Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδιά έκανα και εγώ τώρα chec-in και θα είμαι στη μεσαία θέση για 4 ώρες και κάτι !!δεν το λες και ιδανικό.. μπορώ να αλλάξω τώρα την θέση , γνωρίζετε ?
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδιά έκανα και εγώ τώρα chec-in και θα είμαι στη μεσαία θέση για 4 ώρες και κάτι !!δεν το λες και ιδανικό.. μπορώ να αλλάξω τώρα την θέση , γνωρίζετε ?
Το έκανα εν τέλει.. πλήρωσα 4 ευρώ (το λιγότερο δυνατό που γινόταν) και επέλεξα παράθυρο προς τα πίσω όμως. οι μπροστινές θέσεις στο παράθυρο κόστιζαν 10 ευρώ.. ryanair αθάνατη
 

John Tsoutis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Eγω που θα παω τελη Φλεβαρη, εχω ηδη προμηθευτει με ισοθερμικη καλτσα και χιονοπεδιλα. :p
Ολες οι εποχες παιδια για Ρωμη ειναι φανταστικες. Ο καθενας ομως οπως βολευεται :D
παιδια εστω και καθυστερημενα ενα σχολιο.εχω μεινει στην ρωμη ενα χρονο.Δεν θυμαμαι βαρυ χειμωνα,πολλες βροχες ομως.Θυμαμαι παντως οτι μας εκανε καλες κυριακες για βολτα στο κεντρο.Χιονια και τετοια θα πετυχες φαινεται στο πολικο ψυχος που περασε πριν μερικα χρονια απο την Αθηνα
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Πράγματι βγάζει οπου να ναι τον καθένα.. Εντός Ελλάδος κατα το check in δεν ζητάει ταυτότητα;
Παιδια να σας πω και την δικη μου αποψη.Χθες γυρισα απο Τσιαμπινο με ryanair.Ομολογω πως στον εκεγχο και απο εδω και απο εκει ηταν σαν να μην υπηρχε.Την ταυτοτησα ισα που την κοιταξαν πριν μπουμε στο αεροπλανο,ελεγχος για μεγεθος βαρος χειραποσκευης ανυπαρκτος,η αληθεια ειχα τρομαξει απο το φορουμ οτι στο τσιαμπινο βγαινουν με τις ζυγαριες και πεφτουν τα προστιμα βροχη.Τιποτα σας λεω.Το mobile boarding pass ισχυει κανονικα εκει παρολο που το αεροδρομιο μεχρι το 2015 ηταν στις εξαιρεσεις.Οσον αφορα την κατανομη θεσεων παρολο που ειχαμε με την συζυγο μου ιδια αριθμο κρατησης μας χωρισαν αλλα η τυχη ηταν οτι η διπλανη θεση παρολο οτι μου την εδειχνε κατηλημενη στο τυχαιο τσεκ ιν ηταν κενη και μετα την απογειωση καθησαμε μαζι.Για την επιστροφη επειδη ηταν και βραδυ δεν το ρισκαρα και αγορασαμε δυο διπλανες με 7 ευρω.Για τα αεροπλανα της μια χαρα τα βρηκα ουτε στενες θεσεις ουτε προβλημα χωρου με τα ποδια που ακουω και τις δυο φορες πισω απο την 26 σειρα ταξιδεψα, τι να πω αμα εισαι 190 και 120 κιλα ισως ζοριστεις
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Παιδια να σας πω και την δικη μου αποψη.Χθες γυρισα απο Τσιαμπινο με ryanair.Ομολογω πως στον εκεγχο και απο εδω και απο εκει ηταν σαν να μην υπηρχε.Την ταυτοτησα ισα που την κοιταξαν πριν μπουμε στο αεροπλανο,ελεγχος για μεγεθος βαρος χειραποσκευης ανυπαρκτος,η αληθεια ειχα τρομαξει απο το φορουμ οτι στο τσιαμπινο βγαινουν με τις ζυγαριες και πεφτουν τα προστιμα βροχη.Τιποτα σας λεω.Το mobile boarding pass ισχυει κανονικα εκει παρολο που το αεροδρομιο μεχρι το 2015 ηταν στις εξαιρεσεις.Οσον αφορα την κατανομη θεσεων παρολο που ειχαμε με την συζυγο μου ιδια αριθμο κρατησης μας χωρισαν αλλα η τυχη ηταν οτι η διπλανη θεση παρολο οτι μου την εδειχνε κατηλημενη στο τυχαιο τσεκ ιν ηταν κενη και μετα την απογειωση καθησαμε μαζι.Για την επιστροφη επειδη ηταν και βραδυ δεν το ρισκαρα και αγορασαμε δυο διπλανες με 7 ευρω.Για τα αεροπλανα της μια χαρα τα βρηκα ουτε στενες θεσεις ουτε προβλημα χωρου με τα ποδια που ακουω και τις δυο φορες πισω απο την 26 σειρα ταξιδεψα, τι να πω αμα εισαι 190 και 120 κιλα ισως ζοριστεις
To τσαμπίνο νομιζω είναι το πιο χύμα αεροδρόμιο, δυο φορές που εχω πάει καπως ετσι ηταν και στο αεροπλάνο ανεβαιναν τα παντα χωρις να πει κανενας τιποτα. Ειχα βρει και κατι ελληνες φοιτητες που κουβαλουσαν τη προικα τους και μου ειχαν πει οτι ευτυχως η ryanair δεν ελεγχει και τη προτιμουν γι αυτο κυριως για να κουβαλανε πολλα πραγματα ελευθερα γιατι οι αλλες ελεγχουν τα παντα
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ciampino περσι το Φλεβαρη παντως εριχναν προστιμα βροχη οταν επεστρεφα Θεσσαλονικη.
Μην επαναπαυεστε παιδια παντως διοτι ο Ελληνας ακομα και οταν παραβαινει τους περιορισμους παντα βρισκει να γκρινιαξει.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ciampino περσι το Φλεβαρη παντως εριχναν προστιμα βροχη οταν επεστρεφα Θεσσαλονικη.
Έτσι ακριβώς! Όλες οι βαλίτσες περνούσαν "face control" και οι ιδιοκτήτες όσων θεωρούνταν "'ύποπτες"-παραφουσκωμένες καλούνταν να τις "ξεφουσκώσουν". Έτσι κάποιοι βρέθηκαν να φοράνε 2-3 πουλόβερ για να γλυτώσουν το πρόστιμο.
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Έτσι ακριβώς! Όλες οι βαλίτσες περνούσαν "face control" και οι ιδιοκτήτες όσων θεωρούνταν "'ύποπτες"-παραφουσκωμένες καλούνταν να τις "ξεφουσκώσουν". Έτσι κάποιοι βρέθηκαν να φοράνε 2-3 πουλόβερ για να γλυτώσουν το πρόστιμο.
Και ο ελεγχος απο Αθηνα για Ρωμη ηταν χαλαρος.Ουτε στην ταυτοτητα εδωσαν σημασια,μονο που μας ζητησαν να βαλουν την βσλιτσα στο αμπαρι αλλα να πω την αληθεια υπηρχαν πολλοι που ειχαν εισητηριο με προτεραιοτητα.Θα ελεγα πως στο θεμα αποσκευης οι ελληνες ηταν αρκετα συνεπεις.Ηταν κατι τουριστριουλες των οποιων οι χειραποσκευες εβγαζαν ματια,χωρουσε η δικια μου και αλλη τοση στην βαλιτσα τους και να φανταστεις εχω την ακριβη διασταση της ryanair
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Τον Μάιο που πετάξαμε από Τσιαμπίνο γινόταν φουλ έλεγχος. Μάς ζήτησαν να τοποθετήσουμε τη χειραποσκευή στο ειδικό κουτί... χώρεσε βεβαια, αλλά μου έκανε εντύπωση που παρόλο που ήταν μικρή θέλανε να την τσεκάρουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.340
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom