Επιλογή καλοκαιρινού προορισμού!

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Με έχει ιντριγκάρει που η ιδέα του Γιώργου, θεωρείς ότι το Βali αξίζει ή όχι?
 
Μηνύματα
6
Likes
11
Καλησπέρα παιδιά,θα 'ηθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας

Εχοντας παει σε καραιβικη και ταυλανδη συν 10 ευρωπαικες χωρες,θα ήθελα να ρω΄τησω που να παώ φετος το καλοκαίρι

¨εχω μια προσφορα για βιετναμ 6 ημερες + 2 καμποτζη στα 1500 ευρω

Μπαλι 8 + 2 ημερες Σιφγκαπουρη στα 1430

Νεα Υορκη 8 ημερες 1200


που να παω,ξερω οτι εινια διαφορετικα ταξιδια,αλλα θα ηθελα τη γνωμη σας ειδικα αν εχετε παει

επισης μπορειτε ν προτεινετε προορισμο εξωτικο Ασια η Κια αλλου μεχρι 1200-1300 ευρω
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα και από μένα. Να πω και εγώ τον πόνο μου! Πάνω που είχαμε βγάλει ένα πρόγραμμα για φέτος, μιας και φαινομενικά θα είχαμε μια σούπερ ευκαιρία με εισιτήρια για Σιγκαπούρη βρεθήκαμε ξεκρέμαστοι!

Οι τιμές για αρχές Αυγούστου έχουν φτάσει στον θεό ακόμη και με την scoot. Φυσικά οι καλές ευκαιρίες για Νέα Υόρκη έχουν "πετάξει¨ και έχω μείνει πελαγωμένη για το τι να κάνουμε!

Ευρώπη την έχω τελευταία στο μυαλό μου. Με εισιτήρια γύρω στα 800€ 2 άτομα με επιστροφή τι θα μπορούσα να κάνω αραγε?;)
 
Last edited:
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Με αεροπορικά ειστήρια 400 ευρώ κατά άτομο και με αφετηρία την Αθήνα μπορείς να πας τον Αυγουστο στη Σαντορίνη.Και ίσως να περισσέψει και κανά εικοσάευρο.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την βοήθεια. Αν και η αλήθεια είναι οτι με 400 ευρώ πάω 10 φορές στην Σαντορίνη....
 
Last edited:
Μηνύματα
6
Likes
11
Καλησπέρα και από μένα. Να πω και εγώ τον πόνο μου! Πάνω που είχαμε βγάλει ένα πρόγραμμα για φέτος, μιας και φαινομενικά θα είχαμε μια σούπερ ευκαιρία με εισιτήρια για Σιγκαπούρη βρεθήκαμε ξεκρέμαστοι!

Οι τιμές για αρχές Αυγούστου έχουν φτάσει στον θεό ακόμη και με την scoot. Φυσικά οι καλές ευκαιρίες για Νέα Υόρκη έχουν "πετάξει¨ και έχω μείνει πελαγωμένη για το τι να κάνουμε!

Ευρώπη την έχω τελευταία στο μυαλό μου. Με εισιτήρια γύρω στα 800€ 2 άτομα με επιστροφή τι θα μπορούσα να κάνω αραγε?;)
Καλησπέρα,Εγω έκλεισα ακριβως πριν μια εβδομαδα με την scoot 620 πηγαινε-ελα μπαλι και σιγκαπουρη μεσα
Αν παρεις τηλεφωνο θα δεις οτι τα πραγματα εινια διαφορετικα απο οτι sto site,αυτο εκανα εγω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω σκοπώ τον Αύγουστο να πάω ένα μακρινό ταξίδι πέρα από τα τετριμμένα Ευρωπαία. Το κακό είναι οτι έχω μπερδευτεί ψάχνοντας και εδώ θέλω την βοήθειά σας. Αρχικά κοίταγα για N.A. Asia αλλά διάβασα οτι είναι περίοδος μουσώνων και δεν αξίζει. Μετά για Κίνα οτι η ζέστη θα είναι αφόρητη ειδικά σε πόλεις σαν το Πεκίνο. Οπότε με τα παρακάτω στοιχεία τι θα μου προτείνατε?

Budget:
1200 - Μετακινήσεις (Αεροπλάνα, βαπόρια, τρένα κτλ) + διαμονή.
1000 - Φαγητό + λοιπά έξοδα.

Ημερομηνίες:
Πρέπει να γίνει αποκλειστικά τέλη Ιουλίου - αρχές Σεπτέμβρη, 15-20 μέρες.

Σκοπός:
Ο στόχος είναι να ξεφύγω από τις κλασικά ταξίδια να δώ φύση, άλλους πολιτισμούς κάτι νέο. Μέχρι τώρα έχω σκεφτεί Ισλανδία roadtrip, USA roadtrip, Nepal (μου τα χαλά ο καιρός μόνο).


Έχετε κάτι να προτείνετε βάση των παραπάνω?
Για Βιρμανία δες. Και το Μπαλί είναι ΟΚ για 3-4 μέρες, αρκεί να περιοριστείς στα ορεινά μόνο (άντε και μισή μέρα το πολύ στα νότια).
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα,Εγω έκλεισα ακριβως πριν μια εβδομαδα με την scoot.

Αν παρεις τηλεφωνο θα δεις οτι τα πραγματα εινια διαφορετικα απο οτι sto site,αυτο εκανα εγω
Με προβληματιζει αν θα την παλεψουμε τοσες ωρες με αυτην την εταιρια.... που πηρες τηλεφωνο? Σε αυτο που βγαζει στο site? Θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω πως ειναι οι πτησεις σου!

Εμεις μαααααλλον αφου γυρισαμε τον κοσμο ολο νοητα, θα καταληξουμε Μοσχα κ Αγια πετρουπολη για 8 μερες.. βρισκω γυρω στα 600 ευρω εισιτηρια. δεν ειναι "καλοκαιρινος " προρισμος αλλα φαινεται να ειναι διαφορετικος και με πολλα να κανεις κ να δεις.... Θα περισσεψουν και για κανα νησακι Ελλαδα μετα....

Σε καθε περιπτωση παντως ευχαριστω!
 
Last edited:
Μηνύματα
6
Likes
11
Με προβληματιζει αν θα την παλεψουμε τοσες ωρες με αυτην την εταιρια.... που πηρες τηλεφωνο? Σε αυτο που βγαζει στο site? Θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω πως ειναι οι πτησεις σου!

Εμεις μαααααλλον αφου γυρισαμε τον κοσμο ολο νοητα, θα καταληξουμε Μοσχα κ Αγια πετρουπολη για 8 μερες.. βρισκω γυρω στα 600 ευρω εισιτηρια. δεν ειναι "καλοκαιρινος " προρισμος αλλα φαινεται να ειναι διαφορετικος και με πολλα να κανεις κ να δεις.... Θα περισσεψουν και για κανα νησακι Ελλαδα μετα....

Σε καθε περιπτωση παντως ευχαριστω!
Μια χαρά θα είναι...τα αεροπλάνα ειναι κυριολεκτικα του κουτιου καθώς τα παραλάβανε πριν απο 3 μηνες (boeing 787 dreamliner) οτι καλυτερο για μακρινες πτησεις
Απλα οπως καθε Low cost πληρωνεις φαγητο και θεση
Είναι θυγατρική της singapoore πράγμα που σημαίνει οτι τουλαχιστον σε θεμα ασφαλειας θα είναι σοβαροι

Έχω παει Μοσχα τα Χριστουγεννα,η Αγια Πετρουπολη ειναι πολυ πιο ωραια,,,,,αν θες παντως βορεις γιατι δεν κοιτας για Σκανδιναβια
 

Aloux

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπερα παιδια!
Προσπαθω εδω και καιρο να βρω που να παμε διακοπες με την κοπελα μου (28 εγω 22 εκεινη)
Οι ημερομηνιες ειναι στανταρ 20-29 σεπτεμβριου!
Απλα εχουμε μπερδευτει τοσο πολυ!
Νησια πχ Συρος-Ναξος τι θα βρουμε απο κοσμο; Μην παμε και δεν εχει τπτ ανοιχτο!
Μετα ειπαμε για Χιο γιατι οι μερες ειναι 7-8 οποτε θα εχουμε χρονο να γυρισουμε!
Καποιος μας προτεινε Κυπρο (παφο) για να εχει στανταρ καλο καιρο και να κανουμε και τα μπανια μας!
Στο πισω μερος του μυαλου μας ειναι και Νοτια Δυτικη Ιταλια Ακτη Αμαλφι 2-3 μερες και μετα Σικελια τις υπολοιπες Με αυτοκινητο!


θελω τα φωτα σας οσο μπορειτε γιατι ο καιρος κυλαει και δεν εχουμε κλεισει τπτ!

Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom