Ταϊλάνδη Ερωτησεις για Ταιλανδη

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
από την τραπεζα μου είπανε ότι μπορώ να κάνω αναλήψεις σε τοπικό νόμισμα αν έχω τη χρεωστική maestro... τωρα για το πόσο χρεώνει στην ταϋλάνδη κάθε ανάληψη who knows?
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
κανε αναληψεις με καρτα οπως σου ειπαν απο τη τραπεζα ...
η προμηθεια ειναι μια και για τις δυο τραπεζες γυρω στα 2.50 - 4 ευρω τη φορα ,εξαρταται τη τραπεζα ...
Απο το να κουβαλας ολα τα μετρητα μαζι σου απο την αρχη του ταξιδιου ,καλιτερα 1-2 φορες να κανεις αναληψη δεν χαθηκε ο κοσμος για τη προμηθεια ....
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
να ρωτήσω κάτι ψιλούλι ακόμη τους ειδικούς???:roll:

για ταϋλάνδη χρειάζομαι κάποιον μετατροπέα πρίζας για φόρτιση κινητών, κάμερας κ.λπ.???

επίσης, αν κάποιος ξέρει, χρειάζομαι κάτι αντίστοιχο και για ντουμπάι...:cool:
Στην Ταϊλάνδη κάποια ξενοδοχεία είχανε τις μπρίζες με τις πλακέ υποδοχές και όχι τις στρόγγυλες που έχουμε εμείς. Μπορείς να πάρεις έναν τέτοιο αντάπτορα από καταστήματα με ηλεκτρολογικό υλικό, είναι πολύ φτηνός.
 

alla

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Η1Ν1 ΤΑΥΛΑΝΔΗ 65ΝΕΚΡΟΙ ...

Μου κάνει εντύπωση που δεν σας απασχολει η κατάσταση των ασθενιών στην ταϋλάνδη .
Εχει υπ΄οψην του κανείς για την κατάσταση εκεί ;

το www.keelpno.gr αναφέρει ότι ο Πυρετός Chikungunya είναι σε έξαρση (3000 επιβεβαιομένα τον ιούνιο) στίς νότιες επαρχείες (Phuket ...) και επεκτύνεται προς βορρά , μεταδίδεται με κουνούπια

Φίλος που γύρισε από ταυλάνδη πρίν 4 ημέρες , ήταν πανικοβλημένος γιά την γρύπη ,
2 ελληνες , από τους 10 που γνώρισε εκεί είχαν μολυνθεί και ο ίδιος δεν ξαναείχε επαφή μαζί τους όπως και μπάρ , στο αεροπλάνο της επιστροφής μεγάλο μέρος των επιβατων έβυχε .
Οι δημόσιοι υπάλληλοι και αλλοι εργάζονται με μάσκες .
Ο τουρισμός έχει πέσει κατά 50% και υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας λόγο του ότι δεν έχει δουλειά ο κόσμος .

Ενοήτε ότι δεν υπάρχει πληροφόρηση για την ακριβή κατάσταση , όπως και εδώ .
Βέβαια εδώ είμαστε έναν μήνα πίσω στην εξέληξη της γρύπης

Πειτε μου ,όσοι έχετε επιστρέψει μετά τις 15 ιουλίου άν ισχύουν τα παραπάνω ,ποια είναι η δική σας εικόνα ;
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
κατα την γνωμη μου θα ηταν καλυτερο να παρεις χρηματα απο την Ελλαδα κ να τα αλλαξεις στο Σαμουι.κ φυσικα οχι στο ξενοδοχειο!
 
Μηνύματα
777
Likes
622
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μπράβο mpiftex, καλό. Ένα βιντεάκι όσο χίλιες λέξεις.
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
οσων αφορα την γριπη ενα εχω να πω:'ο Θεος μαζι μας'!!! Την μασκα (οξυγονου + μπουκαλα) παντως εγω θα την φορεσω στο αεροδρομιο!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπάρχει και Ελληνικό αντίστοιχο....:
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
από την τραπεζα μου είπανε ότι μπορώ να κάνω αναλήψεις σε τοπικό νόμισμα αν έχω τη χρεωστική maestro... τωρα για το πόσο χρεώνει στην ταϋλάνδη κάθε ανάληψη who knows?
Καλημέρα και από εμένα..
Καλό θα είναι να πάρεις τηλέφωνο την τράπεζα και να σε ενημερώσουν για την προμήθεια..
Προσωπικά έχω της Alpha Bank την Enter Visa και μου είπαν ότι υπάρχει ελάχιστη προμήθεια 4.40 ευρώ και μετά από τα 400 ευρώ υπάρχει προμήθεια ίση με το 1% του ποσού που θα κάνω ανάληψη :D
 

alla

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Ο πολιτισμός μας ... ,βλέπει τα παθήματα των άλλων γελοία . Ευκαιρία να εστανθούμε ανώτεροι εμείς , να κοροϊδέψουμε , να γελάσουμε και να αισθανθούμε χαρά .

...οταν συμβεί σε εμάς θα είναι διαφορετικά , πιστεψτε με.
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Ο πολιτισμός μας ... ,βλέπει τα παθήματα των άλλων γελοία . Ευκαιρία να εστανθούμε ανώτεροι εμείς , να κοροϊδέψουμε , να γελάσουμε και να αισθανθούμε χαρά .

...οταν συμβεί σε εμάς θα είναι διαφορετικά , πιστεψτε με.
Αν είναι να σου τύχει, θα σου τύχει είτε είσαι στην Ελλάδα, είτε στην Ταϋλάνδη, είτε στο Μεξικό :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.257
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom