Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν αγοράσω 2 εισητήρια θα κάτσουμε μαζί ή χώρια ? Αλλιώς πόσο κοστίζει η επιλογή θέσης?
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπορείς να επιλέξεις (ορισμένες) θέσεις από τη μέση περίπου και πίσω δωρεάν
Εμένα δεν μου έχει δωρεάν θέση να επιλέξω. Παρά μόνο με πληρωμή τις Up Front και τις EXTRA Legroom. Μιλάω πάντα για την διαδικασία αγοράς εισητήριου και όχι στο Check in.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Γιατί να το κάνεις από την αρχή?
Στο Check in είναι σίγουρο ότι θα βρούμε να κάτσουμε μαζί? Θύμησε μου check in στην Aegean μετά από ποσό καιρό κάνεις γιατί με τις πολλές πτήσεις με την Ryanair έχω ξεχάσει.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Εμένα δεν μου έχει δωρεάν θέση να επιλέξω. Παρά μόνο με πληρωμή τις Up Front και τις EXTRA Legroom. Μιλάω πάντα για την διαδικασία αγοράς εισητήριου και όχι στο Check in.
Κατά τη διαδικασία της αγοράς πρέπει να πληρώσεις την επιλογή της θέσης. Κατά την διαδικασία του check-in, μπορείς να επιλέξεις αλλαγή θέσης δωρεάν μεταξύ συγκεκριμένων θέσεων.
Πάντως απ την στιγμή που αγοράζεις δύο εισητήρια μαζί, μαζί θα σας βάλουν και να κάτσετε.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κατά τη διαδικασία της αγοράς πρέπει να πληρώσεις την επιλογή της θέσης. Κατά την διαδικασία του check-in, μπορείς να επιλέξεις αλλαγή θέσης δωρεάν μεταξύ συγκεκριμένων θέσεων.
Πάντως απ την στιγμή που αγοράζεις δύο εισητήρια μαζί, μαζί θα σας βάλουν και να κάτσετε.
48 ώρες πριν την πτήση κατά κανόνα
Και 48 πριν την πτήση είναι σίγουρο ότι θα κάτσουμε μαζί;

@pepakos Είναι σίγουρο; Γιατί λέει ότι μπορεί και να κάτσουμε τυχαία.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Απειροελάχιστη πιθανότητα να είστε χώρια με τα σημερινά δεδομένα
Εχω μπερδευτεί να πω την αλήθεια. Δεν μπορώ να δεχτώ πως όσοι κάθονται μαζί έδωσαν 60€ για θέσεις πήγαινε - έλα.

EDIT: @mourohavlos Μίλησα με την AEGEAN και μου είπαν ότι εφόσον η κράτηση γίνει την ίδια στιγμη από τον ίδιο λογαριασμό τότε θα κάτσουμε και μαζί!
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Στο Check in είναι σίγουρο ότι θα βρούμε να κάτσουμε μαζί? Θύμησε μου check in στην Aegean μετά από ποσό καιρό κάνεις γιατί με τις πολλές πτήσεις με την Ryanair έχω ξεχάσει.
Αν είστε στην ίδια κράτηση (όχι σε διαφορετικές ταυτόχρονες) θα σας βάλει by default μαζί, εκτός αν είναι κατηλλειμένες ήδη ΟΛΕΣ οι διαδοχικές θέσεις στο αεροπλάνο (πράγμα εντελώς απίθανο).
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και γενικότερα αν μπεις ακριβώς 48 ώρες πριν, με το που ανοίγει δηλαδή το τσεκ ιν, το βρίσκω πολύ δύσκολο να μη βρεις ούτε ένα δωρεάν ζεύγος θέσεων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom