Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ελπίζω να σε βολεύει
Ευτυχώς δεν επηρεάζει πολύ το αρχικό πλάνο. Αλλά μπορεί να κάνω επίτηδες μια αλλαγή με αυτήν την αφορμή, οπότε ίσως ζητήσω την επιστροφή χρημάτων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Ειμαστε κι εμεις που ειδαμε το μειλ αλλαγης της ωρας πτησεις και λογω ζαλαδας απο τη δουλεια καταλαβαμε οτι ηταν για αλλο ταξιδι, ειπαμε "δε βαριεσαι μιση ωριτσα αλλαγη κανει", πατησαμε αποδοχη και λιγες μερες μετα καταλαβαμε οτι μας εκανε το προγραμμα θαλασσα γιατι αφορουσε αλλη πτηση και ηταν αλλαγη 3 ωρων :haha:.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ειμαστε κι εμεις που ειδαμε το μειλ αλλαγης της ωρας πτησεις και λογω ζαλαδας απο τη δουλεια καταλαβαμε οτι ηταν για αλλο ταξιδι, ειπαμε "δε βαριεσαι μιση ωριτσα αλλαγη κανει", πατησαμε αποδοχη και λιγες μερες μετα καταλαβαμε οτι μας εκανε το προγραμμα θαλασσα γιατι αφορουσε αλλη πτηση και ηταν αλλαγη 3 ωρων :haha:.
Να μάθεις άλλη φορά να τα κλείνεις ένα ένα τα ταξίδια για να μην μπερδεύεσαι:haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Να μάθεις άλλη φορά να τα κλείνεις ένα ένα τα ταξίδια για να μην μπερδεύεσαι:haha:
Αντι να μου ευχηθεις να πλουτισω, να μη δουλευω, να μη ζαλιζομαι απο τη δουλεια και κανω πατατες...Τσκ τσκ τσκ...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αντι να μου ευχηθεις να πλουτισω, να μη δουλευω, να μη ζαλιζομαι απο τη δουλεια και κανω πατατες...Τσκ τσκ τσκ...
Εννοείται αυτό εννοούσα, εκφράστηκα λάθος:bleh:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ειδοποιεί και μάλιστα σου ζητάει να εγκρίνεις αν το δέχεσαι ή οχι
Ναι, πάντα ειδοποιεί.
Επανέρχομαι γιατί μου έσπασαν τα νεύρα στο τσατ, καμία συνεννόηση! Μου έστειλαν μέιλ απλά με τα νέα στοιχεία της κράτησης, χωρίς να λέει πουθενά ότι έγινε αλλαγή και να με ρωτάει αν δέχομαι. Είναι ξεχωριστό μέιλ αυτό; Θυμάστε μετά από πόσο καιρό έρχεται; Ξέρω ότι μπορώ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων μέσω κάποιας φόρμας τους αλλά θα ήθελα να λάβω κι αυτό το μέιλ που με ρωτάει για την αλλαγή.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.767
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίμενε λίγο ακόμα στο τσατ. Εμένα μια φορά που μου έτυχε ακύρωση και μια φορά που μου έτυχε αλλαγή με εξυπηρέτησαν μια χαρά. Μάλιστα την ακύρωση της πτήσης την είχα ανακαλύψει τυχαία πριν μου έρθει το email.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Η δική μου κράτηση έγινε στις 20 Φεβρουαρίου και μου ήρθε μέιλ στις 21 Μαρτίου για αλλαγή 5 λεπτών.
Επειδή άργησα να πατήσω τον σύνδεσμο που έδινε για την επιβεβαίωση, την επόμενη μέρα ήρθε δεύτερη ειδοποίηση στο μέιλ μου στο οποίο και συναίνεσα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επίμενε λίγο ακόμα στο τσατ. Εμένα μια φορά που μου έτυχε ακύρωση και μια φορά που μου έτυχε αλλαγή με εξυπηρέτησαν μια χαρά. Μάλιστα την ακύρωση της πτήσης την είχα ανακαλύψει τυχαία πριν μου έρθει το email.
Δύο φορές τους μίλησα ήδη! Σήμερα με πέρασαν από 3 διαφορετικούς agents και το μόνο που κατάφερε να μου πει ο τελευταίος ειναι ότι κάποια στιγμή, ίσως (; ) δεν ξέρει πότε ακριβώς, θα μου έρθει το μέιλ που ζητάω. Σα να μην καταλαβαίνουν τι τους λέω έκαναν και με εκνεύρισαν:p
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Όταν αλλάζει την ώρα ήδη κλεισμένης πτήσης δεν ενημερώνει με κανά email;; Τυχαία ανακάλυψα την αλλαγή! Δε μου έχει ξανατύχει και δεν ξέρω τι ισχύει.
Δύο φορές τους μίλησα ήδη! Σήμερα με πέρασαν από 3 διαφορετικούς agents και το μόνο που κατάφερε να μου πει ο τελευταίος ειναι ότι κάποια στιγμή, ίσως (; ) δεν ξέρει πότε ακριβώς, θα μου έρθει το μέιλ που ζητάω. Σα να μην καταλαβαίνουν τι τους λέω έκαναν και με εκνεύρισαν:p
Είναι άμεσα η πτήση σου; Αν απέχει μήνες, περίμενε λίγες ημέρες , το email είναι αυτοματοποιημένο και μπορεί να μην έχει σταλεί ακόμη, ίσως είναι ακόμη υπό αναθεώρηση το πρόγραμμα πτήσεων. Κοίτα επίσης στα ανεπιθύμητα, και αν λαμβάνεις τα email με πρόγραμμα (pop3), μπες με webmail. Στο live chat μόνο αν επείγεσαι, με απλά αγγλικά και ακριβείς πληροφορίες, χωρίς περιττά σχόλια που τους μπερδεύουνε.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Είναι άμεσα η πτήση σου; Αν απέχει μήνες, περίμενε λίγες ημέρες , το email είναι αυτοματοποιημένο και μπορεί να μην έχει σταλεί ακόμη, ίσως είναι ακόμη υπό αναθεώρηση το πρόγραμμα πτήσεων. Κοίτα επίσης στα ανεπιθύμητα, και αν λαμβάνεις τα email με πρόγραμμα (pop3), μπες με webmail. Στο live chat μόνο αν επείγεσαι, με απλά αγγλικά και ακριβείς πληροφορίες, χωρίς περιττά σχόλια που τους μπερδεύουνε.
Πιο απλά και με περισσότερη ακρίβεια δε γινόταν να τους το πω, πίστεψέ με. Θα περιμένω γιατί αργεί πολύ η πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom