Επιλογή προορισμού Ιούλιο-Αύγουστο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μαλαισία ε?...χμμμμ.....μαζί με τη Ταϋλάνδη στα υπόψιν!

Δεν έχει μουσώνες εκεί όμως εκείνη την εποχή?

Εχει στιs δυτικεs ακτεs. Εγω σου λεω για τιs ανατολικεs;) που ειναι χαρα θεου!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ζανζιβάρη και Τανζανία σκέφτηκες να κοιτάξεις? Οι παραλίες είναι απίστευτες και μπορείς να συνδιάσεις με σαφάρι. Τώρα το θέμα, είναι οι τιμές. Φαντάζομαι θα είναι ψιλοακριβά...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συνοψιζουμε:

Ταυλανδη (Κο Σαμουι , Πανγκαν , Ταο)
Μαλαισια (Perhentians , Tioman , Redang , Taman negara forest)
Tobago (μαζι με Βενεζουελα? δεν ξερω δεν απαντω - βοηθαει η Δακηs με τιs γνωριμιεs του)
Αγιο Δομηνικο (περιοριζεσαι στη βορεια ακτη , Σαμανα μεχρι Σοσουα)
Μεξικο (Κανκουν-Τουλουμ και μια βολτα στα βορεια νησια του Μπελιζ)

Κοιτα οπου και να παs , να βρεχει και τιs 15 μερεs αποκλειεται!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Συνοψιζουμε:

Ταυλανδη (Κο Σαμουι , Πανγκαν , Ταο)
Μαλαισια (Perhentians , Tioman , Redang , Taman negara forest)
Tobago (μαζι με Βενεζουελα? δεν ξερω δεν απαντω - βοηθαει η Δακηs με τιs γνωριμιεs του)
Αγιο Δομηνικο (περιοριζεσαι στη βορεια ακτη , Σαμανα μεχρι Σοσουα)
Μεξικο (Κανκουν-Τουλουμ και μια βολτα στα βορεια νησια του Μπελιζ)

Κοιτα οπου και να παs , να βρεχει και τιs 15 μερεs αποκλειεται!
Ευχαριστώ πολύ Ζωή!! Αρχίζω την έρευνα και όταν έχω μόνο 1-2 επιλογές τα ξαναλέμε..ιδίως Μαλαισία νομίζω το σκεφτόσουν να πας, οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρεις....

Δε το συζητάμε βέβαια, όλα τα παραπάνω μέρη είναι παραδεισένια, αλλά πού να πρωτοπάς??? Ε, θα πάρω απόφαση ένα από αυτά και θα πάμε, δε θα σκάσουμε!!

Μαυρίκιο λες όχι?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Ζανζιβάρη και Τανζανία σκέφτηκες να κοιτάξεις? Οι παραλίες είναι απίστευτες και μπορείς να συνδιάσεις με σαφάρι. Τώρα το θέμα, είναι οι τιμές. Φαντάζομαι θα είναι ψιλοακριβά...
Το έχω σκεφτεί γενικώς, αλλά τώρα θέλω να πάω κάπου μη οργανωμένα (με γραφείο δηλ.) και Αφρική χλωμό να πάω έτσι :D

Διαφωνείς?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω με ΤΕΝΤΕΝ και GTS για Τανζανια-Ζανζιβαρη οτι θελει λιγη προσοχη παραπανω , διαβασμα και προετοιμασια αλλα πιστευω οτι θα σου βγει και λιγο πιο ακριβα.

Οσο για το Μαυρικιο θα σου τον προτεινα αν δεν ειχεs παει Σευχελλεs. Αυτο γιατι ολοι οσοι εχουν παει και στα δυο , λενε οτι ειναι β' κατηγορια διπλα στιs Σευχελλεs απο αποψη παραλιων και ομορφιαs. Ολοι ομωs!
Λενε οτι περασαν καλα , οτι ηταν σιγουρα πιο φθηνα απο Σευχελλεs , αλλα ολοι συμφωνουν οτι ερχεται δευτεροs με διαφορα ο Μαυρικιοs.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεύτερος ίσως όσον αφορά τις παραλίες. Από άποψη ομορφιάς του νησιού δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει αυτό. Νομίζω ότι το ηφαιστειακό υπόβαθρο του Μαυρίκιου πρέπει να του δίνει προβάδισμα. :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απ'οτι εχω διαβασει οταν εφυγαν οι Ολλανδοι απο το νησι , εκαψαν παρα πολλα δαση και επισηs οι διαφοροι κατακτητεs μετετρεψαν πολλεs δασικεs περιοχεs σε απεραντεs φυτειεs με ζαχαροκαλαμα.Αυτοs ειναι και ο λογοs που ο Μαυρικιοs δεν υπερεχει σε φυσικη ομορφια. Σαφωs και ειναι ομορφο νησι...απλα λεω τι μου λενε αυτοι που εχουν παει και στα δυο. Μα ουτε εναs δε μου εχει πει οτι ο Μαυρικιοs ειναι πιο ωραιοs.
Ξαναλεω οτι αν δεν ειχε παει Σευχελλεs θα του ελεγα να παει Μαυρικιο.

Εναs ξαδερφοs μου που εχει παει Mαυρικιο , οταν ειδε το βιντεο μου απο Δομηνικο μου ειπε να μην παω Μαυρικιο ουτε για πλακα...
Κριμα γιατι οι πρωτοι θαλασσοποροι που εφτασαν στο νησι δε μπορουσαν να περασουν απο την πυκνη ζουγκλα που το καλυπτε..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Απ'οτι εχω διαβασει οταν εφυγαν οι Ολλανδοι απο το νησι , εκαψαν παρα πολλα δαση και επισηs οι διαφοροι κατακτητεs μετετρεψαν πολλεs δασικεs περιοχεs σε απεραντεs φυτειεs με ζαχαροκαλαμα.Αυτοs ειναι και ο λογοs που ο Μαυρικιοs δεν υπερεχει σε φυσικη ομορφια. Σαφωs και ειναι ομορφο νησι...απλα λεω τι μου λενε αυτοι που εχουν παει και στα δυο. Μα ουτε εναs δε μου εχει πει οτι ο Μαυρικιοs ειναι πιο ωραιοs.
Ξαναλεω οτι αν δεν ειχε παει Σευχελλεs θα του ελεγα να παει Μαυρικιο.

Εναs ξαδερφοs μου που εχει παει Mαυρικιο , οταν ειδε το βιντεο μου απο Δομηνικο μου ειπε να μην παω Μαυρικιο ουτε για πλακα...
Κριμα γιατι οι πρωτοι θαλασσοποροι που εφτασαν στο νησι δε μπορουσαν να περασουν απο την πυκνη ζουγκλα που το καλυπτε..
Με έπεισες....καιρός να δούμε κάτι σε τελείως άλλο γεωγραφικό μήκος και πλάτος....καραϊβική ή ασία θα δείξει η ζαριά :D
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
.το ταξίδι για Δομίνικο ακυρώνεται, λόγω μη δυνατότητας άδειας από την εργασία της Mrs....
Μπράβο GTS. Aγαπάς πολύ τη γυναίκα σου, αφου προτιμάς να ακυρώσεις το ταξίδι.:love1:
Η δική μου πρόταση ειναι γνωστή: Περού-Περού- Περού ( τα χει όλα, αλλά θελει καλή οργάνωση για να τα προλάβεις όλα)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Σκέφτομαι τώρα για Σαμούι και τα νησάκια της Μαλαισίας που ανέφερε η Ζωή....προλαβαίνω να πάω σε όλα?? Απλά σκέφτομαι μήπως 15 ημέρες στο Σαμούι και τα γύρω φυσικά νησιά είναι πολλές και μπορούμε και με λιγότερες

Τι λες Ζωή???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom