Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την παράθεση των εμπειριών σας. Εγώ είμαι ακόμα στο περίμενε.

Το τηλέφωνο που κάλεσα είναι το T: +30 210 3550300. Αν χρειαστείς κάτι πιο συγκεκριμένο είμαι στη διάθεση σου με πμ.
Προσπάθησα να τους καλέσω σ' αυτό το νούμερο αλλά μετά από αρκετή ώρα αναμονής η γραμμή έπεφτε. Τελικά έστειλα στο costumer relations της aegean ένα μέιλ στο οποίο εξηγώ την κατάσταση κάνοντας αναφορά και στον κανονισμό της ΕΕ. Μου ήρθε απαντητικό μέιλ με τον αριθμό καταχώρησης του αιτήματος και ότι θα μου απαντήσουν εντός 10ημέρου. Εντωμεταξύ συνεχισα και την επικοινωνία μου με την airtickets στην οποία επιμένω για λύση του προβλήματός μου τονίζοντάς τους ότι αυτό προκλήθηκε από την αεροπορική. Αυτά και αναμένω...

Αύριο θα ξαναπροσπαθήσω να καλέσω στο τηλέφωνο που μου υπέδειξες και βλεπουμε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Aegean στο CDG είναι πάντα στο ίδιο τέρμιναλ κι αν ναι, ποιο;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όπως και η πλειονότητα της αστροσυμμαχιας στο 1. Συχνά έως σχεδόν πάντα στο "satellite" με το lounge της sas.
Άψογος. Πες μου ότι έχει και δωρεάν wifi το CDG...
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Άψογος. Πες μου ότι έχει και δωρεάν wifi το CDG...
Στην αναμονή στις πύλες αναχωρήσεις έχει free WiFi με γρήγορη ταχύτητα και πρίζες σε κάθε θέση αναμονής
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην αναμονή στις πύλες αναχωρήσεις έχει free WiFi με γρήγορη ταχύτητα και πρίζες σε κάθε θέση αναμονής
Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μπορέσει να κάνει online checkin, πριν φτάσει στις πύλες αναχώρησης
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Σημερα προσπαθησα να αλλαξω καποια εισητηρια που εχω στο ναυλο flex μεσα απο το site της Αegean και μου εβγαζε σφαλα . Πηρα τηλεφωνο στο κεντρο εξηπηρετησης να ρωτησω και η απαντηση ηταν οτι η αλλαγη μεσα απο το site einai gia 1 χρονο μετα την εκδοση του εισητηριου μετα δεν μπορει να γινει αλλαγη παρα μονο με σα απο το τηλεφωνικο κεντρο με το αντοιστοιχο κοστος ανα επιβατη .
Σε ερωτηση που το γραφει οτι ειναι για 1 χρονο και εφοσον περιμενα κανα 5 λεπτο στην αναμονη να το βρει μου λεει θα πατε κατω στους ορους και τις γνωστοποιησεις και στην παραγραφο 7 που λεει τα εξης

7 Το Εισιτήριο ισχύει για Μεταφορά εντός ενός (1) έτους από την ημερομηνία έκδοσής του, εκτός αν ορίζεται κάτι διαφορετικό στο Εισιτήριο, στα τιμολόγια του μεταφορέα, στους όρους σύμβασης μεταφοράς ή στους σχετικούς Κανονισμούς του Μεταφορέα. Ο ναύλος μπορεί να αλλάξει πριν την έναρξη της Μεταφοράς. Ο Μεταφορέας μπορεί να αρνηθεί την μεταφορά, εάν ο ισχύον ναύλος δεν έχει πληρωθεί.

Στις κατηγοριες ναυλων ομως δεν γραφει κατι αλλα ουτε και κατα την διαρκεια της κρατησεις μου λεει οτι πατησατε οτι αποδεχεστε τους ορους στο τελευτιο σταδιο της κρατησης .
Αρα εχουμε ακομη μια καλοστημενη απατη απο την aegean που μονο δωρεαν δεν ειναι η αλλαγη τον fleχ εισητηριων .
Τελικα πλεον δεν ξερω σε τι διαφερει απο τις low cost που ειναι το flex εισητηριο ειναι πραγρατικα flex για οσο διαστημα θελεις .
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σημερα προσπαθησα να αλλαξω καποια εισητηρια που εχω στο ναυλο flex μεσα απο το site της Αegean και μου εβγαζε σφαλα . Πηρα τηλεφωνο στο κεντρο εξηπηρετησης να ρωτησω και η απαντηση ηταν οτι η αλλαγη μεσα απο το site einai gia 1 χρονο μετα την εκδοση του εισητηριου μετα δεν μπορει να γινει αλλαγη παρα μονο με σα απο το τηλεφωνικο κεντρο με το αντοιστοιχο κοστος ανα επιβατη .
Σε ερωτηση που το γραφει οτι ειναι για 1 χρονο και εφοσον περιμενα κανα 5 λεπτο στην αναμονη να το βρει μου λεει θα πατε κατω στους ορους και τις γνωστοποιησεις και στην παραγραφο 7 που λεει τα εξης

7 Το Εισιτήριο ισχύει για Μεταφορά εντός ενός (1) έτους από την ημερομηνία έκδοσής του, εκτός αν ορίζεται κάτι διαφορετικό στο Εισιτήριο, στα τιμολόγια του μεταφορέα, στους όρους σύμβασης μεταφοράς ή στους σχετικούς Κανονισμούς του Μεταφορέα. Ο ναύλος μπορεί να αλλάξει πριν την έναρξη της Μεταφοράς. Ο Μεταφορέας μπορεί να αρνηθεί την μεταφορά, εάν ο ισχύον ναύλος δεν έχει πληρωθεί.

Στις κατηγοριες ναυλων ομως δεν γραφει κατι αλλα ουτε και κατα την διαρκεια της κρατησεις μου λεει οτι πατησατε οτι αποδεχεστε τους ορους στο τελευτιο σταδιο της κρατησης .
Αρα εχουμε ακομη μια καλοστημενη απατη απο την aegean που μονο δωρεαν δεν ειναι η αλλαγη τον fleχ εισητηριων .
Τελικα πλεον δεν ξερω σε τι διαφερει απο τις low cost που ειναι το flex εισητηριο ειναι πραγρατικα flex για οσο διαστημα θελεις .
Κι όμως ρωτάει αν αποδέχεσαι τους όρους (μέρος των οποίων παράθεσες) και προφανώς τους αποδέχτηκες για να ολοκληρωθεί η κράτηση.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι απάτη εφ' όσον είναι στους όρους του εισιτηρίου. Και μάλιστα τη στιγμή που σου επιτρέπει να το αλλάξεις και για αργότερα, έστω και από το τηλεφωνικό κέντρο. Θέλεις να μας το εξηγήσεις;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τελικα πλεον δεν ξερω σε τι διαφερει απο τις low cost που ειναι το flex εισητηριο ειναι πραγρατικα flex για οσο διαστημα θελεις .
Όσο ζεις μαθαίνεις. Δεν έχω δει ποτέ μου σε καμμία αεροπορική παγκοσμίως εισιτήριο με validity πάνω από 12 μήνες (ή 13 μήνες σε κάποιες ειδικές περιπτώσεις). Κανένα major σύστημα κρατήσεων δεν υποστηρίζει τέτοια e-tickets...

Φαίνεται πως κάποιες low-cost δε σκέφτηκαν ακόμα να βάλουν περιορισμό και χρέωση και γι' αυτό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom