Τσεχική Δημοκρατία Εκδρομες απο Πραγα

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα συμφωνησω και γω οτι το Τσεσκυ ειναι πολυ ομορφο και αρκει μια μερα ...ωστοσο επειδη απεχει απο Πραγα κανενα 3ωρο σκαρτο (πως θα πατε με ΜΜΜ ή δικο σας οχημα?)..θα φαει αρκετο χρονο της ημερησιας σας το πηγαινε κ το ελα ..και μετα θα ειστε περιορισμενοι χρονικα στο ιδιο το χωριο.
Για το λογο αυτο κ επειδη θα ειστε κ πολλες μερες Πραγα ουτως ή αλλως ,ισως θα επρεπε να σκεφτειτε κ τη διανυκτερευση.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για Český Krumlov με το τρένο θες 3 ώρες και 40 λεπτά (10 ευρώ) και με το λεωφορείο έχεις κάθε 30 λεπτά, 3 ώρες με 6-7 ευρώ
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Kleopatra το έχω σκεφτεί κι εγώ για διανυκτέρευση,αλλά προτιμώ να κλείσω και τις 7 νύχτες στην Πράγα μιας και πάω για πρώτη φορά και μου βγαίνει και πιο οικονομικά έτσι..Θα πάω με λεωφορείο και απ'όσο έχω δει τα δρομολόγια θα είμαι κατα τις 10 το πρωί Τσέσκυ και θα φεύγω απο εκεί στις 7 το απόγευμα,άρα για κάνα 9ωρο χοντρικά θα μείνω εκεί.ΤhanasisU2 σ'ευχαριστώ για την πληροφορία,το έχω τσεκάρει αυτό!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πολλες οι 7 νυχτες.

Σου το λεω εγω που την πρωτη φορα εκατσα 9!!!Εποχης click4sky/skyeurope και ξενοδοχειο 20 ευρω το δωματιο,με ιντερνετ,πρωινο απιστευτο.

Θα βρεις ανετα χρονο για εκδρομες.

Για εμενα πηγαινε και στα δυο.
Την 5η μερα καρλοβυ βαρυ
Και την 6 τσεσκυ κρουμλωβ.

Ή καπως ετσι.Παντως αξιζει να πας.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Πολλες οι 7 νυχτες.

Σου το λεω εγω που την πρωτη φορα εκατσα 9!!!Εποχης click4sky/skyeurope και ξενοδοχειο 20 ευρω το δωματιο,με ιντερνετ,πρωινο απιστευτο.

Θα βρεις ανετα χρονο για εκδρομες.

Για εμενα πηγαινε και στα δυο.
Την 5η μερα καρλοβυ βαρυ
Και την 6 τσεσκυ κρουμλωβ.

Ή καπως ετσι.Παντως αξιζει να πας.
Γενικά θέλουμε να έχουμε χρόνο για χαλάρωση και να μην είμαστε πολύ στο τρέξιμο,καθώς ο φίλος μου θα μπαίνει φαντάρος σε λίγες μέρες και καταλαβαίνεις.Και στα δύο θα ήθελα να πάω κι εγώ πίστεψέ με αλλά δεν νομίζω να τα καταφέρνουμε οικονομικά,είναι πολύ low το budget..Γενικά πως είναι τα φαγητά εκεί,δλδ πάνω-κάτω με πόσα χρήματα τρώνε δύο άτομα σε μία μέρα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και γω περιορισμενο μοατζετ ειχα και ετρωγα σε ενα μαγαζι(ιταλικο φυσικα) που ηταν σε ενα εμπορικο,το οποιο βρισκεται πανω απο ενα σταθμο του μετρο.

Nový Smíchov λεγεται το εμπορικο.
Στην σταση Andel,στη κιτρινη γραμμη.Prague metro map, Prague underground, prague tube, Praha metro

Δεν θυμαμαι το ονομα του μαγαζιου.Αλλα μια πιτσα,2 μεριδες λαζανια αναψυκτικο,νερο μονο 10 ευρω!!
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Α!Ενδιαφέρον..Θα το ψάξω κι εγώ το μαγαζί να του κάνω μία επίσκεψη:)Ελπίζω να βγούμε όπως τα έχουμε υπολογίσει και να μην ξεφύγουμε του προϋπολογισμού,με έχει ψιλοαγχώσει το θέμα.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Και γω περιορισμενο μοατζετ ειχα και ετρωγα σε ενα μαγαζι(ιταλικο φυσικα) που ηταν σε ενα εμπορικο,το οποιο βρισκεται πανω απο ενα σταθμο του μετρο.

Nový Smíchov λεγεται το εμπορικο.
Στην σταση Andel,στη κιτρινη γραμμη.Prague metro map, Prague underground, prague tube, Praha metro

Δεν θυμαμαι το ονομα του μαγαζιου.Αλλα μια πιτσα,2 μεριδες λαζανια αναψυκτικο,νερο μονο 10 ευρω!!
PIZZERIA IL POMODORO - Restaurants - Shopping center Nov? Sm?chov
στα 100 μετρα απο εκει εχει πολυ καλυτερο φαγητο και στα ιδια λεφτα και αριστο περιβαλλον:clap:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
PIZZERIA IL POMODORO - Restaurants - Shopping center Nov? Sm?chov
στα 100 μετρα απο εκει εχει πολυ καλυτερο φαγητο και στα ιδια λεφτα και αριστο περιβαλλον:clap:
Κατσε γιατι καπως μπερδευτηκα τωρα.

Εγω στο πομοντορο ετρωγα.
Μια χαρα ηταν η ατμοσφαιρα και σε αυτο.

Εσυ για ποιο λες?

Σορρυ για την ανοητη ερωτηση αλλα ειμαι λιγο αρρωστος και δεν παιρνω στροφες σημερα:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom