Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παντως και γω εχω διαβατηριο νεου τυπου,και το εβγαλα με την παληα ταυτοτητα.
Στην Βουλγαρια ειχα παει με διαβατηριο καποτε,αλλα παει πολυς καιρος.
Τα quad η atv ειναι οχηματα με 4 χοντρες ροδες.
Η εξελιξη του δικυκλου,με 4 τροχους.
Κοινος γουρουνες.
Τελευταια στα νησια ολο τετοια νοικιαζουνε,οι τουριστες.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
να ρωτησω κατι? τι εννοειτε λεγοντας "νεου τυπου διαβατηρια"? ειναι αυτα που τρεχαμε να αλλαξουμε προπερσυ η βγαλανε καινουργια? αν ισχυει το δευτερο τοτε θα τα παρω αγρια αφου απο το 2005 που εληξε το παλιο μου διαβατηριο εχω αλλαξει 2 φορες!!!!:mad::mad:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μην ανησυχείς. Δεν αλλάξανε ΄ξανά :haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ξερω γω δεν θα αντεξω αλλη μια ατυχη φωτογραφιση καταζητουμενου!!!! :roll::roll:
ξερω ειμαι off topic, αλλα Δημο θα σε δουμε στην συναντηση?
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Αυτή την Κυριακή πάρα πολύ δύσκολο
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν τα στοιχεία σου αναφέρονται και στο λατινικό αλφάβητο είσαι ΟΚ.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
16/12 ταξιδευω εγω βερολινο!!...ρε παιδια, θελει διαβατηριο??ταυτοτητα δεν κανει?? (το 2005 την εβγαλα)..thanks
Αν τα στοιχεία σου αναφέρονται και στο λατινικό αλφάβητο είσαι ΟΚ.
Μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.
Παρακαλώ να προσέχετε σε ποιο θέμα γράφετε.
 
Last edited by a moderator:

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
στην ευρωπαικη ενωση μπορεις να μεταβεις μονο με ταυτοτητα νεου τυπου(+λατινικοι χαρακτηρες).εξαιρεση οι ενστολοι για τους οποιους απαιτειται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ διαβατηριο (για λιγο καιρο ακομα).
διαβατηριο χρειαζεται στους ανηλικους κατω των 12 αν δε κανω λαθος καθως και η ελβετια.
 

tsakou

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
στην ευρωπαικη ενωση μπορεις να μεταβεις μονο με ταυτοτητα νεου τυπου(+λατινικοι χαρακτηρες).εξαιρεση οι ενστολοι για τους οποιους απαιτειται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ διαβατηριο (για λιγο καιρο ακομα).
διαβατηριο χρειαζεται στους ανηλικους κατω των 12 αν δε κανω λαθος καθως και η ελβετια.

μονο με νεου τυπου???σιγουρο ειναι αυτο??
 
Μηνύματα
39
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Εμ...ο γύρος του κόσμου;
Προσωπικά μέχρι και που άλλαξα ταυτότητα το 2007, ουδέποτε στην Ε.Ε. αλλά και την Ελβετία είχα πρόβλημα με την ταυτότητα που είχα βγάλει το 1994.
Αν έχει αλλάξει έκτοτε δεν ξέρω, κυκλοφορώ με τη νέου τύπου. Ωστόσο μου κάνει εντύπωση να υπάρχει πρόβλημα. Επίσης, για πολλοστή φορά στο forum αυτό, τονίζω πως Ελβετία και Νορβηγία, χώρες που δεν ανήκουν στην Ε.Ε., ΔΕΝ χρειάζονται διαβατήριο. Είσαι σαφές, οριστικό και τελεσίδικο.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Δεν αρκεί μόνο να είναι στην Ε.Ε. αλλά να έχει υπογραψει και την συνθήκη σένγκεν. Και μία τέτοια χώρα είναι η Μεγάλη Βρετανία η οποία δεν έχει υπογράψει. Παρόλα αυτά όμως, από ότι έχω ακούσει, δέχονται τις νέες ταυτότητες.
Ας μου το επιβεβαιώσει παντως κάποιος γιατί πρόκειται να πάω σε λίγες μέρες για πρώτη φορά και το διαβατήριό μου έχει λήξει
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.284
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom