Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Τα ονόματα ποσο κοστιζει να αλλάξουν; Ευκολη διαδικασία. Με τόσα που διαβάζω ίσως βρω κάνα φτηνό εισητήριο προς Παρίσι τελικά μιας και δεν φοβάμαι.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Τα ονόματα ποσο κοστιζει να αλλάξουν; Ευκολη διαδικασία. Με τόσα που διαβάζω ίσως βρω κάνα φτηνό εισητήριο προς Παρίσι τελικά μιας και δεν φοβάμαι.
Το πιο πιθανό είναι το κόστος αλλαγής να είναι μεγαλύτερο από το να αγοράσετε καινούρια.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ρώτησα φίλε Vegerazaros γιατι ακόμη δεν τα έχουν πάρει...
εμενα δεν μου εχει τύχει ποτε να καθυστερησουν ...το μήνυμα απο την τραπεζα οτι εγινε η συναλλαγη, έρχεται πιο γρηγορα απο το mail της επιβεβαίωσης... :)
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
εμενα δεν μου εχει τύχει ποτε να καθυστερησουν ...το μήνυμα απο την τραπεζα οτι εγινε η συναλλαγη, έρχεται πιο γρηγορα απο το mail της επιβεβαίωσης... :)
Aυτό ξέρω και εγώ γενικά όλες τις περιπτώσεις αγορών μέσω κάρτας...
Μακάρι να γίνει η χρέωση ωστε να πειστεί και να πάμε τελικά!xaxaxa
 

pico

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
καλημερα φιλοι θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις οσο αναφορα την ryanair για ενα ταξιδι που θελω να κανω.... θα ταξιδεψω με τον συζυγο στο Λονδίνο με την ryanair κ α) δεν θελω να επιλεξω θεσεις ωστε να κατσω μαζι του (για να γλυτωσουμε τις χρεωσεις) το ερωτημα ειναι αν το κανω αυτο θα μας βάλουν οπου υπαρχει θεση ή θα μας χρεωσουν στο γκισέ?????
κ β) οσο αναφορα την ασφάλεια... που εγω εχω δικιά μου ασφάλεια κ δεν θελω να παρω αυτη που εχει σαν επιλογη, θεωρω οτι δεν αξιζει κ ουτε αυτη θελω να επιλεξω.

Γενικοτερα θελω να ταξιδεψω με το λιγοτερο κοστος σας εχει τυχει το εχει κανει κανεις ????
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
α) δεν θελω να επιλεξω θεσεις ωστε να κατσω μαζι του (για να γλυτωσουμε τις χρεωσεις) το ερωτημα ειναι αν το κανω αυτο θα μας βάλουν οπου υπαρχει θεση ή θα μας χρεωσουν στο γκισέ?????
Όταν κάνεις το τσεκ ιν ηλεκτρονικά, θα σου δώσει θέσεις αυτόματα το σύστημα χωρίς χρέωση. Αν η κράτηση των δυο εισιτηρίων έγινε μαζί τότε θα σας δώσουν διπλανές θέσεις κατά 90 %.
β) οσο αναφορα την ασφάλεια.
Δεν είσαι υποχρεωμένη να αγοράσεις ασφάλεια από τη ράυαν. Εφόσον δεν επιλέγεις κάποια επιπλέον υπηρεσία τότε δεν έχεις λόγο να φοβάσαι για εξτρα χρεώσεις. Μην αγχώνεσαι! Καλό ταξίδι! :)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλημέρα,
Εφόσον έκανες την κράτηση των εισιτηρίων μαζί, όταν κάνεις check in online (υποχρεωτικά, εκτός αν θες να πληρώσεις extra στο αεροδρόμιο) το σύστημα θα σας δώσει διπλανές θέσεις πιθανότατα, μην ανησυχείς.
Όσο για ασφάλειες κτλ, εγώ δεν επιλέγω ποτέ τίποτα παραπάνω, δεν ξέρω αν κάποιος αγοράζει ασφάλεια σε χώρες που δεν είναι υποχρεωτικό.
Όπως λες, θέλεις να ταξιδέψεις με το λιγότερο δυνατό κόστος, οπότε check in online, εκτύπωση των καρτών επιβίβασης σπίτι σου ή στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς, ούτε συγκεκριμένες θέσεις, ούτε ασφάλεια. Και φυσικά ακολουθείς πιστά τους κανονισμούς για τη χειραποσκευή, για να μην έχουμε μετά τις ατέρμονες συζητήσεις του στυλ "στην Αθήνα αφήνουν, στο Λονδίνο ελέγχουν και βάρος, άλλους δεν τους κοίταξαν, γιατί εμένα" κτλ:rolleyes:
Καλά να περάσετε!!!!!:)
 

stgn

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Καλησπέρα,

Αρχές Νοέμβρη έκλεισα μεσω Ryanair 2 εισιτήρια για Βερολίνο. Λόγω ανωτέρας βίας ενδέχεται το δεύτερο άτομο να μην μπορει να ταξιδέψει.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν μπορεί να γίνει αλλαγή στο ένα από τα 2 εισιτήρια και να έρθει κάποιος άλλος στη θέση του,

Ευχαριστώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα,

Αρχές Νοέμβρη έκλεισα μεσω Ryanair 2 εισιτήρια για Βερολίνο. Λόγω ανωτέρας βίας ενδέχεται το δεύτερο άτομο να μην μπορει να ταξιδέψει.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν μπορεί να γίνει αλλαγή στο ένα από τα 2 εισιτήρια και να έρθει κάποιος άλλος στη θέση του,

Ευχαριστώ.
Φθηνότερα θα σου κοστίσει ν΄αγοράσεις καινούριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom