Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ε αν δεν ειναι τόσο χάλια όσο στα ΚΤΕΛ, οκ! Παλεύεται το πράγμα :)
Αν και μόλις βρηκα μια προσφορά με british.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
πήρα τηλέφωνο σε πρακτορείο και μου λένε ότι δεν γίνεται να προσθέσεις και 2η ταξιδιωτική..ενώ στην ιστοσελίδα της εταιρίας αν κατάλαβα καλά μπορείς να προσθέσεις μια 2η 15κιλών...
τι ισχύει τλκ?
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
πήρα τηλέφωνο σε πρακτορείο και μου λένε ότι δεν γίνεται να προσθέσεις και 2η ταξιδιωτική..ενώ στην ιστοσελίδα της εταιρίας αν κατάλαβα καλά μπορείς να προσθέσεις μια 2η 15κιλών...
τι ισχύει τλκ?
Μπορείς να έχεις μία χειραποσκεύη έως 10 κιλά (και στις διαστάσεις που προαναφέρθηκαν) και έξτρα είτε μία των 15 κιλών (πληρώνεις 30 ευρώ επιπλέον) είτε μία των 20 κιλών (πληρώνεις 50 ευρώ επιπλέον).
Απ'όσο γνωρίζω άλλη επιλογή δεν υπάρχει. Οπότε επιλέγεις, είτε 25 κιλά συνολικά, είτε 30 κιλά συνολικά. Ε νομίζω καλά είναι!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ε αν δεν ειναι τόσο χάλια όσο στα ΚΤΕΛ, οκ! Παλεύεται το πράγμα :)
Αν και μόλις βρηκα μια προσφορά με british.
Ο φίλος μου με 1,85 ζορίζεται λιγάκη στη ryan, για πτήση άνω της μίας ώρας. Φροντίζουμε πάντα να καθόμαστε στις θέσεις της εξόδου κινδύνου, όπου έχεις άπλετο χώρο στα πόδια. Συμβουλή μου να κάνετε το ίδιο, αλλιώς ενδέχεται να ζοριστεί. Απλώς φροντίστε να είστε λίγο πιο έγκαιρα στην ουρά της επιβίβασης για να προλάβετε τις θέσεις (αν και δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα, γενικά ο κόσμος δεν προτιμά να κάθεται εκεί).
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Μπορώ να στείλω τη βαλίτσα μου με την Ryanair και εγώ να πάω με το ΚΤΕΛ;
 

sovatepi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πετάω με ryanair σε λίγες μέρες. Όταν έκλεισα τα εισιτήρια έβαλα ότι θα έχω βαλίτσα 15 κιλών. Τελικά θα είναι πιο βαριά. Θα με χρεώσουν πολύ στο αεροδρόμιο που θα ξεπεράσω το όριο; Πληρώνω εξτρά κάθε παραπάνω κιλό;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.474
Likes
28.918
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
10 κιλά εδώ, 20 κιλά εκεί, και πηγαίνεις ταξίδι με τη ζυγαριά σου....
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πετάω με ryanair σε λίγες μέρες. Όταν έκλεισα τα εισιτήρια έβαλα ότι θα έχω βαλίτσα 15 κιλών. Τελικά θα είναι πιο βαριά. Θα με χρεώσουν πολύ στο αεροδρόμιο που θα ξεπεράσω το όριο; Πληρώνω εξτρά κάθε παραπάνω κιλό;
Φυσικά θα σε χρεώσουν έξτρα, γι'αυτά ζούνε :xmas_biggrin:
Υπολόγισε 20 ευρώ κάθε επιπλέον κιλό. Και σοβαρολογούν.

Information on Checked Baggage Fees
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Πετάω με ryanair σε λίγες μέρες. Όταν έκλεισα τα εισιτήρια έβαλα ότι θα έχω βαλίτσα 15 κιλών. Τελικά θα είναι πιο βαριά. Θα με χρεώσουν πολύ στο αεροδρόμιο που θα ξεπεράσω το όριο; Πληρώνω εξτρά κάθε παραπάνω κιλό;
https://www.bookryanair.com/SkySales/FRManageBooking.aspx?culture=en-ie&lc=en-ie

άμα δε κάνω λάθος, μπορείς εδώ να αλλάξεις την βαλίτσα σου από 15 κιλά σε 20 (με το αζημίωτο πάντα), άλλα ποιο φθηνό θα σου βγει από το υπέρβαρο
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πετάω με ryanair σε λίγες μέρες. Όταν έκλεισα τα εισιτήρια έβαλα ότι θα έχω βαλίτσα 15 κιλών. Τελικά θα είναι πιο βαριά. Θα με χρεώσουν πολύ στο αεροδρόμιο που θα ξεπεράσω το όριο; Πληρώνω εξτρά κάθε παραπάνω κιλό;
Να τα φορέσεις διπλά και τριπλά όλα!

(πείτε με όπως θέλετε, αλλά στις εσωτερικές στην Αμερική, μέχρι μέσα στο μπουφάν, κάτω απ'τις αμασχάλες και...-όχι αλλού, μέχρι εκεί- είχα βάλει πράγματα!!)
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Yπάρχει συγκεκριμένο ποσό που μπορεί να φτάσει κάθε εισιτήριο; εννοώ μπορεί να υπάρξει εισιτήριο που να ξεπεράσει και τα 70ευρώ;...επειδή δεν είμαι τελείως σίγουρη για τις ημερομηνίες που θέλω..και 3 μέρες τώρα που παρακολουθώ τις τιμές, από 19 ξεκίνησε και στα 40 βρίσκεται τώρα...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.404
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom