Ερωτησεις για Ρωμη

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Θέλω τη γνώμη σας! Για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία προτείνετε Ρώμη ή βόρεια Ιταλία;
Εξαρταται ποσες μερες εχεις.Οι ωραιοτερες πολεις ειναι η Ρωμη,που χρειαζεσαι 1 βδομαδα οπωσδηποτε,αλλα και η Βενετια και η Φλωρεντια,που σε 4 η 5 μερες την καθε μια εχεις παρει μια καλη γευση.Αλλα ολη η Ιταλια ειναι πανεμορφη.Ξεκινα εσυ,και με τα χρονια μπορεις να δεις και τα υπολοιπα:D
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Γνώμη μου να ξεκινήσεις με Ρώμη και μετά βλέπεις και τα υπόλοιπα...
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Σας ευχαριστώ. Λίγο προβληματίστηκα προς το τέλος αλλά εντάξει!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.349
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αλλο ενα μνημειακο ποστ με τη συνηθη φιρμα..ξεχειλιζει ευφυιας, αριστο-αν κ με πονεσε η κοιλια μου απο τα γελια..
πες και δυο λογακια να συνεχισουμε το γελιο...Τορινο να μη χασει το μυθικο Lingotto, Genova τους ντοκους της Grimaldi και Μπολονια για μορταδελα...
Έχεις πάει?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
στη Γενοβα 3-4 φορες, Μπολονια 2. ειδα κ το Lucio κιολας τη μια. στο Τορινο σταματησαν τις προσληψεις στη Φιατ κ δεν προλαβα. οποτε ξαναπαρουν φαναρτζηδες θα τρεξω.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
στη Γενοβα 3-4 φορες, Μπολονια 2. ειδα κ το Lucio κιολας τη μια. στο Τορινο σταματησαν τις προσληψεις στη Φιατ κ δεν προλαβα. οποτε ξαναπαρουν φαναρτζηδες θα τρεξω.
Να ρωτήσω κάτι αδιάκριτο; Μένεις μόνιμα στην Ιταλία; Και αν ναι που; Ρώμη;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.215
Και εγώ θα πρότεινα μάλλον Ρώμη για αρχή αλλά δεν ξέρω και τι σε ενδιαφέρει να δεις.Αν σε ενδιαφέρει κάτι παραμυθένιο και ρομαντικό πάνε Βενετία και αν σε ενδιαφέρουν πολύ φυσικά τοπία λίμνη κόμο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
mad4paok said:
Να ρωτήσω κάτι αδιάκριτο; Μένεις μόνιμα στην Ιταλία; Και αν ναι που; Ρώμη;
οχι.
ο αλλος θα ρωτησει ποτε κ με ποιον πηγα στην εξωτικη Γενοβα..ολες οι ιταλικες πολεις εχουν τη γοητεια τους αλλα να προτεινουμε Γενοβα, Μπολονια κ Τορινο αντι Ρωμης ειναι για γελια..κατι σοβαρο δε μου ερχεται..
α κ στο Τορινο ειχα παει..για καφε 2 ωρες. ειδα τη mole Antonelliana κ τελος.
την επομενη φορα θα προτεινω Catanzaro αντι Ρωμης...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
οχι.
.ολες οι ιταλικες πολεις εχουν τη γοητεια τους αλλα να προτεινουμε Γενοβα, Μπολονια κ Τορινο αντι Ρωμης ειναι για γελια..κατι σοβαρο δε μου ερχεται..
..
Λες τη μιση αλήθεια πρότεινε και Φλωρεντία, Βενετία, Λίμνες......δελεαστικό το πακέτο έναντι Ρώμης.....Βέβαια για να τα κάνεις όλα αυτά μαζί θες καμιά 15αριά μέρες ενω στη Ρώμη με 6-7 μέρες είσαι οκ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εννοείται Βορρά. Ρώμη, και καθόλου να μην πας, δεν πειράζει. Εστίασε σε Βενετία, Μπολόνια, Φλωρεντία, Λίμνες, Τορίνο, Γένοβα κλπ και δε θα το μετανιώσεις.
Λες τη μιση αλήθεια ..
εσύ διάβασες καλά αυτό που έγραψε? εστίασα στις αντιρρήσεις μου. για να γελάσουμε δηλ γιατι περί αστείου προκειται..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.349
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
στη Γενοβα 3-4 φορες, Μπολονια 2. ειδα κ το Lucio κιολας τη μια. στο Τορινο σταματησαν τις προσληψεις στη Φιατ κ δεν προλαβα. οποτε ξαναπαρουν φαναρτζηδες θα τρεξω.
Τότε θα έπρεπε να ξέρεις ότι η "κόκκινη" Μπολόνια θεωρείται η δεύτερη ομορφότερη πόλη στην Ιταλία (μετά τη Βενετία). Αλλά τι να σου πει εσένα, εσύ όλα με τον παραμορφωτικό φακό της Ρώμης τα βλέπεις. Ακόμη κι ότι η Ρώμη είναι ομορφότερη από το Παρίσι νομίζεις (παρότι έχεις 20 χρόνια να πας Παρίσι...). Ακόμα και η Alitalia σου αρέσει....

Στο Τορίνο πήγαινε πρώτα, και τα λέμε μετά...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.411
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θέλω τη γνώμη σας! Για πρώτο ταξίδι στην Ιταλία προτείνετε Ρώμη ή βόρεια Ιταλία;
Μπολόνια θεωρείται η δεύτερη ομορφότερη πόλη στην Ιταλία (μετά τη Βενετία).
θεωρείται, από ποιον? δεν συζητάμε αυτό, ούτε φρου φρου οφ τοπικ που λες. πρόταση κανουμε, αυτό ζήτησε. όλοι ξερουν οτι η ομορφότερη πόλη "θεωρείται" το Catanzaro. και μετά "θεωρείται" η Messina. :D
σε τι δεν ημουν σαφής? πήγα είπα. είδα τα αξιοθέατα της πόλης σε 2 ώρες κι έφυγα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.661
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom