Ενοικιαση αυτοκινητου χωρις πιστωτικη.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.674
Likes
50.524
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε, έχει αρκετές χώρες...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
γιωργο εγραψες!!!!:)
μεσω αυτης θα κλεισω αυριο το πρωι δυο αμαξια για ιμπιζα...
και δε δεχεται μετρητα.
εχει πολυ καλες τιμες.:clap:
εχει πραγματι καλές τιμές,αλλα θελει πιστωτικη αν καταλαβα καλα για να κανει confirm την κρατηση...η κανω λαθος..ενδιαφερομαι και εγω για οταν παω βαρκελωνη..
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εχει πραγματι καλές τιμές,αλλα θελει πιστωτικη αν καταλαβα καλα για να κανει confirm την κρατηση...η κανω λαθος..ενδιαφερομαι και εγω για οταν παω βαρκελωνη..
ναι θελει αλλα η τιμη ειναι πολυ ανταγωνιστικη.αυριο θα το διαβασω προσεχρτικα και θα κλεισω ιωαννα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι θελει αλλα η τιμη ειναι πολυ ανταγωνιστικη.αυριο θα το διαβασω προσεχρτικα και θα κλεισω ιωαννα.
αντε..διαβασε το αυριο προσεχτικά να μας δοσεις τα φωτα σου...τα λεμε.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
αντε..διαβασε το αυριο προσεχτικά να μας δοσεις τα φωτα σου...τα λεμε.
....διαβασα!!
λοιπον κανεις την κρατηση τωρα και πληρωνεις τωρα με πιστωτικη ενα μικρο κλασμα του συνολικου ποσου.με τη παραλαβη του αμαξιου χρεωνεσαι το υπολοιπο.δεχεται μονο πιστωτικη καρτα.
ενδεικτικα ποσα
ιμπιζα 5 ημερες+
ford fiesta 5doors 10ευρω τωρα και 118 με την αφιξη.
-εγραψε η ερμινα και ο γιωργος:clap::clap:
 

aimilios

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Νιαγάρα
Καλησπερα και παλι στη παρεα! Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Ξερει κανεις αν μπορω να ενοικιασω αυτοκινητο χωρις πιστωτικη καρτα? Η εστω με χρεωστικη.Για ευρωπη ρωταω. Δυστηχως δεν ηξερα οτι χρειαζεται και το ειδα τελευταια στιγμη
 

karotaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
Καλησπερα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποια εταιρια που να ενοικιαζει αμαξια χωρις να ειναι απαραιτητη η πιστωτικη καρτα!
Εχουμε πιστωτικη καρτα βασικα αλλα ειναι σε αλλο ονομα και οσες εταιριες εχω παρει τηλεφωνο δεν το δεχονται!

Ευχαριστω πολυ αν γνωριζετε κατι!
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Καμία εταιρεία δε νοικιάζει αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική. Δεν μπορεί να εξασφαλιστεί αλλιώς, σε περίπτωση κλοπής/καταστροφής του αυτοκινήτου.

Δεν ξέρω αν γίνεται, να προκαταβάλετε σε μετρητά το ποσό της εγγύησης (συνήθως 600-800€ δεσμέυονται από την κάρτα), το οποίο θα σας επιστραφεί μετά. Αυτό θα πρέπει να το ρωτήσετε.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Δεν ξερω να σου πω για το Παρίσι. Στην Πράγα που το είχα επιχειρήσει μονο μια απο όλες τις εταιρείες δεχόταν να κάνει ενοικίαση χωρίς πιστωτική. Έκανε δέσμευση κάποιου ποσού από την Electron Visa της AlphaBank που είχα και το οποίο μετά την επιστροφή του αυτοκινήτου έμεινε δεσμευμένο για κάποιες ακόμα μέρες (θέμα της Visa και όχι της εταιρείας ενοικίασης). Η εταιρεία ήταν τοπική (οχι καμμία από τις πολυεθνικές Sixt, Hertz κλπ). Περιττό να πώ πως η τιμή ήταν κατα πολύ μεγαλύτερη από οτι θα έκλεινα σε άλλη εταιρεία.
Άλλη μια φορά νοίκιασα χωρίς πιστωτική στην Κύπρο αλλά είχα κάνει την κράτηση και είχα προπληρώσει από εδώ (στα γραφεία της Cyprus Airways στην Λ.Συγγρού).
 
Μηνύματα
31
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη-Μαγιόρκα
καλησπέρα. θέλω να νοικιάσω αυτοκίνητο για Μαγιόρκα, αλλα δεν έχω πιστωτική κάρτα. Εχω μια visa enter χρεωστική, μια visa σκέτη και μια american express enter, αλλά καμιά δεν είναι πιστωτική. Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να μπορέσω να νοικιάσω αυτοκίνητο; Για μηχανάκι είναι ίδιος ο τρόπος;;
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η recordgo στην Μαγιόρκα νοικιάζει αυτοκίνητα χωρίς πιστωτική αλλα πρέπει να πάρεις την πλήρη ασφάλεια και το κόστος ειναι μεγαλύτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.734
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom