Ταϊλάνδη Επιλογή για Ταϋλάνδη

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν λέω σε καμία περίπτωση πως το Krabi τον Ιούνιο είναι καμένο χαρτί αλλά να είσαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο. Πάντως και η Κόστα Ρίκα και ο Παναμάς δεν ακούγονται καθόλου άσχημα!! Για τον καιρό εκεί δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Απευθύνσου στους ειδικούς! :p
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
mpiftex μη νιώθεις άσχημα...προς Θεού.... απλά επειδή θα ήθελα η θάλασσα να είναι ιδανική μπορεί να αναβάλλω το ταξίδι για την πιο καλή περίοδο...δεν τρέχει τίποτα!

go2dbeach ξεκίνησα το Πάμε Μεξικό και αρχίζω να κάνω "περίεργες" σκέψεις (ξέρεις: υπερατλαντικό ταξίδι και πάλι....)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.599
Ιούνιος ΔΕΝ είναι ιδανικός μήνας για Κεντρική Αμερική, αυτό θα το διαβάσεις αν ψαχτείς (Weather in Mexico - Lonely Planet Travel Information)

Αντίθετα, όπως σου είπε η go2dbeach (αλλά & εγώ σε προηγούμενο ποστ), η ανατολική ακτή της Ταϋλάνδης και της Μαλαισίας είναι ιδανικοί προορισμοί για καλοκαίρι....

Το μη ιδανικό όμως δεν σημαίνει και απαγορευτικό....
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Kαι αφού σας έχω πρήξει αρκετά, αφού Ιούνιος βλέπω να μην προσφέρεται ιδιαίτερα ούτε για τα μέρη της Ταϋλάνδης που με ενδιαφέρουν ούτε για Κεντρική Αμερική, αυτό που μένει είναι να κοιτάξω μήπως αλλάξουμε τις άδειες του Ιουνίου!

ΥΓ. go2dbeach, ξενύχτησα για να τελειώσω το "Πάμε Μεξικό"! Τι Τ-Α-Ξ-Ι-Δ-Α-Ρ-Α ήταν αυτή? Πριζώθηκα κανονικά!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
Kαι αφού σας έχω πρήξει αρκετά, αφού Ιούνιος βλέπω να μην προσφέρεται ιδιαίτερα ούτε για τα μέρη της Ταϋλάνδης που με ενδιαφέρουν ούτε για Κεντρική Αμερική, αυτό που μένει είναι να κοιτάξω μήπως αλλάξουμε τις άδειες του Ιουνίου!

ΥΓ. go2dbeach, ξενύχτησα για να τελειώσω το "Πάμε Μεξικό"! Τι Τ-Α-Ξ-Ι-Δ-Α-Ρ-Α ήταν αυτή? Πριζώθηκα κανονικά!
αν ενδιαφερεσαι για τα ιδια μεροι και απλα θελεις να αλλαξεις τις αδειες για πιο μετα μην το κανεις,ο ιουνιος ειναι σιγουρα καλυτερος απο τον αυγουστο για αυτα τα μεροι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
...Ιούνιος βλέπω να μην προσφέρεται ιδιαίτερα ούτε για τα μέρη της Ταϋλάνδης που με ενδιαφέρουν ούτε για Κεντρική Αμερική, αυτό που μένει είναι να κοιτάξω μήπως αλλάξουμε τις άδειες του Ιουνίου!
ΥΓ. go2dbeach, ξενύχτησα για να τελειώσω το "Πάμε Μεξικό"! Τι Τ-Α-Ξ-Ι-Δ-Α-Ρ-Α ήταν αυτή? Πριζώθηκα κανονικά!
Βλεπω οτι μαλλον σε μπερδεψαμε :lol:. Ο Ιουνιος ειναι μια χαρα για την ανατολικη ακτη της Ταυλανδης (Σαμουι,ΚοΤαο,Ko Πανγκαν) και επισης μια χαρα για περιοχες της καραιβικης και κεντρικης αμερικης. Κι εγω εξαλλου τη συγκεκριμενη εποχη πηγα στο αρθρο που διαβαζεις (και ευχαριστω για τα καλα σου σχολια:)) στο Μεξικο.
Δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις ημερομηνια για πιο μετα (π.χ.Αυγουστο που θα ειναι χειροτερα), εκτος αν εννοεις για χειμωνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.060
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom