Μαυρίκιος Εντυπώσεις από Μαυρίκιο

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Γραφεία συναλλάγματος υπάρχουν και σε άλλες περιοχές εκτός από το Port Louis.Εγώ άλλαξα στο Grand Baie. Το shibani λένε ότι είναι το καλύτερο πάντως και έχει γραφείο και στο αεροδρόμιο.
 

pepe

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ(ΒΙΕΝΝΗ)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΦΙΤΖΙ/ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
θελω να παω μαυρικιο και ντουμπαϊ γαμηλιο αλλα τα αγγλικα μας ειναι χαλια θα τα καταφερω ? η να το αποκλεισω?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.471
Likes
7.930
θελω να παω μαυρικιο και ντουμπαϊ γαμηλιο αλλα τα αγγλικα μας ειναι χαλια θα τα καταφερω ? η να το αποκλεισω?
Σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να κλείσετε την εκδρομή από πρακτορείο!
Κλείστε ξενοδοχείο με ημιδιατροφή και μεταφορές οπότε δεν θα χρειαστεί να ανησυχείτε για κάτι.
Θα έρθει άνθρωπος στο αεροδρόμιο να σας παραλάβει, θα σας πάει στο ξενοδοχείο και την ημέρα της επιστροφής θα σας ξαναπάει πάλι στο αεροδρόμιο.
Όσο για το φαγητό, θα κατεβαίνετε, θα τρώτε το πρωϊνό σας και το βραδυνό σου που συνήθως είναι μπουφέ ή fixed menu οπότε πάλι δεν θα χρειάζεται να πείτε κάτι παραπάνω από "thank you", "water" κ.λ.π.
Όσον αφορά στις εκδρομές, θα μπορούσατε και αυτές να τις κλείσετε από εδώ. Άλλη ιδέα είναι να κλείσετε έναν ταξιτζή για κάποιες μέρες (εμείς αυτό είχαμε κάνει) και κάθε μέρα να του λέτε απλά το μέρος που θέλετε να επισκεφθείτε.
Ε, τα υπόλοιπα με νοήματα και καλή καρδιά θα τα βρείτε!

Επίσης, αν προγραμματίζετε το ταξίδι σας για καλοκαίρι καλό θα ήταν το Dubai να μείνει απέξω γιατί δεν θα μπορείτε να κυκλοφορήσετε λόγω καύσωνα.....βασικά, όποια εποχή και να πάτε καλύτερα το Dubai να μείνει απέξω....Ο Μαυρίκιος είναι υπέροχος και 5 μέρες είναι ελάχιστες! Καλύτερα και οι 8 εκεί!
 

nickfot

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας. μπορω να ρωτησω και γω κατι για το μαυρικιο??? ειναι πολυ τουριστικο μερος??? δηλαδη σε ολες τις παραλιες υπαρχουν 5αστερα ξενοδοχεια και ξαπλωστρες με ομπρελες? υπαρχουν παραλιες ηρεμες με ξενοδοχεια σε λογικες τιμες που δεν ειναι πολυκατοικιες ή με σπα και πισινες????
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.720
Likes
14.811
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω πότε είναι η καλύτερη εποχή να επισκευθεί κανείς τον Μαυρίκιο η ποιά εποχή να το αποφύγει.
τέλος ποιά είναι η καλύτερη τοποθεσία για να μείνει κανείς,Βόρεια-νότια-ανατολικά η δυτικά.
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Κι εγώ θα ήθελα, αν ξέρει και μπορεί κάποιος, να απαντήσει τις παραπάνω απορίες του makisg, please...
θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω πότε είναι η καλύτερη εποχή να επισκευθεί κανείς τον Μαυρίκιο η ποιά εποχή να το αποφύγει.
τέλος ποιά είναι η καλύτερη τοποθεσία για να μείνει κανείς,Βόρεια-νότια-ανατολικά η δυτικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.630
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom