Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Το πρώτο άρθρο γράφει για την Ryanair Holidays το οποίο site-δραστηριότητα της Ryanair ήτανε να κλείνει πακέτα διακοπών δηλαδή αεροπορικά και διαμονή.... δεν έχει σχέση νομίζω με το Ryanair Rooms που είναι καθαρά για εύρεση καταλύματος για διαμονή....
Νομίζω δηλαδή..... χωρίς να είμαι ειδικός.....
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Καλησπέρα. Βάζω εδώ την ερώτησή μου γιατί το κατάλληλο πεδίο μου το δίνει κλειστό για νέες ερωτήσεις. Κατά την κράτηση των εισιτηρίων με Ryanair τα ονόματα τα γράφω με μικρά ή κεφαλαία όπως ακριβώς είναι στις ταυτότητες; Ότι θα τα γράψω με λατινικούς χαρακτήρες είναι το μόνο που είμαι σίγουρη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα. Βάζω εδώ την ερώτησή μου γιατί το κατάλληλο πεδίο μου το δίνει κλειστό για νέες ερωτήσεις. Κατά την κράτηση των εισιτηρίων με Ryanair τα ονόματα τα γράφω με μικρά ή κεφαλαία όπως ακριβώς είναι στις ταυτότητες; Ότι θα τα γράψω με λατινικούς χαρακτήρες είναι το μόνο που είμαι σίγουρη.
Εγώ τα γράφω με κεφαλαία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είναι case sensitive τα ονόματα των επιβατών στα εισιτήρια.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα.Έκλεισα εισητήρια με Ryanair με Visa και μου ήρθε κανονικά e-mail με τον κωδικό κράτησης και μπορώ να δω και το ταξίδι online στο site.Βέβαια αυτό που βρίσκω παράξενο είναι ότι τα χρήματα έχουν δεσμευτεί αλλά εδώ και 20 ημέρες η εταιρεία δεν έχει πάρει τα χρήματα.Έχει τύχει σε κανέναν να του ακυρώσει πτήση τελευταία στιγμή η Ryan;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.003
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μην στεναχωριέσαι..... θα τα πάρει.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Το αναφέρω γιατί σε έναν φίλο μου ,έιχε πληρώσει με maestro της χώρας που τα έκλεισε,έβλεπε κανονικά κωδικό κράτησης στο e-banking και η ryan είχε πάρει τα χρήματα και αυτός δεν μπορούσε να δει online το ταξίδι του γιατί το έιχε κάνει reject η ryan και δημιούργησε ολόκληρο θέμα.Μετά από πολλά τηλεφωνήματα σε τράπεζα,service provider και ryanair αποδείχτηκε ότι η ryanair είχε πάρει τα χρήματα και έλεγε ψέματα ότι του τα έιχε επιστρέψει,ενώ δεν είχε επιστρέψει τίποτα και τελικά μετά απο φωνές του έκλεισε καινούριο εισητήριο τελευταία στιγμή χωρίς έξτρα κόστος.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Το αναφέρω γιατί σε έναν φίλο μου ,έιχε πληρώσει με maestro της χώρας που τα έκλεισε,έβλεπε κανονικά κωδικό κράτησης στο e-banking και η ryan είχε πάρει τα χρήματα και αυτός δεν μπορούσε να δει online το ταξίδι του γιατί το έιχε κάνει reject η ryan και δημιούργησε ολόκληρο θέμα.Μετά από πολλά τηλεφωνήματα σε τράπεζα,service provider και ryanair αποδείχτηκε ότι η ryanair είχε πάρει τα χρήματα και έλεγε ψέματα ότι του τα έιχε επιστρέψει,ενώ δεν είχε επιστρέψει τίποτα και τελικά μετά απο φωνές του έκλεισε καινούριο εισητήριο τελευταία στιγμή χωρίς έξτρα κόστος.
Τελικά,τα πήρανε σήμερα :haha::haha::haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μηπως ξερει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;
εκανα κρατηση και αγορά πτησηςμεσω app πριν 40 ωρες περίπου.
ενω η κρατηση φαινεται κανονικά στο app, ελεγχοντας την πιστωτική μ καρτα αν εχει γινει η πληρωμή, δεν βλέπω πουθενα να εχει γινει η πληρωμή του ποσού στην ράιαν.
Να ανησυχώ;
και ψάχνοντας για καποιο τηλεφωνο επικοινωνίας με την εταιρία δεν βρήκα κατι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ευχαριστώ Senior!

Ελπίζω χωρίς τόκο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom