Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
εκλεισα αυτοκινητο με την Buchbinder απο Στουτγκαρδη απο Rentalcars .Εχει κανεις εμπειρία με την συγκεκριμενη εταιρεια?
 

K&A

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς για ασφάλιση αυτοκινήτου την Rentalcover; Ή έστω κάποια ανεξάρτητη εταιρεία για την ασφάλιση του ενοικιαζόμενου αυτοκινήτου στο εξωτερικό;
Γιάννη σκέφτομαι εγώ να την χρησιμοποιήσω για ταξίδι στην Ιταλία. Διάβασα καλές κριτικές στο google. Εσύ τι έκανες τελικά; Τη χρησιμοποιήσες;
 
Μηνύματα
15
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη - Μπόρα Μπόρα
Γιάννη σκέφτομαι εγώ να την χρησιμοποιήσω για ταξίδι στην Ιταλία. Διάβασα καλές κριτικές στο google. Εσύ τι έκανες τελικά; Τη χρησιμοποιήσες;
Δεν έκλεισα ακόμα θέλω όμως. Κι εγώ τις διάβασα. Απλά δεν κατάλαβα αν είναι αρκετή και καλύπτει ότι και μια συνηθισμένη ασφάλεια...
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Γειά σε όλους!Ανοίγω ένα θέμα στο οποίο προτείνω να γράφουμε εκπτωτικούς κωδικούς για ενοικίαση αυτοκινήτου 🚗 στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.Για παράδειγμα εγώ ψάχνω να βρω για Γερμανία-Αυστρία και δε βρίσκω,οπότε ελπίζω να έχει κάποιος…
*Έψαξα κ δε βρήκα σχετικό θέμα στο φόρουμ.Αν υπάρχει όμως,καλώς να μεταφερθεί🙂
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια. Είναι συχνό φαινόμενο να βγαίνουν τέτοιοι κωδικοί?
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Γεια. Είναι συχνό φαινόμενο να βγαίνουν τέτοιοι κωδικοί?
Νομίζω πως ναι.Οσες φορές το έχω κοιτάξει βρίσκω αρκετούς.Πχ αλλο για herzt usa,άλλος για herzt στην Ελλάδα ή avis europe,europcar nordic κτλ κτλ.Τωρα που κοιτούσα για εμένα βρήκα αρκετούς αλλα όχι για Γερμανία.
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Έχει νοικιάσει κανείς απο ok mobility στο αεροδρόμιο του Μονάχου;Ψάχνω να βρω οικονομική ενοικίαση για 4/5 και 9/5 θα το επιστρέψουμε (θα περάσουμε κ σύνορα άλλης χώρας).Όλα ξεκινάνε απο 300+ ευρώ με τη βασική ασφάλεια.Εμείς θέλουμε τη φουλ εν τω μεταξύ..Πολλά λεφτά..Παλαιότερα δεν ήτανε τόσο ακριβά.
 

K&A

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Έχει νοικιάσει κανείς απο ok mobility στο αεροδρόμιο του Μονάχου;Ψάχνω να βρω οικονομική ενοικίαση για 4/5 και 9/5 θα το επιστρέψουμε (θα περάσουμε κ σύνορα άλλης χώρας).Όλα ξεκινάνε απο 300+ ευρώ με τη βασική ασφάλεια.Εμείς θέλουμε τη φουλ εν τω μεταξύ..Πολλά λεφτά..Παλαιότερα δεν ήτανε τόσο ακριβά.
Έχεις δίκιο, κι εγώ τα βρήκα πολύ αυξημένα δυστυχώς.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.419
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχει νοικιάσει κανείς απο ok mobility στο αεροδρόμιο του Μονάχου;Ψάχνω να βρω οικονομική ενοικίαση για 4/5 και 9/5 θα το επιστρέψουμε (θα περάσουμε κ σύνορα άλλης χώρας).Όλα ξεκινάνε απο 300+ ευρώ με τη βασική ασφάλεια.Εμείς θέλουμε τη φουλ εν τω μεταξύ..Πολλά λεφτά..Παλαιότερα δεν ήτανε τόσο ακριβά.
Δες ποστ #692 σε αυτό το νήμα.
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Για την ok mobility στην Ισπανια έχω διαβάσει τα χειρότερα.Για το αεροδρομιο του Μονάχου στις κριτικές της google(παίζει να έχει κ πληρώμενες κριτικές η google; ) τα βλέπω όλα τέλεια οπότε λέω να το τολμήσω.Μια ερώτηση:με συμβουλεύετε να προπληρώσω την φουλ ασφάλεια online ή να τη κάνω στο γκισέ;Επίσης για αλλαγή χώρας λογικά θα έχω κ έξτρα χρέωση.Πρέπει να πάρω κ βινιέτα;Απο πού την αγοράζω;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Για την ok mobility στην Ισπανια έχω διαβάσει τα χειρότερα.Για το αεροδρομιο του Μονάχου στις κριτικές της google(παίζει να έχει κ πληρώμενες κριτικές η google; ) τα βλέπω όλα τέλεια οπότε λέω να το τολμήσω.Μια ερώτηση:με συμβουλεύετε να προπληρώσω την φουλ ασφάλεια online ή να τη κάνω στο γκισέ;Επίσης για αλλαγή χώρας λογικά θα έχω κ έξτρα χρέωση.Πρέπει να πάρω κ βινιέτα;Απο πού την αγοράζω;

Από Στουτγκάρδη έχω πάει Γαλλία χωρίς καμία χρέωση.
Από Φραγκφούρτη έχω πάει Γαλλία χωρίς καμία χρέωση.
Από Ντύσσελντορφ έχω πάει Ολλανδία χωρίς καμία χρέωση.
Ασφάλεια κάνω πάντα στο γκισέ.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.269
Likes
7.866
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Όταν αλλάζεις κράτος πρέπει να τους ενημερώνεις από πρίν για να ισχύει η ασφαλιστική κάλυψη ,σχετικά με την βινιετα της Αυστρίας, σε ένα βενζινάδικο κοντά στα σύνορα με τον αριθμό της πινακίδας και σε 1 λεπτό παίρνεις την απόδειξη και φεύγεις.Μια λεπτομέρεια για την οδήγηση στην Αυστρία, το φωσφορούχο γιλέκο πρέπει να βρίσκεται στον μπροστινό χώρο του οχήματος και όχι στο πόρτ μπαγκάζ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom