Πολωνία Εντυπώσεις από Κρακοβία

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Μονοημερη στη Κρακοβια για ανημερα Χριστουγεννων τι προτεινετε;κοιταω τα κλασσικα Βροτσλαβ-Ζακοπανε αλλα ειναι πολλες οι ωρες....
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Μονοημερη στη Κρακοβια για ανημερα Χριστουγεννων τι προτεινετε;κοιταω τα κλασσικα Βροτσλαβ-Ζακοπανε αλλα ειναι πολλες οι ωρες....
Ανήμερα στην Κρακοβία είναι σχεδόν όλα κλειστά..θα είμαι από 23-26..
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Και χριστ.αγορα;εχω πληροφορηθει οτι θα ειναι ανοικτη φετος...και ζακοπανε
Ανοιχτες οι αγορές.. Αρκετά όμως μαγαζιά για φαγητό θα είναι κλειστά,το κάστρο,τα αλατορυχεια,το εργοστάσιο του Σίντλερ κτλ...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ανοιχτες οι αγορές.. Αρκετά όμως μαγαζιά για φαγητό θα είναι κλειστά,το κάστρο,τα αλατορυχεια,το εργοστάσιο του Σίντλερ κτλ...
Αυτα τα ξερω γι αυτο ελεγα να ετρωγα μιση μερα σε χριστ.αγορα και την αλλη μιση σε εκδρομη...αλλα δε βρισκω καποια περιοχη σε κοντινη αποσταση με τρενο-λεωφ(1-1.30h)
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Οσα links και να εψαξα για μεταφορα απο αεροδρομιο-πολη, δεν βρηκα κατω απο 18-19€ (~85PZ), ή ακριβοτερα.
Τι γινεται τελικα,υπαρχει καποιο link,ή εφαρμογη για εγγυημενα καλες τιμες εντος πολης;
Επισης,καποια "καλη/οικονομικη προταση" πρακτορειου, ή ομαδος για pick up και μεταφορα σε Αουσβιτς, αλατορυχεια;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Οσα links και να εψαξα για μεταφορα απο αεροδρομιο-πολη, δεν βρηκα κατω απο 18-19€ (~85PZ), ή ακριβοτερα.
Κατέβασε την εφαρμογή Βοlt και θα εκπλαγείς από τις τιμές. Το ακριβότερο που δώσαμε για ταξί σε ώρα αιχμής ήταν 28 ζλότι...Και φυσικά έχει μεταφορά από και προς αεροδρόμιο με μισές τιμές από αυτές πυ αναφέρεις...
 

Ioanna.br

Member
Μηνύματα
36
Likes
433
Μπορείς να μετακινηθείς και με μέσα μαζικής μεταφοράς από αεροδρόμιο για την πόλη της Κρακοβιας. Μέσω του Google maps επιλέγεις είτε διαδρομή με λεωφορεία ,τραμ ή διαδρομή με Bolt δίνοντας σου και ενδεικτική τιμή. Αν επιλέξεις το Bolt και μεταφερθείς στην εφαρμογή γίνεται αναπροσαρμογη της τιμής ,πχ από 15 pln σε 17 pln .
Εισιτήρια βγάζεις και μέσα στο λεωφορείο με χρέωση κάρτας ή μπορείς να βγάλεις από μηχανήματα σε διάφορα κεντρικά σημεία της πόλης. Στο αεροδρόμιο έχει για παράδειγμα.
Για το Άουσβιτς εμείς πληρώσαμε για δύο άτομα 76ευρω ,8 άτομα γκρουπ,Έλληνα ξεναγό, μεταφορά από και προς το ξενοδοχείο. Συνολική διάρκεια περίπου 7 ώρες με τις περίπου 3.5 ώρες να αφορούν την ξενάγηση και στα δύο στρατόπεδα.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Ioanna.br
Καλημερα,μπορεις να μου δωσεις στοιχεια της ελληνοφωνης ξεναγησης με παραλαβη-επιστροφη στο ξενοδοχειο; Γιατι μονο μια ελληνοφωνη που βρηκα, ζητουσαν οσα κοστισε ολοκληρη η εκδρομη μας
 
Last edited:

Ioanna.br

Member
Μηνύματα
36
Likes
433
[email protected]
Αυτό είναι το email στο οποίο απαντάει ο κύριος Θανάσης. Συνήθως αργά το βράδυ γιατί κατά την διάρκεια της μέρας είναι στις ξεναγήσεις. Το κόστος έχει να κάνει από ο,τι έχω καταλάβει με τον αριθμό των ατόμων που θα είναι στο γκρουπ την συγκεκριμένη μέρα.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
[email protected]
Αυτό είναι το email στο οποίο απαντάει ο κύριος Θανάσης. Συνήθως αργά το βράδυ γιατί κατά την διάρκεια της μέρας είναι στις ξεναγήσεις. Το κόστος έχει να κάνει από ο,τι έχω καταλάβει με τον αριθμό των ατόμων που θα είναι στο γκρουπ την συγκεκριμένη μέρα.
Σ'ευχαριστω πολυ
 

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
καλημέρα σας! έχουμε κλείσει για κρακοβια αρχές Απρίλη. Ο καιρός πως είναι τότε? ξέρει κανείς?σας ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom