Ιορδανία Ερωτήσεις για Ιορδανία

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλημέρα, 22-11 έως 25-11 ταξιδεύω από skg προς Αμμάν εγώ η γυναίκα μου και το παιδί μας 7 ετών.
Εγώ και η γυναίκα μου θα βγάλουμε Jordanpass ώστε να μην χρειαστούμε visa.
Θα ήθελα σας παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος για το παιδί τι ισχύει με το θέμα της visa.

ευχαριστώ!
Θα πρέπει να βγάλει visa στο αεροδρόμιο όταν φτάσετε.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Μια ερώτηση για τις πρίζες ??? Θέλουμε αντάπτορα και αν ναι ποιον???Ξερω καπου το εχω ξαναδιαβάσει εδω μέσα αλλα δεν το βρίσκω και μιας και πολύς κόσμος εχει παει τελευταία αν ειναι εύκολο να μου πείτε!!!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Μια ερώτηση για τις πρίζες ??? Θέλουμε αντάπτορα και αν ναι ποιον???Ξερω καπου το εχω ξαναδιαβάσει εδω μέσα αλλα δεν το βρίσκω και μιας και πολύς κόσμος εχει παει τελευταία αν ειναι εύκολο να μου πείτε!!!
οχι δεν χρειαζεται ανταπτορας
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???
Ο ταξιτζής σου θα ξέρει καλύτερα, δε ρωτάς τον ίδιον; Έχεις ρωτήσει αν δέχεται και κάρτα; Αν είναι κλειστά τα ανταλλακτήρια τότε τα ΑΤΜ να ξέρεις χρεώνουν αρκετά.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???

Δεν νομίζω να βρεις. Πριν ένα χρόνο που πήγα μόνο ΑΤΜ βρήκα. Το πρωί βέβαια έχει 2 - 3 τράπεζες που μπορείς να κάνεις συνάλλαγμα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.134
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???
Δεν νομιζω. Βγαλε απο ΑΤΜ ή ρωτα το ξενοδοχειο σου αν κανουν συναλλαγμα
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???
Μαζι πεταμε!! Εμεις θα κανουμε συναλλαγμα μεσα στην Ακαμπα.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Καλησπέρα
Φεύγω αυριο για Άκαμπα, θα μας περιμένει ταξί (ωρα άφιξης 20:30) και θα φυγουμε για Πετρα Wadi musa, δεν εχω καθολου jod μόνο ευρώ ... Πιστεύετε πως θα βρω ανταλλακτήρια το βραδυ μολις φτάσουμε στη Wadi musa για να πληρώσω τον ταξιτζή???
Μόλις γυρισα. Εμείς κάναμε μια παράκαμψη και αλλάξαμε στην Άκαμπα. Καλά να περάσετε!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ωραία θα πω στο ταξί να πάμε και εμείς μέσα από την Άκαμπα να έχω λίγα δηνάρια να τον πληρώσω!! Σας ευχαριστώ @AntRo θα σε δω στο αεροδρόμιο....
 

gmask1

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
τελικά δώστε μας τα φώτα σας για τα περιφημα jeep tours στο wadi rum, που ουσιαστικά είναι αγροτικά με διαμορφωμένη καρότσα. Υπάρχουν καταλύματα που έχουν πραγματικά τζιπ και ποιά είναι? Επιπλέον, επειδή θέλω να πάω μεχρι το Burdah rock bridge και να ανέβω επάνω, μπορώ εγώ να επιλέξω τα μέρη στην έρημο που θέλω να με πάνε αυτοί? Ή υποχρεωτικά ακολουθώ το τουρ?Επιπρόσθετη ερώτηση: με το νοικιασμένο αυτοκίνητο, μπορούμε να μπουμε μεχρι τη σκηνή ή έρχονται να μας παραλάβουν από το visitor'scenter
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom