Αυστρία Εκλεισα για Βιεννη!Τη βοηθεια σας παρακαλω..!!

Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Εμείς μείναμε στο Hilton Stadpark! Εξαιρετικό! Αν πετύχεις καλή τιμή είναι πολύ καλή πρόταση...
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Εγω εμεινα εδω : Austria Trend Hotel Messe Wien.Πληρωσα 48 ευρω την βραδια (χωρις πρωινο) και η κρατηση εγινε μεσω booking.com.Ειναι διπλα απο το παρκο με τον τροχο, εχει ευκολη προσβαση.. 4 λεπτα απο σταση μετρο και ειναι καινουργιο, καθαρο και ανετο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα:D.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Να ρωτήσω και κάτι άλλο.. Το ξενοδοχείο αν δεν είναι κοντά σε μετρό και είναι κοντά σε τραμ πειράζει;
Γενικά θέλω να είναι όσο πιο κοντά σε συγκοινωνία υπάρχει και με προβληματίζουν λίγο τα τραμ και τα λεωφορεία...
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Οχι φυσικα...Τα Μ.Μ.Μ στην Βιεννη δεν ειναι οπως στην Αθηνα,ανα 5 λεπτα περναει τραμ και λεωφορειο,και πας πολυ γρηγορα στον προορισμο σου,τα λεωφορεια μαλιστα εχουν και δικη τους λωριδα η οποια τηρειται κατα γραμμα,δεν ειναι οπως εδω για λογους διακοσμησης...
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Άλλη μια φορά τη βοήθειά σας παρακαλώ!! Σκέφτομαι για ένα πενθήμερο στη Βιέννη.
α) αξίζει να κάνω μια εκδρομή σε κοντινή πόλη ή να τις αφιερώσω όλες στη Βιέννη;;
β)τι προτείνετε για κοντινή εκδρομή; Ήθελα παρα πολύ να πάω Σάλτσμπουργκ, αλλά από ότι διάβασα σε άλλα ποστ ίσως να είναι αρκετά μακριά για μονοήμερη. Αληθεύει; Η Μπρατισλάβα αξίζει; Πόσο απέχει με το τρένο; Ή υπάρχει κάτι που να αξίζει περισσότερο στα πέριξ; Θέλω να πάρουμε μια γεύση, ει δυνατόν, από αυστριακή εξοχή..Δύσκολο;
Πολλές οι ερωτήσεις, αλλά δύσκολες οι αποφάσεις :lol:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Σ΄ευχαριστώ πολύ Κλεοπάτρα μου! Αξίζει η Μπρατισλάβα δηλαδή; αξίζει να χάσω μία μέρα από τη Βιέννη για να τη δω;
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Πήγα πέρυσι 5 μέρες στη Βιέννη και τις αφιέρωσα όλες σε αυτή την υπέροχη πόλη! Κατά τη γνώμη μου, να μείνεις Βιέννη και να την απολαύσεις στο έπακρο! Εμείς μέσα σε 5 μέρες είδαμε τόσα αξιοθέατα και πάλι αφήσαμε εκκρεμότητες για επόμενη επίσκεψη.
Ήθελα κι εγώ πολύ να πάω Σάλτσμπουργκ αλλά θεώρησα ότι είναι μακριά για μονοήμερη και θα προσπαθήσω να το επισκεφθώ σε μελλοντικό ταξίδι...
Από την άλλη πλευρά βέβαια, στη Μπρατισλάβα δε θα αφιέρωνα ξεχωριστό ταξίδι, οπότε αν θέλεις οπωσδήποτε να την επισκεφθείς, ίσως είναι μια ευκαιρία...
Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σ΄ευχαριστώ πολύ Κλεοπάτρα μου! Αξίζει η Μπρατισλάβα δηλαδή; αξίζει να χάσω μία μέρα από τη Βιέννη για να τη δω;
Μία από πόσες? Αν έχεις 2-3 καθαρές (full) μέρες μόνο, μείνε στη Βιέννη. Αν έχεις παραπάνω, άρχισε τις εκδρομές....
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Έχω τέσσερις γεμάτες και άλλη μία μισή ;) Να κάνω και μια ολίγον χαζή ερώτηση; Για τη Μπρατισλάβα χρειάζεται διαβατήριο ή καλυπτόμαστε από τη νέα ταυτότητα;
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Εγώ επισπεύτηκα την πόλη πέρυσι τα Χριστούγεννα και έμμηνα για 5,5 μέρες καθαρές. Όσο περίεργο και αν σου ακούγεται δεν πρόλαβα να την δω όλη, αν και δεν είναι μια αχανής πόλη έχει πολλά να δεις και πολύ ομορφιά γύρο τριγύρω. Προτείνω να κάτσεις στην πόλη και να την περπατήσεις όσο πιο πολύ μπορείς. Άσε τις άλλες πόλεις για άλλη φορά.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν χρειάζεται διαβατήριο για να πας Μπρατισλάβα από Βιέννη, αλλά με τόσες λίγες μέρες που θα έχεις καλύτερα μην πας, ούτε τη Βιέννη δεν προλαβαίνεις να δεις καλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom