ΗΠΑ Ενοικίαση αυτοκινήτου στην Αμερική.

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Κατάλαβα...το άκουσα αυτό με την χρεωστική.. βασικά θέλω το αμάξι για να πάω τρείς μέρες Ορλάντο.. αφού δε γίνεται πρέπει να βρώ τρόπο να πάω τρένο λεωφορείο.. κάτι τέτοιο
Νομίζω το πιο οικονομικό και γρήγορο είναι το λεωφορείο.Δεν το έχω κάνει αλλά ψαξτο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Φθινόπωρο του 21 πάντως έβγαλα διεθνές δίπλωμα στη Γλυφάδα, δε ξέρω αν έκλεισε εκείνο το γραφείο.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δεν έχει κλείσει η ΕΛΠΑ αλλά τώρα(πριν ένα χρόνο...) έχει μόνον Πειραιά και Κηφισιά.Καλύτερα τηλ. πρώτα για σίγουρα.
Φθινόπωρο του 21 πάντως έβγαλα διεθνές δίπλωμα στη Γλυφάδα, δε ξέρω αν έκλεισε εκείνο το γραφείο.
Πέρυσι τον Οκτώβρη την Κηφισιά και τον Πειραιά μου είπαν κι εμένα στο τηλέφωνο. Απλά εκείνη τη στιγμή ήμουν στη Μεσογείων (εκεί που είχε παλαιότερα ΕΛΠΑ και την έψαχνα :haha:) αλλά και τα δύο υποκαταστήματα θα έκλειναν σε λίγο και δεν θα προλάβαινα εκείνη τη μέρα.

Το είχα αφήσει κι εγώ τελευταίο μεσημέρι πριν φύγω, έχοντας στο νου ότι την προηγούμενη φορά είχα ξεμπερδέψει σε 5'...
 

patsman

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Για west coast έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη εταιρία ενοικίασης;
 

Paolito

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να κάνω χρήση των πόντων της Alpha Bank Bonus για ενοικίαση αυτοκινήτου στο Los Angeles;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.423
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να κάνω χρήση των πόντων της Alpha Bank Bonus για ενοικίαση αυτοκινήτου στο Los Angeles;
Εάν η Hertz παρέχει ενοικίαση οχήματος στο LA, τότε καλείς την Hertz και ρωτάς αν μπορεις να εξαργυρωσεις σε αυτή την ενοικίαση τα bonus απο την alpha. Αυτή τη στιγμή παρέχει 15% εκπτωση για ενοικίαση στο δίκτυο της Bonus App | ALPHA BANK . Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο γιατί μπορεί αυτό να να μην ισχύει για την ενοικίαση που θέλεις.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Το γράφω για να βοηθήσω μέλη σε μελλοντικές απορίες.... Νοίκιασα 3 φορές αυτοκίνητο στο τελευταίο μου ταξίδι στις ΗΠΑ. Καμία φορά δεν μου ζητήθηκε το Διεθνές της ΕΛΠΑ. Μόνο η κάρτα το Ελληνικό. Τζάμπα λεφτά το δίπλωμα της ΕΛΠΑ. Ως τουρίστας είναι άχρηστο για τις εταιρείες ενοικιάσεως.
 

Paolito

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Βρίσκομαι στο Los Angeles και ενοικίασα αυτοκίνητο από την Hertz. Μου ζητήθηκε μόνο το Ελληνικό δίπλωμα και η πιστωτική μου κάρτα. Τίποτα άλλο. Οπότε άχρηστο της ΕΛΠΑ.
 
Μηνύματα
171
Likes
805
Ναι παιδιά, κι εγώ όποτε έχω νοικιάσει μόνο με το Ελληνικό δίπλωμα και κανείς ποτέ δεν είχε πρόβλημα, ούτε το κοίταξε περίεργα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom