Επιλογή προορισμού Ιούλιο-Αύγουστο

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Αν πάς Σαμούι, κάτσε και λίγο Μπανκόγκ για να μοιραστούν οι μέρες. Αν και Μαλαισία δεν ακούγεται καθόλου άσχημο, οπότε πήγαινε και Κουάλα Λουμπούρ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Έχω αρχίσει και ψήνομαι για ανατολική Ταϋλάνδη - Μαλαισία. Κο Σαμούι και εκεί τριγύρω και μετά στα φοβερά νησάκια της Μαλαισίας που ανέφερε η Ζωή στην αρχή...

Τι λες Ζωή??
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λεω οτι κατ'αρχην θα ειναι πολυ καλυτερα απο Μαυρικιο.
Εννοειs να παs και στο Σαμουι και στα νησια τηs Μαλαισιαs?
Χμ...φιλοδοξο σχεδιο..εχειs αγριεψει και μου αρεσει...να δουμε πωs θα γινει...
Που λεs να πεταξειs? Μπανγκοκ , Κουαλα , η οπου βρεθει φθηνο εισιτηριο?

Παντωs μου αρεσει πολυ σαν σχεδιο.Ποσεs μερεs εχειs?
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Οντως, είναι λίγο περίεργο το σχήμα. Ωραίο μέν, αλλά θα σε φάνε οι μετακινήσεις. Αλλά αν, έχεις πολλές ημέρες, καλό ακούγεται...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Χεχε, έχει αρχίσει να γυαλίζει το μάτι μου :haha:, σωστά διέγνωσες

Λέω να πετάξω όπου βρω πιο φτηνά και από εκεί έχει ο θεός....

Μπορεί να πάω βορρά-νότο ή αντίστροφα, πάντω λέω να κινηθώ στην ανατολική ακτή της χερσονήσου...επειδή μπορεί να έχω και 3 εβδομάδες (άδεια καλοκαιριού γαρ), μου μπήκε στο νου το εξής σενάριο, χωρίς όμως να μπορώ να το στηρίξω αφού δεν έχω γνώσεις της περιοχής:

Πρώτα Σαμούι και στα γύρω, μετά παραλιακά Ταϋλάνδη και βουρ νότια για Μαλαισία (με τρένο, αυτοκίνητο, δε ξέρω)....όταν φτάσω στην ακτή απέναντι από τα Perhentian, πετάγομαι και απέναντι για τον εκεί παράδεισο

Ίσως επιστρέψω από Λουμπούρ, έτσι για λίγο τσιμέντο :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οκ ειδα οτι εχειs 2 εβδομαδεs περιπου..και λεs να κανειs τη διαδρομη με αυτοκινητο (οδηγωνταs αριστερα?) η με το τρενο?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Οκ ειδα οτι εχειs 2 εβδομαδεs περιπου..και λεs να κανειs τη διαδρομη με αυτοκινητο (οδηγωνταs αριστερα?) η με το τρενο?
Αριστερά?? Εεεε, άστο καλύτερα το αμάξι :D....δε ξέρω, με κάποιο τρόπο θα πρέπει να κατέβω από Σαμούι στη Μαλαισία...500 χιλ. σε ευθεία είναι, αν υπάρχει καμιά πτήση, τη παίρνω

Εκτός αν κάτσω και τις 3 εβδομάδες Σαμούι ή Κο Τάο :haha::haha: και βγάλω λέπια
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τιs λεπτομερειεs θα τιs βρουμε. Και με το τρενο μπορει να γινει ανετα.Και ειναι και φοβερη η διαδρομη , ανετα χωριs να οδηγειs αναποδα τοσα χιλιομετρα (γυρω στα 600-700 χλμ. Surat thani-Kuala Besut).

Χμ..κι ομωs σωστα το σκεφτεσαι , απο Σαμουι κανειs island hopping σε Κο Παγνακ , Κο Ταο. Μετα περναs απεναντι στο Surat Thani και με το τρενο περναs στη Μαλαισια. Νομιζω απο το σταθμο του Kuala Besut με ταξι ειναι κοντα το φερρυ για Perhentian (ο παραδεισοs!). Απο Perhentian παs ακομα και ημερησια εκδρομη στο pulau Redang (εγω σχεδιαζα να μεινω 2 νυχτεs για να ζουγκλοποιηθω) , επιστροφη στο Kuala Besut , κι απο εκει αν εχειs μερεs παs πιο νοτια στο Mersing κι απο κει φερυ για το νησι Tioman (παραλιεs και ζουγκλα).Μετα δοση τσιμεντου η οτι αλλο θελειs.

Σου λεω ονοματα κλπ..μπαs και θελειs να το ψαξειs..Οτι θελειs να ρωτησειs εδω ειμαι.
Ασε και το Μεξικο να παιζει ομωs...Μπορουμε να φιαξουμε το δικο σου σημαδι για ταξιδι χαχαχαχα
Ψηφιστε!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ποσταραμε μαζι...ετσι γινεται με τα μεγαλα πνευματα..
Λοιπον ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!:clap::clap:
Τιs λεπτομερειεs θα τιs βρουμε. Και με το τρενο μπορει να γινει ανετα.Και ειναι και φοβερη η διαδρομη , ανετα χωριs να οδηγειs αναποδα τοσα χιλιομετρα (γυρω στα 600-700 χλμ. Surat thani-Kuala Besut).

Χμ..κι ομωs σωστα το σκεφτεσαι , απο Σαμουι κανειs island hopping σε Κο Παγνακ , Κο Ταο. Μετα περναs απεναντι στο Surat Thani και με το τρενο περναs στη Μαλαισια. Νομιζω απο το σταθμο του Kuala Besut με ταξι ειναι κοντα το φερρυ για Perhentian (ο παραδεισοs!). Απο Perhentian παs ακομα και ημερησια εκδρομη στο pulau Redang (εγω σχεδιαζα να μεινω 2 νυχτεs για να ζουγκλοποιηθω) , επιστροφη στο Kuala Besut , κι απο εκει αν εχειs μερεs παs πιο νοτια στο Mersing κι απο κει φερυ για το νησι Tioman (παραλιεs και ζουγκλα).Μετα δοση τσιμεντου η οτι αλλο θελειs.

Σου λεω ονοματα κλπ..μπαs και θελειs να το ψαξειs..Οτι θελειs να ρωτησειs εδω ειμαι.
Ασε και το Μεξικο να παιζει ομωs...Μπορουμε να φιαξουμε το δικο σου σημαδι για ταξιδι χαχαχαχα
Ψηφιστε!!
Κοντεύω να λιποθυμήσω ήδη :haha::haha::haha:

Ζωή, απλά κοίταξα το χάρτη και είδα ότι γεωγραφικά βολεύει..όμως με εσένα, αρχίζει να παίρνει σάρκα και οστά!!! :clap::clap:

Ορίστε και μερικές φωτό, έτσι για να φτιάχνουμε κλίμα
astatic.panoramio.com_photos_original_4049910.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_4254498.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
astatic.panoramio.com_photos_original_450772.jpg



Φωτογραφίες από Redang....

Φαντάζεσαι να μένεις εκεί!!!! Δε ξαναγυρίζω πίσωωωωωωω



Ορίστε και η παραλία, όοοολλληηηηηη δική σου....χωρίς ψυχή :shock:

astatic.panoramio.com_photos_original_2542039.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom