Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Σήμερα στην επιστροφή από Κροατία για Θεσσαλονίκη μου έλεγξαν στην Κροατία plf και rapid και στο Μακεδονία plf , rapid και προληπτικό rapid εκεί και μετά επιτέλους ξεμπέρδεψα!
 

ardom90

New Member
Μηνύματα
3
Likes
7
Μπορεί καποιος να μου πει αν οι 72 ώρες του PCR test για Ελλάδα προορίζονται για την ώρα άφιξης στην Ελλάδα ή για την ώρα αναχώρησης της πτήσης για Ελλαδα; Θέλω να ξέρω για να κάνω το Pcr στο αεροδρόμιο του Παρισιού(CDG) με το που φτάσω εκεί ώστε να έχω περισσοτερες πιθανότητες να βγει αρνητικο. Φτάνω στο CDG 13:30 και επιστρέφω Αθήνα 3 μέρες μετά με αναχώρηση στις 12:00 και άφιξη στις 4:30.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Μπορεί καποιος να μου πει αν οι 72 ώρες του PCR test για Ελλάδα προορίζονται για την ώρα άφιξης στην Ελλάδα ή για την ώρα αναχώρησης της πτήσης για Ελλαδα; Θέλω να ξέρω για να κάνω το Pcr στο αεροδρόμιο του Παρισιού(CDG) με το που φτάσω εκεί ώστε να έχω περισσοτερες πιθανότητες να βγει αρνητικο. Φτάνω στο CDG 13:30 και επιστρέφω Αθήνα 3 μέρες μετά με αναχώρηση στις 12:00 και άφιξη στις 4:30.
Θεωρητικά δεν σε καλύπτει, καθώς είναι 72 ώρες πριν από την ώρα άφιξης.
 

ardom90

New Member
Μηνύματα
3
Likes
7
Μάλιστα. Πιστεύετε ότι τον Μάρτιο που θα ταξιδέψω θα έχει σταματήσει το μέτρο με τα PCR για είσοδο στην Ελλαδα; Τρέμω στην ιδέα να βγει θετικό το test και να μην μπορέσω να επιστρέψω την μέρα που έκλεισα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.741
Τρέμω στην ιδέα να βγει θετικό το test και να μην μπορέσω να επιστρέψω την μέρα που έκλεισα.
Ενώ αν καταργηθεί το τεστ κι εσύ τύχει να είσαι θετικός,θα τρέμει αυτός που θα κάτσει δίπλα σου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μάλιστα. Πιστεύετε ότι τον Μάρτιο που θα ταξιδέψω θα έχει σταματήσει το μέτρο με τα PCR για είσοδο στην Ελλαδα; Τρέμω στην ιδέα να βγει θετικό το test και να μην μπορέσω να επιστρέψω την μέρα που έκλεισα.
Δε νομίζω να μπορεί να στο απαντήσει κάποιος αυτό ακόμη.
 
Μηνύματα
5
Likes
5
Καλημέρα σε όλους. Γυρίζω Ελλάδα στις 28 την Παρασκευή από Σουηδία. Θα πρέπει να κάνω test για να γυρίσω Ελλάδα; Πήρε όντως παράταση; Και πως θα βρω που κάνουν test εδώ; Γυρίζω από Λαπωνία και δεν θα μπω Στοκχόλμη. Έχω αγχωθει πως θα βρω που θα κάνω test . Help please..
 

Attachments

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Καλημέρα σε όλους. Γυρίζω Ελλάδα στις 28 την Παρασκευή από Σουηδία. Θα πρέπει να κάνω test για να γυρίσω Ελλάδα; Πήρε όντως παράταση; Και πως θα βρω που κάνουν test εδώ; Γυρίζω από Λαπωνία και δεν θα μπω Στοκχόλμη. Έχω αγχωθει πως θα βρω που θα κάνω test . Help please..
Για Kiruna δες εδώ: Coronatest Kiruna - PCR - & Antigentest — Expresscare
Στο ίδιο site μπορείς να δεις και για άλλα μέρη.
Επίσης ρώτα και στο κατάλυμα σου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα σε όλους. Γυρίζω Ελλάδα στις 28 την Παρασκευή από Σουηδία. Θα πρέπει να κάνω test για να γυρίσω Ελλάδα; Πήρε όντως παράταση; Και πως θα βρω που κάνουν test εδώ; Γυρίζω από Λαπωνία και δεν θα μπω Στοκχόλμη. Έχω αγχωθει πως θα βρω που θα κάνω test . Help please..
Information for Swedish Lapland travellers in regards to the corona virus - Swedish Lapland Visitors Board

Για δες εδώ για τεστ. Και ναι, είναι απαραίτητο για επιστροφή στην Ελλάδα, τουλάχιστον μέχρι 7.2
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom