Εκπομπή Travelstories 18 - Αμοργός

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Συμφωνω απολυτα σε ολα!
Δεν μου αρεσε καθολου η Αιγιαλη. Βεβαια μπορεί να έχει αλλαξει στο χρονο και να ηταν πανέμορφη πριν γινει τουριστικος αχταρμας.
Η εμπροστιαδα για εμενα (μειναμε τις 2 πρωτες μερες) ηταν τρομερη εμπειρια. Οτι καλυτερο σε νησι. Αξιζει τα λεφτα του. Το καλο ξενοδοχειο που λεει ο ψηλος στην Αιγιαλη για εμενα εκτος τοπου. Δεν εχω μείνει αλλά συνεργαζομαστε στη δουλεια και καθε φορα εκνευριζομαι με το τουπε τους και την εικονα που θελουν να δειξουν.
Τελος ο Μουρος και η Αγια Άννα το πρωι χωρις τη πολυκοσμια ειναι μαγεία.
Συμφωνουμε λοιπόν σε όλα πλην ενός: ποια πολυκοσμία στο Μουρο; Την ώρα που στα σκαλάκια δεξιά κάτω είναι ο ένας πάνω στον άλλον (τη πρώτη φορά πήγαμε 11 κ φυγαμε από το κόσμο 1), αριστερά στα λεγόμενα Μουρακια, που είναι το ίδιο, είσαι μόνος σου. Παράδεισος. Απλά να ξαναπώ ότι στη 3η κ τελευταία στη σειρά παραλία, όπου στήναμε εμείς, κάνουν γυμνισμό.
B0DFE32F-F3D4-4E2B-B1CA-7529B9C74821.jpeg
C18710B6-CC3C-47B4-B63B-CFA4CBFD6DD0.jpeg
F390F817-47AF-43B0-A418-F43C0FF3FCE9.jpeg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@GTS Φοβερά τα Μουράκια παραδίπλα, δε το συζητώ, ίσως καλύτερη επιλογή.
Μια φωτογραφία για να καταλάβει ο λαός και να χορτάσει απέραντο γαλάζιο:

5a9.jpg
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η αλήθεια ειναι οτι εγω δεν τα διαχωριζω. :innocent: Εννοουσα και τα δυο με την ονομασια Μουρος (λαθος μου)
γιατι τον Αύγουστο και στα Μουρακια γινεται χαμος
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Μουρακια από ψηλά κι από μένα:
Αυτή είναι η πρώτη παραλία όπως κατεβαίνεις, έχει άλλες δυο τελειως ερημικές αν πας κι άλλο λίγο αριστερά (οι προηγούμενες φωτό μου).
9264093B-7B37-4657-9FC8-698E07A51AFC.jpeg
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παίζει μεγάλο ρόλο η εποχή πάντως, εμείς τέλη Ιουνίου πήγαμε στο Μούρο μια φορά πρωί και μια απόγευμα (κατά τις 6, ΚΟΡΥΦΗ) και πάνω από 6 άτομα δεν είδαμε σε καμία από τις δύο περιπτώσεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Παίζει μεγάλο ρόλο η εποχή πάντως, εμείς τέλη Ιουνίου πήγαμε στο Μούρο μια φορά πρωί και μια απόγευμα (κατά τις 6, ΚΟΡΥΦΗ) και πάνω από 6 άτομα δεν είδαμε σε καμία από τις δύο περιπτώσεις.
Αν πας πρωί κ τώρα δεν είχε πολύ κόσμο. Μετά τις 11-12, χαμός. Το πάρκινγκ πάνω όταν φεύγαμε από τα Μουρακια στις 4, τιγκα, δε χωρούσε αμάξι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν πας πρωί κ τώρα δεν είχε πολύ κόσμο. Μετά τις 11-12, χαμός. Το πάρκινγκ πάνω όταν φεύγαμε από τα Μουρακια στις 4, τιγκα, δε χωρούσε αμάξι.
Γενικά τι κόσμο είχε το νησί; Τέλη Ιουνίου είχε λίγο και καλό, κυρίως Γάλλους, λιγότερους Έλληνες και ολίγους σκόρπιους Ιταλούς.
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γενικά τι κόσμο είχε το νησί; Τέλη Ιουνίου είχε λίγο και καλό, κυρίως Γάλλους, λιγότερους Έλληνες και ολίγους σκόρπιους Ιταλούς.
Οσον αφορά το μίγμα εθνικοτήτων τα ίδια κ τώρα. Όσον αφορά το πολύ ή λίγο κόσμο είναι σχετικό, δε ξέρω τι να σου πω. Μπορώ να πω μόνο ότι ήταν ανετα σε εστιατόρια κτλ. στη Χώρα, αλλά κι αυτό έπαιζε πχ το προηγούμενο ΠΣ είχε αρκετό κόσμο, κυρίως Έλληνες, οι οποίοι εξαφανίστηκαν τη Κυριακή. Ε, από δω και πέρα το νησί θα γεμίσει λογικά. Ο χαμός στο Μουρο εξηγείται διότι το νησί δεν έχει γενικώς παραλίες και είναι μακράν εκεί η καλύτερη επιλογή. Το θετικό είναι ότι δε γνωρίζουν τι υπάρχει στα αριστερά. Τις τρεις τελευταίες μέρες είμασταν τελείως μόνοι από τις 11 ως τη 1 περίπου, μετά έσκαγαν μύτη άλλοι 6-7 γυμνιστές και γυμνίστριες και ήταν πολύ ανετα και χωρίς να ακούς κιχ.Επιλογές άλλες αξιόλογες για μπάνιο δεν είδα προσωπικά.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
τον Αύγουστο και στα Μουρακια γινεται χαμος
Μα η φωτογραφία είναι από τον Αύγουστο, συγκεκριμένα 14 του μήνα, πιο Αύγουστος δε γίνεται!
Γενικά είναι περίπτωση η Αμοργός.
Μπορεί να γίνει κάτι, να φεύγει πχ κάποιο στάνταρ πλοίο το Σάββατο, έχοντας ως αποτέλεσμα να «αδειάζει» το μισό νησί τέλος Ιουλίου πχ για μερικές μέρες, το χω δει με τα μάτια μου. Κυκλοφορούσα στη χώρα και έλεγα τι έγινε και είναι τόσο χαλαρά...
Μπορεί να συμβαίνει και το αντίθετο, ποτέ όμως σε ενοχλητικό επίπεδο. Το κρατάνε αυτό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γενικώς νομίζω ότι τα Μουρακια είναι καλά κρυμμένο μυστικό. Αν μαθευτεί πάει κι αυτό.
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μα η φωτογραφία είναι από τον Αύγουστο, συγκεκριμένα 14 του μήνα, πιο Αύγουστος δε γίνεται!
Γενικά είναι περίπτωση η Αμοργός.
Μπορεί να γίνει κάτι, να φεύγει πχ κάποιο στάνταρ πλοίο το Σάββατο, έχοντας ως αποτέλεσμα να «αδειάζει» το μισό νησί τέλος Ιουλίου πχ για μερικές μέρες, το χω δει με τα μάτια μου. Κυκλοφορούσα στη χώρα και έλεγα τι έγινε και είναι τόσο χαλαρά...
Μπορεί να συμβαίνει και το αντίθετο, ποτέ όμως σε ενοχλητικό επίπεδο. Το κρατάνε αυτό.
Απίστευτο για μέσα Αυγούστου! Εμείς σε όλες τις παραλίες πετύχαμε πολύ κόσμο εκτός από νωρίς το πρωί. Και στη Χώρα το βράδυ γινόταν χαμός.
Σε ότι αφορά τα Μουράκια θυμάμαι όταν πηγαίναμε μια παρέα από πίσω έλεγε γιατί πάνε από εκεί αυτοί. Πάμε κι εμείς! Και κάπως έτσι γεμίζει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom