Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

mangellan

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Belgium!
Ταξίδι-Όνειρο
Worldwide tour
Γεια σας, είμαι εδώ για μια χαζή ερώτηση :rolleyes:
Στις διαστάσεις για τη χειραποσκευή μετράμε κ χερούλια, ποδαράκια κτλπ ε;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναιιιιιι....
 

persis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα..θα ταξιδεψω στο λονδινο με ryanair για πρωτη φορα και θα ηθελα να σε ρωτησω κατι..μεσα στους ορους της ryanair λεει οτι πληρωνεις κυβερνιτικους φορους για καθε πτυση που πεταει απο το Υ.Β προς αλλες χωρες..εσεις πληρωσατε αυτους τους φορους..?και επισης λεει οτι πληρωνεις 'τελος διαχειρησης' ryanair 7€ ανα πτηση..τα πληρωνεις εξτρα αυτα και αν ναι ποτε..?ή πληρωνεις μονο το εισητηριο και τιποτε αλλο..?
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πληρωνεις οτι σου γραφει στα δεξια σου. Δεν θα σου ζητησει να πληρωσεις κατι εξτρα. Ολα αυτα που λεε περιλαμβανονται στην τιμη των εισιτηριων.
 

persis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σιγουρα ετσι..?μην φτασω στο στανσετ και μου ζητησουν να πληρωσω..σε ευχαριστω πολυ..!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σιγουρα ετσι..?μην φτασω στο στανσετ και μου ζητησουν να πληρωσω..σε ευχαριστω πολυ..!
Εκλεισες το εισιτηριο;
Ολοκληρωθηκε η πληρωμη;

Εαν ναι και εφοσον κανεις οπως λεει η εταιρεια τσεκ ιν και εκτυπωσεις τα boarding pass απο το σπιτι τοτε δεν θα χρεωθεις κατι παραπανω.
Εκτος και αν κατα τη διαρκεια του τσεκ ιν επιλεξεις να πληρωσεις για θεσεις(αν δεν το εχεις ηδη κανει) ή προσθεσεις καποια επιπλεον βαλιτσα που και παλι θα σου γραφει το ποσο που θα χρεωθει η καρτα σου στα δεξια της οθονης.
 

anthihris

Member
Μηνύματα
10
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία -Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σιγουρα ετσι..?μην φτασω στο στανσετ και μου ζητησουν να πληρωσω..σε ευχαριστω πολυ..!
Καλησπέρα. Έχει δίκιο ο jimp.Πληρώνεις ότι σου βγάλει στο σύνολο κάτω. Θα ήθελα να προσθεσω ότι πιθανόν να σου ζητήσουν να δώσεις τη βαλίτσα σου να μπει κάτω στο αεροπλάνο, και να μην την πάρεις μαζί σου. Μη διστάσεις να τη δώσεις. Στα αεροπλάνα της ryanair οι θέσεις για τις αποσκευές γεμίζουν από τους πρώτους που θα ανεβούν, και γενικά είναι στενάχωρα. Εμείς τις δώσαμε και τις δυο φορές. Και είχαν και παραπάνω κιλά, και ούτε που ασχολήθηκε κανείς για να πληρώσουμε παραπάνω.Επίσης επιμένω να κανονίσεις λεωφοριάκι για να μην ψάχνεσαι εκεί.
 

ARGIROP

New Member
Μηνύματα
4
Likes
7
Καλησπέρα,ετοιμάζουμε ταξίδι στην Βαρσοβία το Πάσχα και με έχει προβληματίσει το θέμα της αεροπορικής. (Διάβασα όλα τα ποστ σχετικά με διαμονή-εκδρομές-Κρακοβία κλπ τα οποία ήταν πάρα πολύ χρήσιμα!!). Είδα κάποιες αναρτήσεις σχετικά με την ryainair αλλά ήταν του 2012 οπότε θα ήθελα κάποια πιο πρόσφατη βοήθεια. Θεωρείται τόσο αναξιόπιστη ; Δηλαδή υπάρχουν πιθανότητες ακύρωσης ; (Τα εισητήρια σε σχέση με την aegean είναι περίπου 60-70 ευρώ φθηνότερα) Σας ευχαριστώ πολύ!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αναξιόπιστη τι εννοείς;Το αντίθετο θα έλεγα..Από την άλλη πρόκειται για ένα ποσό το οποίο,για εμένα,δεν είναι αρκετό ώστε να την επιλέξω έναντι μιας full service.Επίσης,δες τι παίζει και με τα αεροδρόμια καθότι προσγειώνονται σε διαφορετικά,καθώς επίσης και ποιες ώρες είναι πιο βολικές.Απλά αν επιλέξεις τη Ryanair φρόντισε να διαβάσεις και να ακολουθήσεις τους όρους και θα είσαι μια χαρά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.462
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom