Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.657
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές τη holidayautos και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Καλησπέρα, θα ηθελα την γνωμη σας για τις παρακατω εταιρειες ενοικιασεις απο Μπεργκαμο .....θα ειμαστε οικογενεια με 2 παιδια 6 και 8 χρονων.
1) greemotion
2) joyrent
3)firefly
4)winrent
5) ιντερεντ
Εχω ηδη κοιταξει με locauto, avis και hertz
ευχαριστω
 

taniakar

Member
Μηνύματα
244
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Βρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ γιατί έχω τρελαθεί. Θέλω να κλείσω αυτοκίνητο να το παραλάβω από bergamo και να το παραδώσω gerona και μου βγάζει κάτι απίστευτες τιμές όπου κ αν κοιτάω. Για 5 μέρες 2000 ευρώ και άνω. Ξέρετε κάποια εταιρεία που να μη χρεωνει κατ' αυτόν τον τρόπο το one way και την αλλαγή χώρας? Έν τω μεταξύ έχουμε κλείσει στο παρελθόν με hertz αν θυμάμαι καλά από Ολλανδία και το επιστρέψαμε Βέλγιο κ δε θυμάμαι να πληρώσαμε κάποιο extreme πόσο οπότε δεν ήξερα ότι θα αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
@taniakar Δύσκολη επιλογή έκανες! Μέσα στην ίδια χώρα και εάν αφήσεις το αμάξι σε άλλη πόλη από αυτήν που το παρέλαβες η τιμή ανεβαίνει πάρα πολύ!!! Εσύ το παραδίδεις σε άλλη πόλη, άλλης χώρας, πολλά χιλιόμετρα μακριά! Αυτό το αμάξι πρέπει να γυρίσει πίσω στο Bergamo με κάποιον τρόπο, γιαυτό και βλέπεις τόσες υψηλές χρεώσεις.
Το ίδιο έπαθα και εγώ το 2016 όταν έψαχνα να πάρω αμάξι από Μποβέ Γαλλίας και να το αφήσω στο Baden Baden της Γερμανίας. H τιμή εκτοξευόταν σε όλες τις εταιρείες ενοικίασης! Τελικά επέλεξα να ξαναγυρίσω στο ίδιο αεροδρόμιο και να παραδώσω το αυτοκίνητο εκεί.
Ελπίζω να μην έκλεισες ήδη τα αεροπορικά σου πριν τσεκάρεις το κόστος ενοικίασης γιατί μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις τα σχέδια σου...
 

taniakar

Member
Μηνύματα
244
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
@taniakar Δύσκολη επιλογή έκανες! Μέσα στην ίδια χώρα και εάν αφήσεις το αμάξι σε άλλη πόλη από αυτήν που το παρέλαβες η τιμή ανεβαίνει πάρα πολύ!!! Εσύ το παραδίδεις σε άλλη πόλη, άλλης χώρας, πολλά χιλιόμετρα μακριά! Αυτό το αμάξι πρέπει να γυρίσει πίσω στο Bergamo με κάποιον τρόπο, γιαυτό και βλέπεις τόσες υψηλές χρεώσεις.
Το ίδιο έπαθα και εγώ το 2016 όταν έψαχνα να πάρω αμάξι από Μποβέ Γαλλίας και να το αφήσω στο Baden Baden της Γερμανίας. H τιμή εκτοξευόταν σε όλες τις εταιρείες ενοικίασης! Τελικά επέλεξα να ξαναγυρίσω στο ίδιο αεροδρόμιο και να παραδώσω το αυτοκίνητο εκεί.
Ελπίζω να μην έκλεισες ήδη τα αεροπορικά σου πριν τσεκάρεις το κόστος ενοικίασης γιατί μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις τα σχέδια σου...
Τα έχω κλείσει τα αεροπορικά εδώ και καιρό. Σε προηγούμενη ενοικίαση από Ολλανδία σε Βέλγιο και από Γερμανία σε Αυστρία δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και δε γνώριζα ότι θα το αντιμετωπίσω. Κανένας καμία ιδέα?
 

kristin@

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Τσέκαρε αυτή την εταιρία: www.autoclick.co.uk Μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο από το Μπέργκαμο και να το επιστρέψεις στην Βαρκελώνη που είναι περίπου 100χλμ από την Τζιρόνα αν εννοείς αυτή, με 700 ευρώ περίπου για 6 ημέρες μέσα στον Φεβρούαριο και με total relax plus insurance που σου τη συνιστώ για να μην έχεις προβλήματα κατά την παράδοση του αυτοκινήτου και να βρεις κάποιον άλλο τρόπο να φτάσεις στην Τζιρόνα. Την συγκεκριμένη εταιρία την χρησιμοποίησα το καλοκαίρι και θα την ξαναχρησιμοποιήσω τον Φεβρουάριο για παραλαβή και παράδοση στο Μπέργκαμο. Από το αεροδρόμιο σε παίρνει αυτοκίνητο και σε πάει στην εταιρία.
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω όποιος ξέρει να μου λύσει μια απορία αν με νοικιασμένο αυτοκίνητο μπορούμε να μπούμε στη Ρωσία. (Μάλλον το αυτοκίνητο θα νοικιαστεί από Λιθουανία και θα περάσουμε Ρίγα και Ταλίν και να φτάσουμε ως αγία Πετρούπολη).
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
καλημερα στην παρεα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κατι σχετικά με την ενοικίαση αυτοκινήτου μέσω της σελίδας της Ryanair.
αναφέρει λοιπόν στην αρχική σελίδα αυτό:
Εγγύηση χαμηλότερης τιμής
Εάν βρείτε χαμηλότερη τιμή ενοικίασης αυτοκινήτου, ενημερώστε μας και θα σας προσφέρουμε την ενοικίαση του αυτοκινήτου σας ΔΩΡΕΑΝ!
Η αλήθεια ειναι οτι κάποιες φορες που έκλεισα αυτοκινητο μεσω της ryan ήταν οντως το φτηνότερο.
Τωρα ομως που κοιταω για Λονδινο, η ryan μου εδωσε προσφορα 232€, ενω απο την αντιστοιχη σελιδα της easyjet μου προσφεραν το ιδιο αυτοκινητο, απο την ιδια εταιρια με 151€!
Επιπλέον το βρήκα και μεσω rentalcar με 110€!!!

Να κανω κανα αστειο να ζητησω απο τη ryan δωρεαν την ενοικίαση;
Εχει κανει - ακούσει καποιος απο σας κατι αντίστοιχο (πχ τι διαδικασια ακολουθούμε);

Ευχαριστώ
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Φιλοι συνταξιδιωτες.Πρωτο οδικο ταξιδι γαρ και θελω να νοικιασω αυτοκινητο απο το Μοναχο.Εχετε καποια εταιρεια να προτεινετε ή γενικα καποιο site συγκρισης-ευρεσης ενοικιαζομενων αυτοκινητων?Πρεπει να προσεξω κατι αλλο εκτος απο το να εχω νεου τυπου διπλωμα οδηγησης και μια πιστωτικη?

A και κατι τελευταιο.Επειδη θελω diesel πρεπει να το ζητησω ή ολα εκει ειναι ετσι?Εχει καποια εξτρα χρεωση,γνωριζετε?
 
Last edited:

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα. Θα ήθελα τη συμβουλή των έμπειρων. Αυτοκίνητο είναι καλύτερα να κλεισουμε από τώρα, ή να το κλεισουμε επιτόπου μόλις φτάσουμε; Ουσιαστικά θελουμε 2 αυτοκίνητα από το αεροδρόμιο της Βασίλειας για 5 ημέρες από τις 5/4/2018
Ευχαριστώ εκ των προτερων για τη βοηθεια
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Μια παρέα δέκα ατόμων πετάμε για Γερμανια τον Αύγουστο.Ομως τα αυτοκίνητα τα κλείσαμε απο τώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom