Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ο πρωινός Θεούλης πάντως agent της Ryanair μου διόρθωσε το όνομα στο πι κ φι (και ας είχαν περάσει 72 ώρες). Όλα καλά (επιβεβαιώθηκε κ στα στοιχεία κράτησης)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όποιος κλείνει εισιτήρια χωρίς να έχει μπροστά του την ταυτότητά του και συμπληρώνει τα στοιχεία του βάσει πώς τον φωνάζουν οι φίλοι του δεν μπορεί να θεωρηθεί ώριμος ταξιδιωτικά και συνιστάται να ακολουθεί ταξιδιωτικά γκρουπ που θα αναλάβουν τα διαδικαστικά στις πρώτες του εξορμήσεις στο εξωτερικό.
Δε γίνονται έτσι συνήθως τα λάθη, λόγω του autocorrect γίνονται. Στο παράδειγμα που έθεσες, όντως βάζει georgios αυτός, αλλά στο επόμενο βήμα η αυτόματη διόρθωση του το κάνει giorgos επειδή πχ αυτό είναι το login του σε κάποιο φόρουμ.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Σιγά. Σε λίγο θα τουφεκιζεις κόσμο στον δρόμο εσύ.
Το να κάνεις ένα λάθος τέτοιου είδους (Georgios, Giorgos) είναι ανθρώπινο. Είναι τυπολατρία αυτό που συζηταμε.
Δεν είναι ανωριμότητα.

Φυσικά κανείς να μην πάει με οργανωμένα γκρουπ. Φτιαξτε ο καθένας την δικιά του περιπέτεια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δε γίνονται έτσι συνήθως τα λάθη, λόγω του autocorrect γίνονται.
Θεωρώ δεδομένο ότι όποιος κλείνει εισιτήρια (που εισάγει ευαίσθητα προσωπικά στοιχεία, στοιχεία καρτών κτλ) πρέπει να έχει κλειστό το autofill στο browser του.

Φυσικά κανείς να μην πάει με οργανωμένα γκρουπ.
Και αυτοί πρέπει να ζήσουν και παρέχουν καλές υπηρεσίες. Αρκετές φορές μάλιστα έχουν και πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε σχέση με τον ανεξάρτητο τουρισμό, ειδικά όταν ο ανεξάρτητος δε θέλει να ταξιδεύει μόνο με loco, με δύο βρακιά στη χειραποσκευή και να διαμένει μόνο σε χόστελ.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δε γίνονται έτσι συνήθως τα λάθη, λόγω του autocorrect γίνονται. Στο παράδειγμα που έθεσες, όντως βάζει georgios αυτός, αλλά στο επόμενο βήμα η αυτόματη διόρθωση του το κάνει giorgos επειδή πχ αυτό είναι το login του σε κάποιο φόρουμ.
Και μάλλον κάτι τέτοιο παίχτηκε απ' ότι κατάλαβα με τον φίλο , γιατί γενικά έχουμε ταξιδέψει αρκετές φορές με low cost airlines - δεν είναι η πρώτη μας φορά
 

Nina Katerina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας σας παρακαλώ. Έκλεισα 3 εισιτήρια με Ryanair από Γερμανία για Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι είναι δύο ενήλικες και μια έφηβη ( 14 ) . Και εγώ έκλεισα για 3 ενήλικες και τώρα θέλω να κάνω check in και δεν μου παίρνει την ημερομηνία γέννησης της 14χρονης. Πως μπορώ να ρο διορθώσω? Και Πόσο κοστίζει αν ξέρετε
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας σας παρακαλώ. Έκλεισα 3 εισιτήρια με Ryanair από Γερμανία για Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι είναι δύο ενήλικες και μια έφηβη ( 14 ) . Και εγώ έκλεισα για 3 ενήλικες και τώρα θέλω να κάνω check in και δεν μου παίρνει την ημερομηνία γέννησης της 14χρονης. Πως μπορώ να ρο διορθώσω? Και Πόσο κοστίζει αν ξέρετε
μίλησες μαζί τους στο τσατ; λογικά θα στο φτιάξουν..
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας σας παρακαλώ. Έκλεισα 3 εισιτήρια με Ryanair από Γερμανία για Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι είναι δύο ενήλικες και μια έφηβη ( 14 ) . Και εγώ έκλεισα για 3 ενήλικες και τώρα θέλω να κάνω check in και δεν μου παίρνει την ημερομηνία γέννησης της 14χρονης. Πως μπορώ να ρο διορθώσω? Και Πόσο κοστίζει αν ξέρετε
μην ανησυχείς στο φτιάχνουν απο το chat δωρεάν και άμεσα
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Μπήκα πρόσφατα να ψάξω εισητηρια να κατέβω αθηνα με Ryanair απο θεσσαλονικη κια δεν βρηκα τίποτα, δεν μπορουσα καν να επιλέξω ημερομηνίες. Έψαξα μετα στο Ίντερνετ γιατι συμβαίνει αυτο αλλα δεν βρηκα τίποτα. Ξέρετε μήπως ακυρώθηκε το δρομολόγιο αυτο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Μπήκα πρόσφατα να ψάξω εισητηρια να κατέβω αθηνα με Ryanair απο θεσσαλονικη κια δεν βρηκα τίποτα, δεν μπορουσα καν να επιλέξω ημερομηνίες. Έψαξα μετα στο Ίντερνετ γιατι συμβαίνει αυτο αλλα δεν βρηκα τίποτα. Ξέρετε μήπως ακυρώθηκε το δρομολόγιο αυτο;
' Εχει ακυρωθεί από τον Απρίλιο νομίζω.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Παιδιά, σκέφτομαι να κάνω το απονενοημένο διάβημα και να πετάξω με Ryanair από Σαντορίνη. Να ρωτήσω κάτι απλά για να είμαι σίγουρη? Όταν επιλέγω πχ πτήση στις 15/7 από Σαντορίνη και μου δείχνει πτήση 00.35, εννοεί ότι εγώ θα είμαι στις 14/7 βράδυ εκεί για τσεκ ιν και απλά η πτήση ξεκινάει μεταμεσονύκτια οπότε μετράει για την άλλη μέρα? Καλά το κατάλαβα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom