Τσεχική Δημοκρατία Εκδρομες απο Πραγα

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Χαίρετε....
Έχοντας διαβάσει όόόλα τα posts που αφορούν την Πράγα θα ήθελα να με κατατοπίσετε λιγάκι περισσότερο με τις μονοήμερες εκδρομές..
Θα θέλαμε να πάμε κάπου από το πρωί μέχρι το βραδάκι -θα είμαστε εκεί σε 2 εβδομάδες- και δεν ξέρουμε που.. Είμαστε ζευγάρι και οι επικρατέστεροι προορισμοί είναι Δρέσδη, Τσέσκυ Κρουμλοβ, Καρλοβυ Βαρυ, Κουτνα Χορα, Κονοπιστε... Είμαστε δεκτικοί για οποιαδήποτε άλλη καλύτερη πρόταση..
Please help..
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Χαίρετε....
Έχοντας διαβάσει όόόλα τα posts που αφορούν την Πράγα θα ήθελα να με κατατοπίσετε λιγάκι περισσότερο με τις μονοήμερες εκδρομές..
Θα θέλαμε να πάμε κάπου από το πρωί μέχρι το βραδάκι -θα είμαστε εκεί σε 2 εβδομάδες- και δεν ξέρουμε που.. Είμαστε ζευγάρι και οι επικρατέστεροι προορισμοί είναι Δρέσδη, Τσέσκυ Κρουμλοβ, Καρλοβυ Βαρυ, Κουτνα Χορα, Κονοπιστε... Είμαστε δεκτικοί για οποιαδήποτε άλλη καλύτερη πρόταση..
Please help..
Έχω πάει στις πόλεις: Δρέσδη, Καρλοβυ Βαρυ, Κουτνα Χορα.
Από αυτές νομίζω ότι πιο ωραία είναι η Δρέσδη (και με διαφορά).
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε μπορώ ποτέ να καταλάβω, είναι το Βρότσλαβ δίπλα κανείς δε πάει, όπως και το Sto

αφήστε τα Κρούμλοβ και Καρλόβε Βάρυ...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μπορεί να γίνει όμως μονοήμερη το Βρότσλαβ; Γιατί αν μπορεί είναι πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
από Βρότσλαβ υπάρχουν μονοήμερες εκδρομές για Πράγα, όπως και από την Πράγα ;) 4 ώρες ταξίδι είναι :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σκοτωμα βε θαναση. Να πας λαρισα αθηνα και παλι πισω σε μια μερα? Ειπαμε να ειμαστε τρελοι αλλα οχι τοσο!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άλλοι πάνε μονοήμερη σε Γαλαξίδι, Καλάβρυτα και πάει λέγοντας που είναι 3 ώρες. Τι είναι 4 ώρες; Δε είναι τρέλα να κάνεις τέτοια ταξίδια. Τα κάνω σχεδόν συχνά
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σκοτωμα βε θαναση. Να πας λαρισα αθηνα και παλι πισω σε μια μερα? Ειπαμε να ειμαστε τρελοι αλλα οχι τοσο!
Αμα χαθει και η τρελα χαθηκαμε ...!

Μονοημερη Cesky Krumlov οπωσδηποτε,Καρλοβυ Βαρυ παρα ειναι τουριστικοποιημενο για εμενα,για τα αλλα θα σου πω οταν παω ..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σωστα τα λες orestcrete, αυτη η τρελα κανει καλο.

ThanasisU2 το οτι τα κανεις εσυ και γω αυτα τα ταξιδια δεν σημαινει κατι. Για σκεψου να προτεινεις σε καποιον να παει 4 ωρες και να γυρισει αλλες 4 και να ειναι πτωμα απο την κουραση και να σου πει μετα σε φαση οτι ηταν μεγαλη η διαδρομη, δεν ειδα τιποτα,μας κουρασε το ταξιδι κτλ κτλ, ελπιζω να καταλαβαινεις πως το λεω.

Ας πουμε εγω το καλοκαιρι πηγα το πρωι ηρακλειο απο χανια με το σκουτερακι, ειδα την κνωσσο και γυρισα αμεσως. Ενταξει το εκανα γιατι βιαζομουν αλλα δεν θα το προτεινα σε καποιον να το κανει γιατι μετα θα μου ελεγε οτι ειμαι τρελος.

Παντως ολα ειναι σχετικα, αναλογα με τις αντοχες του καθενος και τις συνηθειες του.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οχι στο τουριστικο Καρλοβυ Βαρυ. Να πας Τσεσκυ Κρουμλοβ με κλειστά μάτια
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Karlovy Vary και Cesky Krumlov έχω πάει εγώ, ωραία και τα δύο αλλά προσωπικά ξεχωρίζω το Cesky. Για μονοήμερη είναι πολύ καλό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom