Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
να κανω και εγω μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.. θελω να κλεισω εισιτηριο Πραγα-Αθηνα και μπορω να πληρωσω μονο σε τσεχικες κορωνες.. ειναι 1300 κορωνες που σημαινει 62 ευρω περιπου.. αν πληρωσω απο την χρεωστικη μου καρτα, θα μου φαει επιπλεον λεφτα??
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
να κανω και εγω μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.. θελω να κλεισω εισιτηριο Πραγα-Αθηνα και μπορω να πληρωσω μονο σε τσεχικες κορωνες.. ειναι 1300 κορωνες που σημαινει 62 ευρω περιπου.. αν πληρωσω απο την χρεωστικη μου καρτα, θα μου φαει επιπλεον λεφτα??
Τα 62 ευρώ πού τα βρήκες? Κοντά στα 51 είναι η επίσημη ισοτιμία, βάλε και την προμήθεια της τράπεζας, κάτω από 55 θα σου βγει σε κάθε περίπτωση
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Τα 62 ευρώ πού τα βρήκες? Κοντά στα 51 είναι η επίσημη ισοτιμία, βάλε και την προμήθεια της τράπεζας, κάτω από 55 θα σου βγει σε κάθε περίπτωση
1600 κορωνες ηθελα να γραψω!! οποτε η τραπεζα θα μου φαει ελαχιστα λεφτα??
 

toni31

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα
Έκανα εγγραφή στην σελίδα της ryan, είναι υποχρεωτικό από τον πίνακα να κάνω προσθήκη εγγράφου?
και ένα δεύτερο αν θέλω να κλείσω εισιτήρια για την σύζυγο πρέπει να την εγγράψω κ αυτήν με δικά της στοιχεία στο site?
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.070
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα
Έκανα εγγραφή στην σελίδα της ryan, είναι υποχρεωτικό από τον πίνακα να κάνω προσθήκη εγγράφου?
και ένα δεύτερο αν θέλω να κλείσω εισιτήρια για την σύζυγο πρέπει να την εγγράψω κ αυτήν με δικά της στοιχεία στο site?
Καλησπέρα
Όχι και όχι.
Όταν θα πας να κάνεις τσεκ ιν θα σου ζητήσει τα έγραφα κ των δύο σας. Προσοχή μόνο μην κάνεις κάποιο λάθος,να γραφτούν όλα όπως στην ταυτότητα ή το διαβατήριο.
 

toni31

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
΅Ευχαριστώ, πάντα λατινικά να γράφω όπως το έχουν οι ταυτότητες και το διαβατήριο για να είμαι σίγουρος και για τα εντός αλλά και τα εκτός έτσι?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
΅Ευχαριστώ, πάντα λατινικά να γράφω όπως το έχουν οι ταυτότητες και το διαβατήριο για να είμαι σίγουρος και για τα εντός αλλά και τα εκτός έτσι?

Ναι, πάντα με λατινικά
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Σήμερα διαπίστωσα ότι η Ryanair μείωσε το Fly Credit που έδινε στις κρατήσεις ξενοδοχείων από 10% σε 5%.
Έχω κάνει προ ημερών, μια μελλοντική κράτηση όταν το ποσοστό ήταν 10% και σήμερα ψάχνοντας να τσεκάρω τιμές διαπιστώνω ότι το ίδιο ξενοδοχείο το έχει κατά 5% φτηνότερο και 5% fly credit.
Δεν ξέρω ποια πολιτική θα κρατήσει για τις κρατήσεις που έγιναν όταν το ποσοστό που έδινε ήταν 10% και δεν έχουν πραγματοποιηθεί ακόμη.
Απαντώντας ο ίδιος στην παραπάνω απορία μου ήθελα να πληροφορήσω ότι μετά το πέρας του ταξιδιού η Ryan με πίστωσε με 10% για την πρώτη κράτηση του ξενοδοχείου και 5% για το δεύτερο, δηλαδή τήρησε τα ποσοστά του fly credit ανάλογα με το πότε έγιναν οι κρατήσεις.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
165
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ψάχνοντας για πτήσεις από Ηράκλειο βλέπω ότι οι πτήσεις σταματάνε τον Οκτώβριο. Έχει αποσυρθεί απο Ηράκλειο η εταιρεία;
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Ψάχνοντας για πτήσεις από Ηράκλειο βλέπω ότι οι πτήσεις σταματάνε τον Οκτώβριο. Έχει αποσυρθεί απο Ηράκλειο η εταιρεία;
Μηπως οι πτησεις π.χ. σε αυστρια γερμανια κλπ μπηκαν λογω τουριστικης περιοδου και απο Μαιο ιουνιο θα ξαναμπουν?

Να αποσυρθει τελειως λιγακι δυσκολο πιστευω.
 

kostastom

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα.
Χρειάζομαι μάλλον βοήθεια. Είχα κλείσει το καλοκαίρι δύο εισιτήρια για Λονδίνο στο Λούτον για Πέμπτη 26 Δεκεμβρίου και πριν τρεις ημέρες που τσέκαρα είχαν αλλάξει μόνοι τους την πτήση για Παρασκευή 27 Δεκεμβρίου αφού ακύρωσαν την αρχική. Δεν με ενημέρωσαν καν. Σε Mail που τους έστειλα για να διαμαρτυρηθώ κάνουν την πάπια ενώ ξέρω πως δικαιούμαι αλλαγή πτήσης για την ίδια μέρα ή ακόμη και αποζημίωση. Τι μου προτείνετε να κάνω;
Ευχαριστώ
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα.
Χρειάζομαι μάλλον βοήθεια. Είχα κλείσει το καλοκαίρι δύο εισιτήρια για Λονδίνο στο Λούτον για Πέμπτη 26 Δεκεμβρίου και πριν τρεις ημέρες που τσέκαρα είχαν αλλάξει μόνοι τους την πτήση για Παρασκευή 27 Δεκεμβρίου αφού ακύρωσαν την αρχική. Δεν με ενημέρωσαν καν. Σε Mail που τους έστειλα για να διαμαρτυρηθώ κάνουν την πάπια ενώ ξέρω πως δικαιούμαι αλλαγή πτήσης για την ίδια μέρα ή ακόμη και αποζημίωση. Τι μου προτείνετε να κάνω;
Ευχαριστώ
Να επικοινωνήσεις μαζί τους στο chat στην επίσημη ιστοσελίδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom