Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Nαι αλλά δε φταίει το ταξιδιωτικό για τις καθυστερήσεις φταίει η εταιρεία. Κοίτα πχ τους όρους του Versus.

https://www.versustravel.eu/terms-of-use

"Έχοντας εξαντλήσει κάθε δυνατότητα πρόβλεψης και φροντίδας, δεν ευθύνεται για λανθα- σμένες ενέργειες και παραλείψεις τρίτων προσώπων, ξένων προς την παροχή υπηρεσιών και των συνεργα- τών τους και για έκτακτες καταστάσεις, όπως ακυρώσεις, καθυστερήσεις ή αλλαγές δρομολογίων των διαφό- ρων μεταφορικών μέσων λόγω αστάθμητων παραγόντων όπως, ενδεικτικώς, καιρικές συνθήκες, επιδημίες, πυρκαγιές, πλημμύρες, σεισμοί, καταστροφές, απεργίες, πολιτικά γεγονότα, πόλεμος ή απειλή πολέμου, αεροπειρατείες, τρομοκρατικές ενέργειες, αναταραχές κ.α. "
 

ioannaj

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα, μήπως ταξιδέψατε τελικά με το 18-24 Travel ή έχετε έστω πληροφορίες για την αξιοπιστία του γιατί δεν μπορώ να βρω κατι εδω στην αναζήτηση!
Ευχαριστώ !!
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
102
Likes
95
Καλησπέρα
Έχετε υπόψη σας το πρακτορείο CDF Travel;
Με έδρα την Ξάνθη.Λαμβανω συχνά μεηλ,αλλά δεν έχω ακούσει κάτι....
Υπάρχει κανείς να το έχει χρησιμοποιήσει;;;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Έχει ταξιδέψει κανείς με το 18-24 στην Ευρώπη? Αν ναι πως ήταν? Το πρόγραμμα οι ξεναγήσεις κλπ?
Καλησπέρα! Επειδή εγώ και το αγόρι μου αντιμετωπίζουμε ακριβώς το ίδιο θέμα σχετικά με την αξιοπιστία του 18-24 (σκεφτόμαστε ένα πακέτο που έχει για Μπάνσκο) , βρήκες κάτι;
Αν γίνεται στείλε μου link
Ευχαριστώ
Επειδή πρόσφατα έχω πέσει θύμα διαδικτυακής εξαπάτησης από site που πουλούσε υπερβολικά φτηνα και που τελικά διαπίστωσα ότι εμπορευόταν προϊόντα απομίμησης γνωστής εταιρείας,ευτυχώς με αίσια έκβαση (εκανα αιτημα αμφισβητησης στην τράπεζά μου και πήρα πισω τα λεφτά που είχα πληρώσει μεσω πιστωτικης),θα ήθελα να μου πείτε αν έχει συνεργαστεί κάποιος με αυτό το ταξιδιωτικό πρακτορείο www.18-24.gr . Έχει πολύ φτηνά πακέτα και είμαι διστακτική. Π.χ. έχει πακέτο για Αλλόνησο με 40 ευρώ τη βραδιά το δίκλινο και στην τιμή περιλαμβάνονται και τα ακτοπλοϊκα από το Βόλο.
Αν απαγορεύεται ο σχολιασμός από τον κανονισμό λειτουργίας τους forum στείλτε μήνυμα ή mail.
Εχω ταξιδεψει εγω με το συγκεγκριμενο σιτε τον αυγουστο του 2016 στη Σκιαθο απο Βολο...καλο γραφειο σχετικα και αναλογως τι δινεις παιρνεις...στις τιμες που ναι 40ε δικλινο/βραδυ στη Αλλονησο,προφανως δε θα ναι στο κεντρο του νησιου και θα χεις να περπατησεις αρκετα!εμενα το πιο κοντινο χοτελ που βρηκα απο το κεντρο της Σκιαθου ηταν κανα 10λεπτο με τα ποδια,περνωντας κατι ανηφορες και διασχιζοντας τν περιφερειακο τους!βεβαια ειχα αρκετο θεμα με το χοτελ(βεβαια μπορει να μουν μεμονομενο περιστατικο)αλλα μολις τους πηρα τηλεφωνο,καλεσαν οι ιδιοι το χοτελ να μου λυσουν το θεμα!
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Εχω ταξιδεψει εγω με το συγκεγκριμενο σιτε τον αυγουστο του 2016 στη Σκιαθο απο Βολο...καλο γραφειο σχετικα και αναλογως τι δινεις παιρνεις...στις τιμες που ναι 40ε δικλινο/βραδυ στη Αλλονησο,προφανως δε θα ναι στο κεντρο του νησιου και θα χεις να περπατησεις αρκετα!εμενα το πιο κοντινο χοτελ που βρηκα απο το κεντρο της Σκιαθου ηταν κανα 10λεπτο με τα ποδια,περνωντας κατι ανηφορες και διασχιζοντας τν περιφερειακο τους!βεβαια ειχα αρκετο θεμα με το χοτελ(βεβαια μπορει να μουν μεμονομενο περιστατικο)αλλα μολις τους πηρα τηλεφωνο,καλεσαν οι ιδιοι το χοτελ να μου λυσουν το θεμα!
Καλησπέρα έχω ταξιδέψει μαζί τους 4 φορές σε προορισμούς εντός Ευρώπης και έμεινα πλήρως ευχαριστημένη.
 

Xarouxarou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα!εκλεισα πακέτο με τις φίλες μου στο ταξιδιωτικό γραφείο i youth travel,το γνωρίζεται;είναι έγκυρο;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Διεύθυνση δίνει - Βουλής 31-33.
Τηλέφωνο δίνει - 2103238776.
Aριθμό ΜΗ.Τ.Ε. (Μητρώο Τουριστικών Επιχειρήσεων) γιατί δε δίνει;
 

statik

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Γεια σας
Βλέπω σε πακέτα ταξιδιών να βάζουν + φόρους αεροδρομίων . Συγκεκριμένα απο γνωστο γραφείο πακέτο για Ιράν 9 ημ. 900€ + 900€ !!!!!!!!!!!!!!!!! φόροι αεροδρομίου. Παρομοίως για Ντουμπαι 5ημ 500€+600€!!! φόροι. Τι είναι ρε παιδιά αυτοί οι φόροι και για τί είναι τόσο υψηλοί ? Μπας και είναι αρπαχτές των γραφείων?
Να επισημάνω ότι το εισητήριο με επιστροφής για Τεχεράνη ή Ντουμπάι είναι ποιο φθηνο!!!! από τους φόρους που σου βάζουν.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Όπου φόροι βάλε ένα ή περισσότερα εκ των: φόρων αεροδρομίου, επίναυλων καυσίμων, βίζας εισόδου, τοπικών φόρων φιλοδωρημάτων, αχθοφορικών, πακέτων ταξιδιωτικής/ιατροφαρμακευτικής ασφάλειας, εισόδων σε αξιοθέατα, τοπικών φόρων ξενοδοχείων κτλ.
Και πού να 'ξεραν οι πελάτες ότι οι φόροι για Τεχεράνη είναι €50 r/t...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom