Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Μέχρι και πριν 15 λεπτά κοίταγα εισιτήρια για Ρωμη για 10 - 16 Νοέμβρη. Η τιμή που μου έβγαζα η Ryanair ήταν 70€ για δύο άτομα πήγαινε έλα. Τώρα η τιμή μέσα σε 15 λεπτά πήγε στα 107€. Είναι λογικό?
Απόλυτα λογικό, και μπορεί να μπεις αύριο και να κάνουν 65€. Μου έχει τύχει πολλές φορές. Δες μήπως έχει μόνο ένα φθηνό εισιτήριο και γι αυτό σου βγάζει την αυξημένη τιμή. Συνήθως αυτό ελέγχω και βγάζω ξεχωριστές κρατήσεις γιατί μπορεί πχ το πρώτο εισιτηριο να κάνει 35€ και το δεύτερο 55. Αν βάλεις δυο μαζί θα στα βγάλει και τα δύο 55€ οπότε χάνεις ενα 20ρικο
 

Harry59

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ήθελα την άποψη σας. Η Aegean 11/07 εχει την πτήση για Ρώμη 50 ευρώ περιπου. Να κλεισω να πάω με Αegean και να επιστρέψω με Ryan; Θα έχω πρόβλημα; Εχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα;


Εδω λένε
λες οι πτήσεις της Ryanair μπορούν να αλλάξουν σε όλες τους τις παραμέτρους, αλλά δεν μπορούν να ακυρωθούν. Κατά συνέπεια οι επιβάτες δεν απαιτείται να ειδοποιήσουν αν δεν είναι σε θέση να ταξιδέψουν με τις πτήσεις που έγινε κράτηση. Επιβάτες που δεν χρησιμοποιούν την εξερχόμενη πτήση τους μπορούν να χρησιμοποιήσουν την πτήση επιστροφής. Οι ημερομηνίες/ώρες/δρομολόγια πτήσης της Ryanair μπορούν να αλλάξουν έως και 4 ώρες πριν την ώρα αναχώρησης της πτήσης μέσω της εφαρμογής Διαχείριση της κράτησης μου της ιστοσελίδας. Αλλαγές ονομάτων μπορούν να γίνουν έως και 4 ώρες πριν την εξερχόμενη πτήση.

Αν δεν χρησιμοποιήσετε την πτήση που κλείσατε, ο ναύλος, οι επιβαρύνσεις και οι χρεώσεις δεν επιστρέφονται, αλλά μπορείτε να καταθέσετε γραπτή αίτηση εντός ενός μηνός από την ημερομηνία του αρχικού ταξιδιού για την επιστροφή τουΚυβερνητικού φόρου που καταβλήθηκε. Οι επιστροφές κυβερνητικών φόρων υπόκεινται σε αμοιβή διαχείρισης. Κάντε κλικ εδώ για πληροφορίες σχετικά με τη χρέωση. Αν το ποσό επιστροφής είναι μικρότερο της αμοιβής διαχείρισης που ισχύει, δεν θα γίνει επιστροφή.
https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...refunds/can-i-cancel-my-booking-before-travel
Aλλαγες ονοματων,ημερομηνιων κλπ κοστιζουν περισσοτερο απο το να αγορασεις νεο εισητηριο,συνηθως στην ακυρωση το ποσο που επιστρεφεται ειναι οι φοροι αεροδρομιου και τιποτα αλλο,η Ryanair προσγειωνεται και απογειωνεται απο το Ciambino που ειναι πιο μακρυα σε σχεση με το Fiumicino.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα! Πάω να πληρώσω τα εισιτήρια και μου βγάζει αυτό:

Δεν μπορείτε να κάνετε check-in ενώ υπάρχουν αντικείμενα στο καλάθι σας. Εξοφλήστε τυχόν αντικείμενα σε εκκρεμότητα πριν κάνετε check-in

Στο καλάθι έχω τα εισιτήρια, τις θέσεις και την προτεραιότητα με την βαλίτσα!

EDIT: Βγήκα ξανά μπήκα και έγινε!
 
Last edited:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Θελω να δω εαν αξιζει ενα ταξιδι να παω πχ Βαρσοβια και να γυρισω απο Κρακοβια, η το αναποδο.
Το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν βαζω απο Κρακοβια για Αθηνα μου δινει τιμες σε Ζλοτι και οχι σε ευρω, ειμαι κανονικα loged in με τον λογαριασμο μου. Παρολαυτα δεν βλεπω καπου να γυρναει σε ευρω.
Πως το κανω ξερει κανεις;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Εγώ, όσες φορές έχει χρειαστεί να το κάνω, πληρώνω σε ξένο νόμισμα (με πιστωτική που δεν έχει πρόσθετα τέλη μετατροπής συναλλάγματος). Συνήθως όμως η επιβάρυνση δεν ξεπερνά το 2,5% της τιμής.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Θελω να δω εαν αξιζει ενα ταξιδι να παω πχ Βαρσοβια και να γυρισω απο Κρακοβια, η το αναποδο.
Το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν βαζω απο Κρακοβια για Αθηνα μου δινει τιμες σε Ζλοτι και οχι σε ευρω, ειμαι κανονικα loged in με τον λογαριασμο μου. Παρολαυτα δεν βλεπω καπου να γυρναει σε ευρω.
Πως το κανω ξερει κανεις;
Συμφέρει και βολεύει,εγώ αυτό έκανα! Οι τιμές από Κρακοβία ή από Βαρσοβία,αν κλείσεις τα εισιτήρια ξεχωριστά δηλαδή,βγαίνουν σε Ζλότι. Απόσο είχα δει κ εγώ δεν άλλαζε αλλά σιγα δεν έγινε κ κάτι.

Αλήθεια θα ξαναπετάξεις με Ryanair??
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Φυσικα και θα ξαναπεταξω με Ryanair, δεν αυξηθηκε ο μισθος μου επειδη η Ryanair θελει "να βελτιωσει την εμπειρια πελατη και οχι να αυξησει τα κερδη της"
Φυσικα θα συνεχισω να τους κραζω
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Δεν έκραζες απλά,ειχες πει οτι δεν θα ξαναπεταξεις μαζι της αν δεν κάνω λάθος!
 

maria_ver

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ευρώ ίσως.Αφου κάνω την κράτηση με τον λογαριασμό μου μπαίνοντας από την ελληνική έκδοση της ιστοσελίδας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom