Ελβετία Ελβετία 6 ημέρες 24/2 - 1/3 2009

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο για την οδηγητική συμπεριφορά τους.Στις διαβάσεις δεν κοιτάνε μήπως έρχεται κανένας Έλληνας από την άλλη μεριά και στους κυκλικούς κόμβους πάνε ανάποδα από το σωστό (το δικό μας)!!!!
Δεν έρχονται εδώ να δούμε ποιος θα γλυτώσει.
Για να πούμε την μαύρη αλήθεια στο επίπεδο ζωής είναι πολλά χρόνια μπροστά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ζήσω συνέχεια με αυτούς τους ρυθμούς.
Εχουμε μάθει να θέλουμε το ουζάκι μας και να φάμε και πίτα γύρο στις 12 το βράδυ και όχι μετά τις 21.00 κλειστά όλα (σχεδόν).
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο για την οδηγητική συμπεριφορά τους.Στις διαβάσεις δεν κοιτάνε μήπως έρχεται κανένας Έλληνας από την άλλη μεριά και στους κυκλικούς κόμβους πάνε ανάποδα από το σωστό (το δικό μας)!!!!
Δεν έρχονται εδώ να δούμε ποιος θα γλυτώσει.
Για να πούμε την μαύρη αλήθεια στο επίπεδο ζωής είναι πολλά χρόνια μπροστά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ζήσω συνέχεια με αυτούς τους ρυθμούς.
Εχουμε μάθει να θέλουμε το ουζάκι μας και να φάμε και πίτα γύρο στις 12 το βράδυ και όχι μετά τις 21.00 κλειστά όλα (σχεδόν).
κανονικά εμείς πάμε ανάποδα στον κυκλικό κόμβο... αυτός που μπαίνει πρέπει να σταματάει... έτσι είναι σε όλη την ευρώπη τουλάχιστον

έχεις δίκαιο περί φαγητού και διασκέδασης αλλα εγώ σκέφτηκα παρα πολύ να παω να μείνω μόνιμα εκεί, εάν έβρισκα δουλειά...
έχω έναν φίλο εκεί που θα μου εύρισκε... αλλα παω? μαθαίνω γερμανικά που είναι απαραίτητα? δύσκολο... αλλα άνετα ζούσα εκεί....

απλά θα μας λείπαν πολλά από ελλάδα αλλα θα είχαμε αλλα καλά... τελοσπάντων. εμεις να ειμαστε καλα
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Για τον κυκλικό κόμβο ξέρω ότι έχουμε λάθος αλλά...είμαστε Έλληνες.
Γνωστός μου που ζει μόνιμα Ελβετία μου είπε ότι έχουν ζορίσει τα πράγματα και για αυτούς τώρα τελευταία.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Για τον κυκλικό κόμβο ξέρω ότι έχουμε λάθος αλλά...είμαστε Έλληνες.
Γνωστός μου που ζει μόνιμα Ελβετία μου είπε ότι έχουν ζορίσει τα πράγματα και για αυτούς τώρα τελευταία.
ένταξη δεν λέω όλοι έχουν ζοριστεί. εξάλλου στην ελβετία όλα είναι πολύ πιο ακριβά από ελλάδα... αλλα και οι μισθοί τους είναι πολλοί καλύτεροι...
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
να ξανά πάμε ρε παιδιά φέτος Ελβετία η να δούμε και καμια άλλη χωρα?
τι λέτε?
 

kerkireos

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Απιστευτα video!Ημουν και γω Λουκερνη γυρω στις 25.02.09!Ετοιμαζω road trip Ελβετια για τελη Φεβ 2010 οποτε θα σε χρειαστω!:)
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
όντως τέλεια η λουκέρνη και τo πιλάτους ακόμα πιο τέλειο...
νομίζω ότι θα ξανά παω
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
δείτε ακόμα ένα video από την πανέμορφη ελβετία,
δεν είναι δικό μου αλλα αξίζει....

[ame=http://www.vimeo.com/7901113]More than Chocolate and Cheese Trailer on Vimeo
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ωραια η περιγραφη σου και πολυ ομορφα τα videakia!Ναστε καλα και αν σου αρεσε τοσο πολυ γιατι να μην ξαναπας?Ποιος ξερει ισως την επομενη φορα αργησεις πολυ να γυρισεις ;)
 

carbonara

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
κίνα
Ωραία ιστορία και ωραία video! Είχα πάει παλιότερα Ελβετία και εντυπωσιάστηκα ειδικά με τη Λωζάνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom