Επιστροφή στον τόπο του εγκλήματος

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ναι ε?? Να μας τον γνωρίσεις όταν ξανάρθει στο Ελλάντα (καθένας με τον πόνο του).
Βεβαιως! Θα στον στειλω να σου κανει μαλλι και να σε βαψει μπας και καλμαρεις. Το ανεφερα ως ενα παραδειγμα ενος ανθρωπου που και αυτος ζει στη "γη της επαγγελιας" αλλα οταν ερχεται Ελλαδα χαιρεται και δεν γεμιζει απογοητευση. Τοσο απλο. Κανεναν "πονο" δεν εχω

@Defkalion μου φαινεται σε κινηγουν τα στραβα:D Ελπιζω σε καλυτερους ανθρωπους χωρις αγενεια. Ενταξει δεν ειναι ο κανονας αλλα τετοιες συμπεριφορες σε χαλανε ειτε εισαι κατοικος ειτε επισκεπτης.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Βεβαιως! Θα στον στειλω να σου κανει μαλλι και να σε βαψει μπας και καλμαρεις. Το ανεφερα ως ενα παραδειγμα ενος ανθρωπου που και αυτος ζει στη "γη της επαγγελιας" αλλα οταν ερχεται Ελλαδα χαιρεται και δεν γεμιζει απογοητευση. Τοσο απλο. Κανεναν "πονο" δεν εχω

@Defkalion μου φαινεται σε κινηγουν τα στραβα:D Ελπιζω σε καλυτερους ανθρωπους χωρις αγενεια. Ενταξει δεν ειναι ο κανονας αλλα τετοιες συμπεριφορες σε χαλανε ειτε εισαι κατοικος ειτε επισκεπτης.
Καλέ ηρέμησε, στο δικό μου "πόνο"¨αναφερόμουνα μπααα όλο παρεξηγιέστε πια
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.372
@Defkalion μου φαίνεται πολύ φυσιολογική η απογοήτευση που νοιώθεις.
Γιατί δυστυχώς τα πράγματα για πολλούς από εμάς που ζούμε σε αυτή την πόλη, έτσι είναι. Για κάποιους ακόμη χειρότερα. Όπως και κάποιοι άλλοι, όπως βλέπεις από τις απαντήσεις των συμφορουμιτών δεν το βάζουν κάτω.
Μην ανησυχείς όμως. Είναι απλά το πρώτο σοκ όταν βλέπεις κατάματα την πραγματικότητα. Άλλωστε το πρόβλημα το έχεις λύσει. Μένεις μόνιμα αλλού.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Η αγένεια είναι μεγάλο πρόβλημα που φαίνεται αμέσως και οι συγκρίσεις με το εξωτερικό είναι αναπόφευκτες.Το βιώνουμε κάθε φορά που επιστρέφουμε και μέχρι να το συνηθίσουμε.Και δυστυχώς δεν φταίει η τωρινή κατάσταση.Πάντα έτσι ήταν και τα χρόνια της "ευημερίας".
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Όταν επιστρέφω στην Ελλάδα απογοητεύομαι σαν να συναντώ γκόμενα που πάντα μου άρεσε αλλά ποτέ δεν τα φτιάξαμε. Κινητοποιείται αμέσως ο εσωτερικός μηχανισμός επιβεβαίωσης της επιλογής αυτής που δίνει έμφαση σε όλα τα αρνητικά γιατί πράγματι, δεν είναι να της έχεις εμπιστοσύνη. Ωραία μεν αλλά αγενής, δύστροπη, αχάριστη...
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.539
@Defkalion Γιατί δεν άφησες πενηντάρικο να φύγεις:D? Επίσης που βρήκες τα 50ευρα? Νόμιζα ότι τα ΑΤΜ βγάζουν και 20ευρα... Γιατι δεν είπες στο τύπο με τη σφουγγαρίστρα ότι εκεί που ζεις όταν σου κλείσουν το δρόμο καταλάθος πχ με ένα καρότσι στο σουπερ μάρκετ, σου λένε αυθόρμητα συγνώμη....?Ή ακόμα καλύτερα γιατι δεν του έσπασες τη σφουγγαρίστρα στο κεφάλι?:icon_evil: Ούτως ή άλλως το δικαστήριο θα γίνοταν σε 5-6 χρόνια και μέχρι τότε θα είχε διαγραφεί το αδίκημα..Εδώ ο δις ισόβια Κατσούλας είναι έξω :clap:.....Τέλος όσον αφορά τα σπορ , άσε τις εξυπνάδες..Όλο την Victory παρακολουθείς και βγάζεις βιντεάκια...Και καλά, "δεν ασχολούμαι"...:haha::haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι μέρες περνάνε έτσι κι έτσι. Βλέπω κυρίως οικογένεια και κοντινούς φιλους, ταυτόχρονα ο πεθερός μου είναι πολύ άρρωστος και είμαστε σε μία αναμονή νοσοκομείου που επηρεάζει λίγο τις κινήσεις μας. Γενικα δε μπορώ να πω ότι περνάω και σούπερ αλλά τουλάχιστον το αρχικό σοκ έχει κάπως μετριαστεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.671
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom