Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

kafros

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
εστειλα email και μου απαντησαν αυτο :

Dear Customer,
Kindly be informed that flights from Thessaloniki (SKG Airport) for May 2024 are available for bookings.
The unavailability of flight dates for May 2024 on our website is as a result of a system booking error, kindly provide your travel details below to book a ticket.

- Passenger full names
- Departure city
- Destination city
- Departure date
- Return date
- Fare

Kind Regards,
George
Customer Relations Coordinator

Ryanair Customer Service
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους. Βλέποντας κάποια βίντεο παρατηρώ ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται επειδή δεν έχει κλείσει συγκεκριμένη θέση στο αεροπλάνο. Πηγαίνουν λέει στο αεροδρόμιο έχοντας κάνει κανονικά τσεκ ιν στον χρόνο που πρέπει και εκεί τους λένε ότι δε χωράνε στο αεροπλάνο και θα μπουν μονάχα όσοι έχουν κλείσει θέση. Μετά βέβαια τους δίνουν κάποια αποζημίωση και τους βάζουν να πετάξουν με άλλο αεροπλάνο ίσως με 2-3 στάσεις. Έτσι έχω αγχωθεί για το ταξίδι που κλείσαμε τέλη Φεβρουαρίου και σκέφτομαι. Γίνεται να μπω τώρα και να δηλώσω θέσεις; Έχετε γνώση για το ζήτημα;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους. Βλέποντας κάποια βίντεο παρατηρώ ότι πολύς κόσμος ταλαιπωρείται επειδή δεν έχει κλείσει συγκεκριμένη θέση στο αεροπλάνο. Πηγαίνουν λέει στο αεροδρόμιο έχοντας κάνει κανονικά τσεκ ιν στον χρόνο που πρέπει και εκεί τους λένε ότι δε χωράνε στο αεροπλάνο και θα μπουν μονάχα όσοι έχουν κλείσει θέση. Μετά βέβαια τους δίνουν κάποια αποζημίωση και τους βάζουν να πετάξουν με άλλο αεροπλάνο ίσως με 2-3 στάσεις. Έτσι έχω αγχωθεί για το ταξίδι που κλείσαμε τέλη Φεβρουαρίου και σκέφτομαι. Γίνεται να μπω τώρα και να δηλώσω θέσεις; Έχετε γνώση για το ζήτημα;
Που τα βλέπετε αυτά τα βίντεο;
Θέση μπορείτε να αγοράσετε όποτε θέλετε. Μπαίνετε με τον κωδικό της κράτησης σας και κάνετε επεξεργασία και μπορείτε να αγοράσετε θέση ή να προσθέσετε αποσκευές ή να προσθέσετε άλλες υπηρεσίες που θέλει να πουλήσει η εταιρεία.
Επίσης αυτά που αναφέρετε δεν τα συναντάς συχνά αλλά μπορεί και να τύχει overbooking σε πτήση.
Σίγουρα θα αισθάνεστε πιο ήσυχη εάν αγοράσετε έστω μια φθηνή θέση, αλλά και πάλι μπορείτε να την αποκτήσετε έγκαιρα όταν ανοίξει το check in.
Εγώ αγοράζω πάντα θέση γιατί θέλω να κάθομαι με την παρέα μου και όχι να ταξιδεύουμε χώρια εξαιτίας της τυχαίας εκχώρησης θέσης που γίνεται δωρεάν κατά το check in.
 

Dimitris98

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπεραα σας ταξιδεύω με την εταιρία Ryanair και στην ταυτότητα που μου ζήτησε να γράψω έγραψα μόνο τους αριθμούς και όχι τα αρχικά γράμματα.Θα έχω πρόβλημα;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Καλησπεραα σας ταξιδεύω με την εταιρία Ryanair και στην ταυτότητα που μου ζήτησε να γράψω έγραψα μόνο τους αριθμούς και όχι τα αρχικά γράμματα.Θα έχω πρόβλημα;
Δεν εχει σημασια τι γραψατε. Εξαλλου θα μπορουσατε να εχετε αλλαξει ταυτοτητα μεχρι να ταξιδεψετε.
Σημασια εχει να εχετε καταλληλα εγγραφα μαζι σας οταν ταξιδευετε.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.920
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπεραα σας ταξιδεύω με την εταιρία Ryanair και στην ταυτότητα που μου ζήτησε να γράψω έγραψα μόνο τους αριθμούς και όχι τα αρχικά γράμματα.Θα έχω πρόβλημα;
Νομίζω πως μπορείς να το αλλάξεις μπαίνοντας στο προφίλ σου.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.070
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Νομίζω πως μπορείς να το αλλάξεις μπαίνοντας στο προφίλ σου.
Στο προφίλ αλλάζεις τα στοιχεία που έχεις αποθηκεύσει και όχι αυτά που έχεις βάλει κατά το τσεκ ιν.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπεραα σας ταξιδεύω με την εταιρία Ryanair και στην ταυτότητα που μου ζήτησε να γράψω έγραψα μόνο τους αριθμούς και όχι τα αρχικά γράμματα.Θα έχω πρόβλημα;
Ryan οριακά βλέπουν το όνομα σου και τη φωτο κατά το boarding δε νομίζω να ασχοληθούν με τα αρχικά γράμματα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλησπεραα σας ταξιδεύω με την εταιρία Ryanair και στην ταυτότητα που μου ζήτησε να γράψω έγραψα μόνο τους αριθμούς και όχι τα αρχικά γράμματα.Θα έχω πρόβλημα;
Αν δεν παραδωσεις βαλιτσα η δεν σκασει κανενα περιεργο σκηνικο, πχ λαθος οριο χειραποσκευης να σε ξεψαχνιζουν και γενικα περασεις αθορυβα απο το gate δεν θα ασχοληθει κανεις.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους.
Σε μελλοντικό ταξίδι στο οποίο έχω αγοράσει θέσεις για την αναχώρηση κ την επιστροφή μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω check in και στις δυο πτήσεις.
Έχει σημασία αν το κάνω τώρα, 1 μήνα πριν, ή 10 μέρες πριν την πτήση;
 

L33T

Member
Μηνύματα
57
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Καλησπέρα σε όλους.
Σε μελλοντικό ταξίδι στο οποίο έχω αγοράσει θέσεις για την αναχώρηση κ την επιστροφή μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω check in και στις δυο πτήσεις.
Έχει σημασία αν το κάνω τώρα, 1 μήνα πριν, ή 10 μέρες πριν την πτήση;
Όχι, απλά σιγουρέψου οτι ΔΕΝ θα κάνεις σε μικρότερο window από 24 ώρες το Online check-in σου :)
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Όχι, απλά σιγουρέψου οτι ΔΕΝ θα κάνεις σε μικρότερο window από 24 ώρες το Online check-in σου :)
Ευχαριστώ πολύ @L33T . Υπάρχει λόγος για τις 24 ώρες; Σε ρωτάω γιατί η μία οικογένεια έχει κλεισμένα εισιτήρια ενώ η δεύτερη όχι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom