Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Παιδια μια δική μου ερώτηση στα γρήγορα. Ταξιδεύω το Σάββατο με ένα φίλο απο Αλβανια σε εσωτερικό δρομολόγιο Θεσσαλονίκη Αθήνα. Εχει κανονικά διαβατήριο εδώ Ελλάδα προφανώς. Απλα στο τσεκ ιν που εκανα ζητάει να περάσει από το γκισε για visa check όπως αναφέρει και δεν επιτρεπει ηλεκτρονική καρτα επιβίβασης. Τι φαση? Για ποιο λογο το ζητάει αυτό σε δρομολογιο εσωτερικού? Μπορουμε να το παρακαμψουμε και να παμε κατευθειαν στο gate?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μπορουμε να το παρακαμψουμε και να παμε κατευθειαν στο gate?
Πώς θα περάσει ο φίλος σου τον έλεγχο του τσεκ-ιν χωρίς την κάρτα επιβίβασης; Θα πρέπει να περάσει πρώτα απ' το γκισέ. Δεν είναι ούτε δύσκολη ούτε χρονοβόρα διαδικασία.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Thanks για την απάντηση ,αλλά την κάρτα επιβίβασης την εχει,απλα σε έντυπη μορφή και οχι ηλεκτρονικη.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Αυτό υποθέτω και εγώ για ενα ταξιδι εσωτερικού. Και επειδη δεν εχει και νόημα να ειμαστε εκει 2 ωρες πριν μιας και καθε φορα πηγαινω κατευθειαν στην πυλη για επιβιβαση ,για αυτο ρωτάω ,μην φάμε κανενα άκυρο γιατι στο τσατ δεν μπορεσα να βγαλω άκρη. :)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ναι, μωρέ. Είχα κάνει κι εγώ πριν 2-3 χρόνια το ίδιο δρομολόγιο με ράυαν με μία φίλη και τον ανήλικο γιο της (και οι δυο είχαν αλβανικό διαβατήριο). Απλά κοίταξαν τα χαρτιά και τέλος. Δεν θυμάμαι δηλαδή κάποια καθυστέρηση ή κάτι περίεργο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.668
Απλα στο τσεκ ιν που εκανα ζητάει να περάσει από το γκισε για visa check
Μπορουμε να το παρακαμψουμε και να παμε κατευθειαν στο gate?
Αφού σας λέει ότι πρέπει να περάσει από τον γκισέ,εσείς γιατί δεν θέλετε;
5 λεπτά δουλειά είναι.!!!
 

Spyros_Pan

Member
Μηνύματα
16
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γενικα θεμα δεν θα εχει,απλα δεν ξερεις πως σπαει ο διαολος το ποδαρι του.
Στο Ciampino οταν γυρνουσα,ειχανε και την κλασικη μεταλλικη κατασκευη αλλα και ζυγαρια (!!!) για τις χειραποσκευες και το 50αρι επεφτε βροχη...
Γενικα στην Ελλαδα παντως οσες φορες ταξιδεψα ειναι νορμαλ.
+1 και εγώ στο Ciampino πέτυχα το ίδιο σκηνικό. Ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε θα γίνει ένας έλεγχος και θα πέσουν οι χρεώσεις.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα σας, μια καλή μου φίλη έκλεισε αεροπορικά εισιτήρια με ryanair για Ρώμη. Έκανε το λάθος (δεν ξέρω πως τα κατάφερε) να αναφέρει τα ονόματα στα Ελληνικά και σήμερα που πήγαμε να κάνουμε check in στο εισιτήριο που εκτύπωσα βγαίνει άλλα ντάλον τα ονόματα ίσως γιατί δεν αναγνωρίζει την γλώσσα. Γνωρίζει κάποιος αν θα υπάρχει πρόβλημα στο αεροδρόμιο?? Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με την συγκεκριμένη εταιρεία αλλά το ένστικτό μου μου λέει πως σίγουρα ναι..... Please αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει....ευχαριστώ!!!!
 

tmgiorgio24

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
καλησπέρα κοιτάω τιμες απο θεσσαλονική για χανια τέλος ιουλίου αλλα οι τιμές είναι στον θεο.
ειπάρχει περίπτωση να πέσουν ή όσο περναν οι μέρες κ πλησιάζει καλοκαίρι θα ανεβαίνουν κ άλλο?
ξέρει κανένας που ταξιδεύει συχνα να μου πεί?
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.327
Likes
3.460
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Ιούλιος κ Αύγουστος = hot season
Οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.486
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom