Ουγγαρία Εντυπώσεις από Βουδαπέστη

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
@vagar78 νομιζω πολυ σοβαρα το εχεις παρει φιλε... Σιγα που σε εθιξε! Την προσωπικοτητα σου εθιξε; Οχι. Μηπως το επαγγελμα σου; Φανταζομαι δε ασχολεισαι επαγγελματικα με αυτο, τυπου lonely planet. Καταθετεις την αποψη σου οπως ολοι, για τα μερη που εχεις επισκεφθει. Ε, καποιος ειπε οτι δεν γουσταρε μια σου προταση. Ε και; Ουτε εγω θα μπαινα ακομα και απο την φωτογραφια που το βλεπω; Ε και; Εσυ γιατι προσβαλεσαι; Δικο σου ειναι το μαγαζι; Σε φορουμ ειμαστε. Ο καθενας εχει την αποψη του και μπορει να την εκφραζει οπως θελει, αρκει να μην προσβαλλει τον αλλον. Εγω προσβολη δεν ειδα παντως. Αντιθετη αποψη ειδα. Ο καθενας κρινει με τα δικα του κριτηρια, τι να κανουμε δηλαδη...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Ολοι εχουμε αποψη για τις τουριστιλες τυπου μεσαιωνικα γευματα με ιπποτες και σοου με φωτιες στη Βουδαπεστη η καφε που σου φερνουν ζωακια στο τραπεζι για διασκεδαση. Νιωθεις καλυτερα αν τις σκεφτομαστε και δεν τις λεμε ανοιχτα @vagar78 ? Τοτε οκ. Δεν θα τις λεμε. Το ποστ ειναι απαντηση στο ερωτημα της @katkats για τις υπολοιπες προτασεις του οδηγου. Τελος παντων κουρασε το θεμα, αλλοι γουσταρουν τετοια μαγαζια αλλοι οχι. Παντως δεν ειναι προσωπικη σελιδα στα σοσιαλ το φορουμ για να επιλεγουμε μονο ομοιδεατες. 20.000 ατομα εχουν δικαιωμα εκφρασης.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ολοι εχουμε αποψη για τις τουριστιλες τυπου μεσαιωνικα γευματα με ιπποτες και σοου με φωτιες στη Βουδαπεστη η καφε που σου φερνουν ζωακια στο τραπεζι για διασκεδαση. Νιωθεις καλυτερα αν τις σκεφτομαστε και δεν τις λεμε ανοιχτα @vagar78 ? Τοτε οκ. Δεν θα τις λεμε. Το ποστ ειναι απαντηση στο ερωτημα της @katkats για τις υπολοιπες προτασεις του οδηγου. Τελος παντων κουρασε το θεμα, αλλοι γουσταρουν τετοια μαγαζια αλλοι οχι. Παντως δεν ειναι προσωπικη σελιδα στα σοσιαλ το φορουμ για να επιλεγουμε μονο ομοιδεατες. 20.000 ατομα εχουν δικαιωμα εκφρασης.
Πηγες σε μεσαιωνικο γευμα και δε σ' αρεσε; Αν δεν πηγες δε μπορεις να εχεις αποψη. Σορρυ...:haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Πηγες σε μεσαιωνικο γευμα και δε σ' αρεσε; Αν δεν πηγες δε μπορεις να εχεις αποψη. Σορρυ...:haha:
Εγω σου λεω οτι μπορει να ειναι και τελειο, γιατι δεν πηγα. Αλλα το γεγονος οτι πηγαν ΟΛΟΙ οι γνωστοι μου που ταξιδεψαν με ελληνικο τουριστικο γραφειο που τους πηγε σχεδον με το στανιο, μου επιτρεπει να εχω καποια αποψη.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εγω σου λεω οτι μπορει να ειναι και τελειο, γιατι δεν πηγα. Αλλα το γεγονος οτι πηγαν ΟΛΟΙ οι γνωστοι μου που ταξιδεψαν με ελληνικο τουριστικο γραφειο που τους πηγε σχεδον με το στανιο, μου επιτρεπει να εχω καποια αποψη.
Εεεεεε, προφανως και αστειευομαι! Με περεξηγησεις @paefstra μου! Ειναι δυνατον! Αυτο ελειπε...;)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πρέπει να αισθάνονται πολύ βλάκες οι κριτικοί της Michelin, θα μπορούσαν να περνάνε απέξω από τα μαγαζιά και να γράφουν τις αξιολογησεις τους έτσι χωρις να μπαίνουν μέσα και να εξοικονομουν και χρόνο :) .... Χαίρομαι που το συμπέρασμα που βγήκε από όλη την ιστορία είναι τρώτε στην τύχη το φόρουμ είναι μόνο για να ειρωνευομαστε ο ένας τον άλλο και μην μπειτε στα εστιατόρια δείτε τις φωτογραφίες και μπείτε στο TripAdvisor και γράψτε την αξιολόγηση σας ...Καλό βράδυ σε όλους δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με το συγκεκριμένο θέμα, εγώ τον οδηγό τον έφτιαξα για να βοηθήσω όσους περισσότερους μπορώ να ανακαλύψουν την πόλη για αυτό και προσπαθώ να ανανεώνεται συνέχεια με πληροφορίες φίλων μου που πάνε.Είναι μεράκι και δε ξενερωνω οποίος θέλει ας φτιάξει ένα οδηγό να με ξεκουρασεί και λίγο :) ..
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Πρέπει να αισθάνονται πολύ βλάκες οι κριτικοί της Michelin, θα μπορούσαν να περνάνε απέξω από τα μαγαζιά και να γράφουν τις αξιολογησεις τους έτσι χωρις να μπαίνουν μέσα και να εξοικονομουν και χρόνο :) .... Χαίρομαι που το συμπέρασμα που βγήκε από όλη την ιστορία είναι τρώτε στην τύχη το φόρουμ είναι μόνο για να ειρωνευομαστε ο ένας τον άλλο και μην μπειτε στα εστιατόρια δείτε τις φωτογραφίες και μπείτε στο TripAdvisor και γράψτε την αξιολόγηση σας ...Καλό βράδυ σε όλους δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με το συγκεκριμένο θέμα, εγώ τον οδηγό τον έφτιαξα για να βοηθήσω όσους περισσότερους μπορώ να ανακαλύψουν την πόλη για αυτό και προσπαθώ να ανανεώνεται συνέχεια με πληροφορίες φίλων μου που πάνε.Είναι μεράκι και δε ξενερωνω οποίος θέλει ας φτιάξει ένα οδηγό να με ξεκουρασεί και λίγο :) ..
Ο οδηγός σας ειναι εξαιρετικός και σας αξιζουν συγχαρητήρια για τον κόπο σας και το χρόνο που αφιερώσατε και συνεχίζεται να αφιερώνεται. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι έχετε το αλαθητο, ούτε το ακαταλογιστο και ότι οποιαδήποτε πρόταση σας δεν επιδέχεται κριτικής ή διαφωνίας. Νομίζω οτι το έχετε πάρει πολύ προσωπικά.
 

zafirenia_83

Member
Μηνύματα
74
Likes
103
Αυτό το συμπέρασμα έβγαλες εσύ;;

Βy the way, οι κριτικοί Mihelin δοκιμάζουν και αξιολογούν συγκεκριμένα εστιατόρια, δεν πάνε όπου προτείνουν στα fora. Δεν πήγαν στο fatal, δοκίμασαν και δεν του έδωσαν αστέρι. Απλά, ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ, δεν πέρασαν ούτε από έξω.

Ευχαριστούμε για τον οδηγό σου, συνέχισε να τον εμπλουτίζεις, όποιος θέλει τον ακολουθεί.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.101
Likes
23.967
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Είναι μεράκι και δε ξενερωνω οποίος θέλει ας φτιάξει ένα οδηγό να με ξεκουρασεί και λίγο
Μην το παίρνεις προσωπικά. Αν νιώθεις ότι κουράζεσαι μην γράφεις για κάποιο χρονικό διάστημα.
Φιλικά. :)
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Ο οδηγός σας ειναι εξαιρετικός και σας αξιζουν συγχαρητήρια για τον κόπο σας και το χρόνο που αφιερώσατε και συνεχίζεται να αφιερώνεται. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι έχετε το αλαθητο, ούτε το ακαταλογιστο και ότι οποιαδήποτε πρόταση σας δεν επιδέχεται κριτικής ή διαφωνίας. Νομίζω οτι το έχετε πάρει πολύ προσωπικά.
Συγνώμη θα σου αρεζε εάν σε κάποιο μαγαζί που πηγαίνεις και το προτείνεις να περάσω εγώ απέξω να δω μια φωτογραφία με χοντρους μάγειρες και να λέω ότι εγώ όσα λεφτά κ να μου δώσεις δεν κάθομαι να φάω με τίποτα. Δεν θα ήταν πιο κόσμιο να κριτικαρω χωρίς να αναφέρω το όνομα σου; δικαιολογημενα ο άνθρωπος νιώθει θιγμενος από τη στιγμή που αναφέρθηκε το όνομα του σαν (παράδειγμα προς αποφυγή)! Άλλωστε για το μαγαζί υπάρχουν πολλές θετικές κριτικές από μέλη του φόρουμ αλλά και σε άλλες ιστοσελίδες. Επίσης σε τουριστικά μαγαζιά μπορείς να βρεις και ποιότητα δεν σερβίρουν όλοι σαβουρα όπως πχ στα σνιτσελαδικα στη Βιέννη που το σνίτσελ δεν χωράει στο πιάτο και χωρίς κράτηση δεν βρίσκεις κ τραπέζι.
 

zafirenia_83

Member
Μηνύματα
74
Likes
103
Βρε καλέ μου, παράδειγμα προς αποφυγή είναι το εστιατόριο όχι ο άνθρωπος. Αν είναι δυνατόν..

Στα 20 μου και το δικό μου κριτήριο ήταν η ποσότητα. Το να μη "χωράει στο πιάτο" ήταν αυτό που με ένοιαζε. Μεγαλώνοντας, προτιμώ πλέον την ποιότητα από την ποσότητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom