Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Γεια σας.Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα γιατι ταξιδευω για Ρωμη σε λιγες μερες
1)μπορω να αγορασω πραγματα απο τα αφορολογιτα του αεροδρομιου Θεσ/κης η επειδη εχω μια χειραποσκευη δεν επιτρεπεται και δευτερη σακουλα(γιατι μεσα στην χειραποσκευη σιγουρα δεν θα χοραει) και θα με χρεωσουν εξτρα και
2)κρουασαν ,σοκολατες παιρναν απο τον ελεγχο η τα κρατανε
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Γεια σας.Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα γιατι ταξιδευω για Ρωμη σε λιγες μερες
1)μπορω να αγορασω πραγματα απο τα αφορολογιτα του αεροδρομιου Θεσ/κης η επειδη εχω μια χειραποσκευη δεν επιτρεπεται και δευτερη σακουλα(γιατι μεσα στην χειραποσκευη σιγουρα δεν θα χοραει) και θα με χρεωσουν εξτρα και
2)κρουασαν ,σοκολατες παιρναν απο τον ελεγχο η τα κρατανε
1) μπορείς αν τα στριμώξεις μέσα, ή το βάλεις μέσα σε τσέπες από μπουφαν
2) περνάνε
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
HELP

Εκει που ζηταει mobile number βαζω στο πρωτο κουτακι greece 30 , στο δευτερο τιποτα και παω να βαλω στο τριτο κουτακι τον αριθμο απο το κινητο μου τηλέφωνο και σταματαει στα 8 ψηφια και δεν παιρνει τα 2 τελευταια. Τι κάνω λάθος?

Συγνωμη που το ρωταω και εδω αλλα βιαζομαι να κλεισω και αναμενω μια γρηγορη λυση και απαντηση.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ησύχασε άνθρωπε μου, με την Ryanair πετάς, δε φτιάχνεις πυρηνικό αντιδραστήρα από κουτάκια μπύρας.

ένα μνμ φτάνει, δε χρειάζονται παραπάνω
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εκει που ζηταει mobile number βαζω στο πρωτο κουτακι greece 30 , στο δευτερο τιποτα και παω να βαλω στο τριτο κουτακι τον αριθμο απο το κινητο μου τηλέφωνο και σταματαει στα 8 ψηφια και δεν παιρνει τα 2 τελευταια. Τι κάνω λάθος?
Bάλε όσα νούμερα χωράει στο δεύτερο κουτάκι (εν είδει τοπικού κωδικού) και τα υπόλοιπα στο τρίτο. Και μην ανησυχείς, η Ryanair δεν πρόκειται να κάτσει να ξοδευτεί καλώντας το κινητό σου, είναι τελείως τυπικό.

1)μπορω να αγορασω πραγματα απο τα αφορολογιτα του αεροδρομιου Θεσ/κης η επειδη εχω μια χειραποσκευη δεν επιτρεπεται και δευτερη σακουλα(γιατι μεσα στην χειραποσκευη σιγουρα δεν θα χοραει) και θα με χρεωσουν εξτρα...
To έχω ξαναποστάρει αλλά είναι ο μόνος τρόπος να περάσεις αφορολόγητα με τη Ryanair. Aπαραίτητο αξεσουάρ το ειδικό δεκαεπτάτσεπο τζάκετ του κυρίου.

How, with the help of a 17-pocket jacket, I beat Ryanair at their own game | Mail Online

ai.dailymail.co.uk_i_pix_2010_07_07_article_0_0A53E155000005DC_327_468x339.jpg


Oι τιμές ξεκινάνε από £17.84.

[ame="http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0021AFCPU/ref=s9_simh_gw_p193_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1ED729KAG2PVSBJJM1FM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467198433&pf_rd_i=468294"]http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0021AFCPU/ref=s9_simh_gw_p193_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1ED729KAG2PVSBJJM1FM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467198433&pf_rd_i=468294
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Πέραν από τη χειραποσκευή, που φαντάζομαι δεν πληρώνουμε για αυτήν, πόσες ταξιδιωτικές βαλίτσες μπορώ να πάρω? πχ μπορώ να πληρώσω για 2? μια των 20Κg και μια των 15Κg? και πόσο θα κοστίσει αυτό αν γίνεται?
επίσης πόσα κοστίζει το κάθε έξτρα κιλό;
Επειδή τώρα έχει αρχίσει να κάνει και στην πόλη μου πτήσεις αυτή η εταιρία αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με τα κιλά..
ευχαριστώ πολύ!!!
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
ναι το έχω δει αυτό και πριν αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω..
γτ όταν πάω να κλείσω το εισιτήριο δεν έχει πουθενά επιλογή για 2η βαλίτσα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι το έχω δει αυτό και πριν αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω..
γτ όταν πάω να κλείσω το εισιτήριο δεν έχει πουθενά επιλογή για 2η βαλίτσα
ποιο φθηνό θα σου βγει, να πάρεις ένα δεύτερο άτομο, το οποίο, θα πάρει την δεύτερη βαλίτσα σου μαζί του, παρά να πληρώσεις υπέρβαρο στην Ryanair
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
ισχύει ότι κάθε έξτρα κιλό κοστίζει 20ευρώ;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom