά που αναφέρεις καλοδεχούμενα....ευχαριστώ
 
Last edited:

olga sdo

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα, έχω κλεισει να παω ενα τετραημερο στη Σκωτια τον Ιουλιο. Όσοι έχετε πάει μπορειτε να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο που μείνατε? Σε λογική τιμη μεχρι 500 ευρω. Θα πάω με τον φιλο μου.Θα προτιμουσα να έχει και πρωινο! Ευχαριστω εκ των προτέρων καλοί μου φιλοι!
 

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί
Καλησπέρα, έχω κλεισει να παω ενα τετραημερο στη Σκωτια τον Ιουλιο. Όσοι έχετε πάει μπορειτε να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο που μείνατε? Σε λογική τιμη μεχρι 500 ευρω. Θα πάω με τον φιλο μου.Θα προτιμουσα να έχει και πρωινο! Ευχαριστω εκ των προτέρων καλοί μου φιλοι!
Καλησπέρα, πηγα τον μαρτιο. Οπωσδήποτε travelodge μεσω της ιστοσελίδας τους. Προτίμησε αυτο που ειναι πολυ κοντά στο royal mile νομιζω λέγεται central. Αυτο εχει και αιθουσα πρωινου με μπουφε. Το σημείο εξαιρετικο, τα δωμάτια επισης.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom