Ειναι ΟΚ το Booking.com?

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Πες μου αν την υπογραφεις πισω και αν εκει εχει 3 νουμερακια στο τελος.Αν,ναι τοτε κανει.Μπορεις ομως να το εξακριβωσεις κανοντας μια κρατηση.Τωρα αν δεν θελεις να πας,ακυρωσε τη.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Debit ειναι οι χρεωστικες ετσι δεν ειναι?
Αν δεν δεχονται χρεωστικες τοτε για τη δικη μου ουτε να ακουσουν δεν θα θελουν!:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Doug, δεν είναι πιστωτική κάρτα. Άλλο πράγμα είναι οι πιστωτικές κάρτες. Αν το ψάξεις θα καταλάβεις τι εννοώ. Δυστυχώς θα πρέπει να βρεις κάποια πιστωτική για να κάνεις κράτηση από εκεί.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Παιδιά, κατά 99% δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις prepaid κάρτα γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα να τραβηχτούν χρήματα, αν πάει κάτι στραβά, εάν είναι άδεια. Αυτή ακριβώς είναι και η διαφορά με τη κανονική πιστωτική κάρτα.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Doug, δεν είναι πιστωτική κάρτα. Άλλο πράγμα είναι οι πιστωτικές κάρτες. Αν το ψάξεις θα καταλάβεις τι εννοώ. Δυστυχώς θα πρέπει να βρεις κάποια πιστωτική για να κάνεις κράτηση από εκεί.
DFL εχεις δικιο, πηρα τηλ. στην τραπεζα και μου ειπανε πως παρολο που ειναι VISA ελαχιστες εταιριες την δεχονται ως εγγυηση επειδη ειναι προπληρωμενη και ανα πασα στιγμη μπορεις αφαιρεσεις τα χρηματα,ισχυει μονο για αγορες online οταν δηλαδη τα χρηματα σου τα 'τραβανε' αμμεσα και για αγορες σε καταστηματα,super market,βενζιναδικα κτλ!
Αρα θέλοντας και μη πρεπει να προβω σε εκδοση κανονικης πιστωτικης και να τους πληρωνω συνδρομη!:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ρίξε μια ματιά στις τράπεζες μπας και βρεις καμιά προσφορά που τις δίνουν χωρίς συνδρομή.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Η Geniki bank εχει προσφορα δωρεαν συνδρομη για παντα μεχρι 31/1
Οταν λεει 'Δωρεάν ταξιδιωτική ασφάλεια και νομική προστασία' τι εννοει?
Μη με παρεξηγησετε αν ρωταω ανοησιες δεν χρησημοποιησα ποτε πιστωτικη και την προπληρωμενη που εχω την εβγαλα για να μην κουβαλαω πολυ ρευστο πανω μου στα ταξιδια και για αγορες απο e-shops!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Μην τσιμπάς και μη διανοηθείς να πληρώσεις συνδρομή. Όλες οι τράπεζες έχουν πιστωτικές κάρτες με δωρεάν συνδρομή για πάντα ή για κάποιο χρονικό διάστημα και όταν τελειώσει αυτό το διάστημα και τις πάρεις τηλέφωνο και πεις ότι θέλω να την σταματήσω, σου ανανεώνουν την δωρεάν συνδρομή ή σου την κάνουν δωρεάν για πάντα. Επίσης αν εκδόσεις μια πιστωτική από συγκεκριμένο φορέα για συγκεκριμένο λόγo (πχ σε ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο για πληρωμή του ταξιδιού σε δόσεις) και δεν χρησιμοποιήσεις την κάρτα για άλλο λόγο δεν μπορούν να σου χρεώσουν συνδρομή.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Έχει δίκιο ο Δευκαλίων. Οι δικές μου κάρτες είναι όλες χωρίς συνδρομή (και όχι μόνο στην τράπεζα που εργάζομαι). Σε μία περίπτωση για παράδειγμα, με είχαν πάρει τηλ από άλλη τράπεζα για να μου πουλήσουν κάρτα και αφού τους είπα να με ξαναπάρουν μόνο αν είναι χωρίς συνδρομή για πάντα, την επόμενη με πήραν και μου την έδωσαν.

Επίσης, πρόσφατα, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, μία τράπεζα έβγαλε προσφορά "δωρεάν κάρτες για πάντα". Αν το ψάξεις λίγο, λογικά θα βρεις άκρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.240
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom