Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στην εφαρμογή της εταιρείας έχει την νέα ώρα..... αυτό άλλαξε όταν σήμερα αγόρασα priority και σε μηχανές αναζήτησης πλέον για τον γυρισμό έχει δύο πτήσεις για 19 Απριλίου 6.40 και 7.15... κάποιο μεηλ δεν μου ήρθε κοίταξα...
Σίγουρα θα σου έρθει email στο οποίο θα σου ζητάει να αποδεχτείς την αλλαγή της ώρας.
Μου έχει συμβεί μερικές φορές στη Ryan αλλά και στην Aegean/ΟΑ. Νομίζω ότι υπόκειται στους κανονισμούς ότι πρέπει να αποδεχτείς την αλλαγή.
Δεν είναι απαραίτητο ότι έπρεπε να έχει έρθει ήδη το email, μπορεί και μέρες μετά την αλλαγή.
 

pan82

Member
Μηνύματα
619
Likes
767
καλημέρα... μετά την κράτηση σου δίνει την δυνατότητα να αγοράσειςpriority με χειραποσκευη,την βαλίτσα καμπίνας να την φέρεις πάνω ..
φυσικά για όσο καιρό έχει διαθεσιμότητα σε priority σου βγάζει την επιλογή στη κράτηση να τη προσθέσεις
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλημέρα.. είχα μια ακύρωση πτήση από Απρίλιο.. έκανα προσπάθειες για refund αλλά τίποτα.. σήμερα αποφάσισα να κάνω χρήση το voucher που μου στείλανε στο μεηλ αλλα δεν ξέρω την διαδικασία πως γίνεται?? Μου βγάζει αυτό στην φωτό. Τον αριθμό voucher που τον βάζω όταν θέλω να κλείσω μια πτήση ώστε να μου αφαιρεθούν τα χρήματα η να πληρώσω την διαφορά?
Screenshot_2020-06-18-12-18-46-412_com.android.chrome.jpg
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλημέρα.. είχα μια ακύρωση πτήση από Απρίλιο.. έκανα προσπάθειες για refund αλλά τίποτα.. σήμερα αποφάσισα να κάνω χρήση το voucher που μου στείλανε στο μεηλ αλλα δεν ξέρω την διαδικασία πως γίνεται?? Μου βγάζει αυτό στην φωτό. Τον αριθμό voucher που τον βάζω όταν θέλω να κλείσω μια πτήση ώστε να μου αφαιρεθούν τα χρήματα η να πληρώσω την διαφορά? View attachment 319536
Καλημέρα. Νομίζω ότι αυτό δεν είναι το voucher. Αλλά το αποδεικτικό της υποβολής αιτήματος για voucher.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλημέρα. Νομίζω ότι αυτό δεν είναι το voucher. Αλλά το αποδεικτικό της υποβολής αιτήματος για voucher.
Στο μεηλ που στείλανε Αριθμόςvoucher κ ότι έχει ησχυει για ένα χρόνο..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Οταν θα πας να κλείσεις νέα πτήση, στο τελευταίο βήμα της πληρωμής έχει μια επιλογή, πάνω από τον τρόπο πληρωμής, που λέει "Redeem Gift Vouchers, αν την πατήσεις έχεις τις εξής επιλογές: 1)Flight Credit 2)Voucher. Στο 2) βάζεις απλά τον αριθμό που σου στείλανε και τα χρήματα αφαιρούνται από το συνολικό ποσό.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εγώ δεν έκανα αίτημα για voucher, αλλά κράτησα το δικαίωμα αλλαγής του εισιτηρίου, με ενδεχόμενο να χαθεί εντελώς. Ψάχνω να βρω πιθανό προορισμό για να το αντικαταστήσω.
Έχει προχωρήσει κανείς σε δωρεάν αλλαγή;
 

Xariskoutr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Έχω πρόβλημα με το voucher στην Ryanair.Ειχα κλείσει εισιτήρια για 2 άτομα πριν από covid,έγιναν οι ακυρώσεις και μου έστειλε τα 2 vouchers.Ενω προσπαθώ να κλείσω τώρα εισιτήρια δέχεται μόνο το 1.Για το δεύτερο μου λέει ότι δεν αντιστοιχεί το όνομα με τον κωδικό του voucher. Ξέρει κάποιος τι να κάνω?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα και χρονια πολλα!!! Χριστος ανεστη! Επειδη κλεινω για Ιουλιο για Μαλτα κια τα πραγματα ειναι ακομα επιφοβα.... Μπορω να κλεισω τωρα μονο σακιδιο 20*25 και να βαλω μετα βαλιτσα cabin size? ωστε αν ακυρωθει το ταξιδι και χασω τα χρηματα να ειναι λιγοτερο το ποσο... ? η ιατρικη ασφαλιση λεει; ποτε μου δεν εκλεινα.... αν σου τυχει κατι πας παλι σε δημοσιο νοσοκομειο ετσι; (εμβολιασμονοι μεχρι τοτε πληρως)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Α! Γίνεται κ online! Τέλεια!
Οσο αφορα την ιατρικη καλυψη ,θα βγαλεις την Ευρωπαικη καρτα υγειας - online μαλιστα - και δεν πληρωνεις μια ,αν σου τυχει κατι στα ξενα.
Ευχαριστώ
 

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Γεια σας!! Ηθελα να σας ρωτησω, εκλεισα εισητηρια με ραινεαρ μονο με μια μικρη τσαντα. Μεχρι περυσι που ειχα ταξιδεψει παλι με μικρη τσαντα ειχα παρει μαζι μου μια σχολικη τσαντα για να μπει κατω απο το καθισμα και μια μικρη τσαντουλα απο αυτες τις γυναικειες που εβαζα τα προσωπικα μου αντικειμενα και την ειχα στο καθισμα μαζι μου. Γνωριζετε αν τωρα λογω κοβιντ έχει αλλαξει κατι ως προς τον κανονισμο και δεν δεχτουν ουτε την μικρη γυναικεια τσαντουλα και την θεωρησουν ως εξτρα; Σας ευχαριστω πολυ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.443
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom