Ιορδανία Ερωτήσεις για Ιορδανία

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Υπάρχει lonley planet (στα Αγγλικά) και είναι σε έλλειψη στα βιβλιοπωλεία. Αν το παραγγείλεις από την επίσημη σελίδα, κάνει 5-15 εργάσιμες και να έρθει στην Ελλάδα.
Το παρήγγειλα ήδη από public δεν με εχουν ενημερώσει ακόμα για την εξέλιξη, έλεγε ότι είναι σε έλλειψη άρα δεν έχω πολλές πιθανότητες να το έχω έως την άλλη Παρασκευή..
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Το παρήγγειλα ήδη από public δεν με εχουν ενημερώσει ακόμα για την εξέλιξη, έλεγε ότι είναι σε έλλειψη άρα δεν έχω πολλές πιθανότητες να το έχω έως την άλλη Παρασκευή..
Αν βοηθάει σε κάτι, εγώ το παρέλαβα σε επτά εργάσιμες (στην Θεσσαλονίκη).
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Υπάρχει στα Ελληνικά των DK ΙΕΡΟΥΣΑΛΉΜ ΚΑΙ ΆΓΙΟΙ ΤΌΠΟΙ με εκτενή αναφορά στα αξιοθέατα της Ιορδανίας.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Αν ψάχνεις βρίσκεις, βρήκα σε βιβλιοπωλείο της Κηφισιάς τον οδηγό του lonely planet. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.

Με συνάλλαγμα τι κάνατε; Είχατε αλλάξει από Ελλάδα ή συμφέρει εκεί;

Για τη χρήση κάρτας Πειραιώς μου είπαν 2% επί του ποσού (min. 1€ max. 30€) κ πάγιο τέλος ανάληψης 4€.
Για τη χρήση Εθνικής 2% επί του ποσού (min. 1€ max. 2€) και επέμενε ότι δεν υπάρχει τέλος ανάληψης. Η αλήθεια είναι ότι αδυνατω να το πιστέψω.
 
Μηνύματα
109
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Αν ψάχνεις βρίσκεις, βρήκα σε βιβλιοπωλείο της Κηφισιάς τον οδηγό του lonely planet. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως.

Με συνάλλαγμα τι κάνατε; Είχατε αλλάξει από Ελλάδα ή συμφέρει εκεί;

Για τη χρήση κάρτας Πειραιώς μου είπαν 2% επί του ποσού (min. 1€ max. 30€) κ πάγιο τέλος ανάληψης 4€.
Για τη χρήση Εθνικής 2% επί του ποσού (min. 1€ max. 2€) και επέμενε ότι δεν υπάρχει τέλος ανάληψης. Η αλήθεια είναι ότι αδυνατω να το πιστέψω.
Απ' ότι έχουν γράψει αρκετοί η καλύτερη μάλλον λύση είναι να κάνεις στα western union.
Επίσης όσον αφορά τις προμήθειες με χρεωστικές και prepaid προφανώς και υπάρχουν κρατήσεις. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι πιστωτική αν έχεις που δεν έχει προμήθεια.
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
1. Έχετε να προτείνετε κάποιο ταξιδιωτικό οδηγό; Θα προτιμούσα έντυπη μορφή για να μην τρωμε μπαταρία απο τα κινητά
2. Τσεκαρα τον καιρό σε δύο διαφορετικές ιστοσελίδες κ είδα μεγάλες αποκλίσεις. Ποια ιστοσελίδα για τον καιρό εμπιστεύεστε;
Με lonely planet ειμαι εγω... πολυ καλογραμμενος για Ιορδανια

Κοιτα τωρα για καιρο, εγω κοιταζα το accuweather... Δεν επεσε εξω εκεινες τις ημερες στην Ιορδανια
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Western Union εννοείς εδώ σε κάποιο γραφείο ή εκει;

Το AccuWeather βρήκα κ εγώ κ ελπίζω να τα λέει καλά γιατί το yahoo μου βγάζει βροχή Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο, κ Παρασκευή φτάνουμε. Πόσο γκαντεμια δηλαδή να βρέχει τρεις συνεχόμενες μέρες στην Ιορδανία Μάρτιο!

Το arabiaweather το βρήκα αλλά μου δίνει λίγες μέρες πρόγνωση θέλει app klp κ δεν ασχολήθηκα
 
Μηνύματα
109
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Western Union εννοείς εδώ σε κάποιο γραφείο ή εκει;

Το AccuWeather βρήκα κ εγώ κ ελπίζω να τα λέει καλά γιατί το yahoo μου βγάζει βροχή Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο, κ Παρασκευή φτάνουμε. Πόσο γκαντεμια δηλαδή να βρέχει τρεις συνεχόμενες μέρες στην Ιορδανία Μάρτιο!

Το arabiaweather το βρήκα αλλά μου δίνει λίγες μέρες πρόγνωση θέλει app klp κ δεν ασχολήθηκα
Εκεί πέρα. Εμείς θα κάνουμε συνάλλαγμα στην Άκαμπα κ βλέπουμε
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Με τις πρίζες τι γίνεται; Είναι αγγλικού τύπου ή κοινού ευρωπαϊκού;
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
Με τις πρίζες τι γίνεται; Είναι αγγλικού τύπου ή κοινού ευρωπαϊκού;
Παντού ήταν ευρωπαϊκού, εκτός από τις σκηνές στην έρημο που ήταν αγγλικού... Αλλά εκεί έπαιξε το σύστημα καπάκι από στυλό μπικ στην πάνω τρύπα ώστε να ανοίξουν οι δύο κάτω, και μετά βάλαμε τον φορτιστή κανονικά...
 

IGLE

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Διαβαζοντας τις πληροφοριες που δινονται Αμμαν,Ακαμπα,Wandi Rum,Petra ειναι τα <βαρια χαρτια> της Ιορδανιας.Υπαρχει προταση για καποια αλλη πολη;....Ευχαριστω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom