Επιπτώσεις ενεργοποίησης άρθρου για Brexit

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Πάμε για Brexit λοιπόν
Γεροί να'μαστε να τους θυμόμαστε.Αν εξαιρέσουμε ένα τριήμερο που έχω να πάω τον Ιανουάριο,
θα περάσει πολύς καιρός να με ξαναδούν στα μέρη τους.
Όχι ότι ζορίστηκαν,αλλά λέμε.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
ταξιδευω 3/2/2020 για λονδινο. μαλλον μεχρι τοτε θα εχει γινει η εξοδος οποτε ειμαι για διαβατηρια. το θεμα με τα εισητηρια που εχουμε δηλωσει την ταυτοτητα θα εχουμε θεμα;;
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Το εμπόριο και οι μετακινήσεις δεν σταματάνε ποτέ (σαν γενική αρχή αυτό) οποτε θα βρεθεί λύση......αλλωστε δεν θα γίνει άμεσα κάτι δραστικό....
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Γεροί να'μαστε να τους θυμόμαστε.Αν εξαιρέσουμε ένα τριήμερο που έχω να πάω τον Ιανουάριο,
θα περάσει πολύς καιρός να με ξαναδούν στα μέρη τους.
Όχι ότι ζορίστηκαν,αλλά λέμε.
Δηλαδη αυτο το λες σαν τιμωρια τους; Δεν ταξιδευεις εξω απο την πατριδα μας, την Ευρωπη;
Δεν καταλαβαινω τον νοημα της δημοσιευσης.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Δηλαδη αυτο το λες σαν τιμωρια τους; Δεν ταξιδευεις εξω απο την πατριδα μας, την Ευρωπη;
Δεν καταλαβαινω τον νοημα της δημοσιευσης.
Γεροί να'μαστε να τους θυμόμαστε.
Αποφάσισαν να φύγουν.Οκ ώρα τους καλή.Με γειά τους και χαρά τους.
.Αν εξαιρέσουμε ένα τριήμερο που έχω να πάω τον Ιανουάριο,
θα περάσει πολύς καιρός να με ξαναδούν στα μέρη τους.
Έχοντας πάει στην Βρετανία 30-40 φορές και έχοντας σπουδάσει το ένα μου παιδί εκεί,
είπα αρκετά.Θα περάσει καιρός να με ξαναδούνε.(Προσωπικό σχόλιο)
Όχι ότι ζορίστηκαν,αλλά λέμε.
Βλέπεις πουθενά να τους τιμωρώ με την απόφαση μου;
Εν κατακλείδι .Κράτη που μου κάνουν δύσκολη την ζωή με θεωρήσεις,ESTA,Visa,κλπ.
κοιτάω να τα αποφεύγω.Είναι προσωπική επιλογή.
Στην Βρετανία πήγαινα μια έως δυο φορές τον χρόνο και σχεδόν πάντα με διαβατήριο.
Τώρα,αν στο μέλλον,θα χρειαστεί θεωρήσεις,ή βίζα,από δω πάνε κι άλλοι.
Προτιμώ να πηγαίνω εκεί που είναι πιο εύκολα για μένα.
Ο Θεός σώζει την Βασίλισσα. :) :)
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Το θεωρω απιθανο να χρειαζομαστε και βιζα.
Ναι αυτο που λες το καταλαβαινω. Και εγω την εχω καταβρει με το Λονδινο γιατι ειναι μια πολη που καταλαβαινω οτιδηποτε και μπορω να μιλησω.
Εχω κλεισει ταξιδι με τον γιο μου και το κανονισα ετσι ωστε να ειμαστε μεσα στον ιανουαριο για να παμε με ταυτοτητες. Εαν οντως θελει διαβατηριο και ποσο μαλλον βιζα τοτε σε αποθαρρυνει αρκετα.
Δεν νομιζω ομως οτι ξερουμε ακομη τι θα αποφασιστει να γινει στο μελλον.
Εγω βλεπω να κανουν σαν μικρα παιδια που απο εγωισμο προσπαθει ο ενας να πληγωσει τον αλλο και μετρωντας τα σε καθημερινη βαση. Τι σκατα σοβαρες χωρες ειναι και το Η.Βασιλειο και οι Ευρωπαιοι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
ταξιδευω 3/2/2020 για λονδινο. μαλλον μεχρι τοτε θα εχει γινει η εξοδος οποτε ειμαι για διαβατηρια. το θεμα με τα εισητηρια που εχουμε δηλωσει την ταυτοτητα θα εχουμε θεμα;;
Δεν αλλάζει τίποτα τη μέρα της εξόδου. Υπάρχει μεταβατική περίοδος στη συμφωνία κατά την οποία όλα ισχύουν όπως πριν. Πιθανότατα θα πάρει παρατάσεις για αρκετά χρόνια ακόμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom