Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

gokaterina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 8 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ RYAIRAIR? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΜΜΙΑ ΤΥΧΗ. ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΠΤΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms

Οσο για την ερώτησή σου, δες κάποιες απαντήσεις εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Τάδε-Έφη-ryanair.36295/page-36#post-484727
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
παιδια.εκλεισα 3 ταξιδια με ryan...οσον αφορα τα 2 τελευταια.. (εσωτερικου) μου εστειλαν στο μειλ αποδειξη αγορας... για το πρωτο ομως (προς εξωτερικο) δεν μου εχει ερθει αποδειξη... γιατι αυτο??
η αγορα ισχυει?
 

CitizenErased

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξιδευω απο το Στανστεντ με Ryanair για Ελλαδα. Η απορια μου ειναι, αν θα μου δωσουν σακουλακι να βαλω μεσα τα μπουκαλακια με τα υγρα. Ειναι δωρεαν?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι , θα σου δώσουν και είναι δωρεάν.
 

mbrunel

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Μέχρι πρόσφατα (1 μήνα πριν) ήταν 1 λίρα τα διαφανή σακουλάκια στο Stansted
Δε ξέρω αν το έχουν αλλάξει τώρα αλλά για πολλά χρόνια τόσο είναι ...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μέχρι πρόσφατα (1 μήνα πριν) ήταν 1 λίρα τα διαφανή σακουλάκια στο Stansted
Δε ξέρω αν το έχουν αλλάξει τώρα αλλά για πολλά χρόνια τόσο είναι ...
εννοείς ότι τα αγόραζες από κάποιο σημείο πώλησης ή πλήρωνες 1 λίρα στον ελεγκτή που σου το έδινε για να βάλεις τα χύμα μπουκαλάκια που έβρισκε στον έλεγχο.??
 

mbrunel

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Εάν δεν έχεις δικό σου σακουλάκι (πρέπει να είναι διάφανο και χωρίς γράμματα επάνω), τότε σου δίνουν κατά τον έλεγχο των αποσκευών. Σου το δίνουν οι υπάλληλοι του αεροδρομίου που βρίσκονται στον έλεγχο και το κάθε σακουλάκι κοστίζει μία λίρα (περίπου ένα ευρώ). Κουβέντα να γίνεται, μικρό το ποσό δεν είναι για να σκάει κανείς :)
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Το αγοράζεις ,λίγο πριν περάσεις τον έλεγχο των χειραποσκευών, ρίχνοντας ένα κέρματα της μίας λίρας σε αυτόματο μηχάνημα και είναι κλεισμένο σε διαφανές μπαλάκι.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
παιδια.εκλεισα 3 ταξιδια με ryan...οσον αφορα τα 2 τελευταια.. (εσωτερικου) μου εστειλαν στο μειλ αποδειξη αγορας... για το πρωτο ομως (προς εξωτερικο) δεν μου εχει ερθει αποδειξη... γιατι αυτο??
η αγορα ισχυει?
Ισχύει.... απόδειξη στέλνουν μονο οταν ειναι εσωτερικο
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
αα ωραια ευχαριστω πολυ! :)
 

Dimitrisp14

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ετοιμάζομαι να κάνω το πρώτο μου ταξίδι με την Ryanair (για Βαρκελώνη) και έχω μια βασική απορία.Αν και διάβασα τα σχετικά topics δεν έβγαλα άκρη. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ισχύει με τις χρεώσεις των 6 ευρώ ανά πτήση ανάλογα με το είδος της κάρτας που θα χρησιμοποιήσεις για την κράτηση. Λένε οτι μπορείς να κλείσεις μόνο με MASTERCARD PREPAID. Ισχύει αυτό?
Εγώ έχω μία PREPAID VISA της τράπεζας κύπρου και μία εθνοcash plus MAESTRO της εθνικής τράπεζας.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια από αυτές τις 2 χωρίς να χρεωθώ extra ή πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα?
Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει από προσωπική εμπειρία?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom