Γενικά Επιλογή προορισμού 2021

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημέρα και περαστικά!
Αφού είσαι πλήρως εμβόλιασμενη γιατί να βγάλεις το πιστοποιητικό νοσησης; Μπορείς να το έχεις με τον εμβολιασμό. Εκτός αν ισχύει κάποια σειρά προτεραιότητας που δεν γνωρίζω....
Εγω τέλος Σεπτέμβρη θα πήγαινα Σεβίλη!
Δεν γνωρίζω επειδή δηλωθηκα μέσω του εοδυ ότι νοσησα αν θα φανεί κάπου μέσω του αμκα. Στον εοδυ που ρώτησα δεν ξερανε τι θα χρειαστώ ποιο πιστοποιητικό από τα δύο.
Σεβιλλη θα πήγαινα λόγω καιρού αμστερνταμ το φοβάμαι ότι θα βρέχει..και στα δύο θέλω α πάω παντως
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Για να πας Ηνωμένο Βασίλειο ανεμβολίαστος τι χρειάζεται (καραντίνα)?
Για να πας Ιταλία ανεμβολίαστος τι χρειάζεται (rapid)?
Πηγα Ιταλια με ανεμβολιαστο οταν ηταν πρασινη. Αυτη τη στιγμη ειναι πορτοκαλι και κοκκινη, αρα αυξημενος ο κινδυνος να κολλησει το ανεμβολιαστο μελος εκει και να εγκλωβιστειτε για 10 μερες τουλαχιστον.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ο ανεμβολίαστος που μπορεί να πάει με τη λιγότερη ταλαιπωρία? Μη μου πείτε Ελλάδα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αν και εμβολιασμενη, επελεξα μονο πρασινες χωρες. Δες τον χαρτη του ecdc. Αυτα αλλαζουν αλλα υπαρχει μια ταση εδω και καιρο να ειναι πρασινη η κεντροανατολικη Ευρωπη.
Maps in support of the Council Recommendation on a coordinated approach to travel measures in the EU

Απο κει και μετα δες το κοστος των τεστ και αποφασιζεις. Σε καθε περιπτωση, στην Ελλαδα μπαινει με ραπιντ, αρα τσεκαρεις μονο τι τεστ θελει για να μπει στη χωρα επιλογης.
Η Ελλαδα ειναι κατακοκκινη και τα,αεροπλανα για εξω εχουν μονο εμβολιασμενους και τεσταρισμενους. Οχι Ελλαδα.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν και εμβολιασμενη, επελεξα μονο πρασινες χωρες. Δες τον χαρτη του ecdc. Αυτα αλλαζουν αλλα υπαρχει μια ταση εδω και καιρο να ειναι πρασινη η κεντροανατολικη Ευρωπη.
Maps in support of the Council Recommendation on a coordinated approach to travel measures in the EU

Απο κει και μετα δες το κοστος των τεστ και αποφασιζεις. Σε καθε περιπτωση, στην Ελλαδα μπαινει με ραπιντ, αρα τσεκαρεις μονο τι τεστ θελει για να μπει στη χωρα επιλογης.
Η Ελλαδα ειναι κατακοκκινη και τα,αεροπλανα για εξω εχουν μονο εμβολιασμενους και τεσταρισμενους. Οχι Ελλαδα.
Που τσεκάρω τι τεστ θέλει η κάθε χώρα?
Για να πάω πχ Αίγυπτο μέσω Ιταλίας τι χρειάζεται?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ο ανεμβολίαστος που μπορεί να πάει με τη λιγότερη ταλαιπωρία? Μη μου πείτε Ελλάδα...
Στο εμβολιαστικό κέντρο :)

Σοβαρά τώρα, ελάχιστες χώρες δέχονται ανεμβολίαστους Έλληνες χωρίς ταλαιπωρία. Με καθε επιφύλαξη, Φινλανδία, Αλβανία, Μαυροβούνιο, Βορεια Μακεδονία, Μεξικό, Κόστα Ρίκα και Κολομβία.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στο εμβολιαστικό κέντρο :)

Σοβαρά τώρα, ελάχιστες χώρες δέχονται ανεμβολίαστους Έλληνες χωρίς ταλαιπωρία. Με καθε επιφύλαξη, Φινλανδία, Αλβανία, Μαυροβούνιο, Βορεια Μακεδονία, Μεξικό, Κόστα Ρίκα και Κολομβία.
Μα νομίζω και η Ιταλία ένα rapid test θέλει
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Ο ανεμβολίαστος που μπορεί να πάει με τη λιγότερη ταλαιπωρία? Μη μου πείτε Ελλάδα...

Μα και Ελλάδα για να πας σε νησί κάνεις ένα ράπιντ. Οπότε δεν είναι περισσότερη ταλαιπωρία να κάνεις το ίδιο ράπιντ και να το έχεις στα αγγλικά για να πας εξωτερικό. Ειδικά αν στη χώρα που θέλεις να πας είναι ανοιχτά τα πάντα και δεν ζητούν πιστοποιητικά για να μπεις πουθενά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Στο εμβολιαστικό κέντρο :)

Σοβαρά τώρα, ελάχιστες χώρες δέχονται ανεμβολίαστους Έλληνες χωρίς ταλαιπωρία. Με καθε επιφύλαξη, Φινλανδία, Αλβανία, Μαυροβούνιο, Βορεια Μακεδονία, Μεξικό, Κόστα Ρίκα και Κολομβία.
Ο ελαιχρωμστιστης που ειχα σπιτι ως χθες μου ειπε επισης οτι στην Αλβανια ειναι ολα ανοιχτα, χωρις μασκες κλπ.
Οριστε αυτο που ζητας @kougis
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ο ελαιχρωμστιστης που ειχα σπιτι ως χθες μου ειπε επισης οτι στην Αλβανια ειναι ολα ανοιχτα, χωρις μασκες κλπ.
Οριστε αυτο που ζητας @kougis
Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ.
Ξέρω κι εγώ από ειρωνία.
Χώρες που πας με ράπιντ και μπορείς να καθίσεις έξω να πιεις και να φας κάτι ξέρει κανείς; Ήρεμα ρωτάω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ.
Ξέρω κι εγώ από ειρωνία.
Χώρες που πας με ράπιντ και μπορείς να καθίσεις έξω να πιεις και να φας κάτι ξέρει κανείς; Ήρεμα ρωτάω.
Σε ολες τις ευρωπαικες καθεσαι εξω οταν δεν βρεχει. Στη Βιεννη που εριχνε καρεκλοποδαρα 2 μερες οχι ομως.
Μαλλον ειναι ειρωνικο το ερωτημα, ποιος θα απαγορεψει το να τρως εξω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom